امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • احمدی در بازدید از هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار:

   امیدوارم تجهیزات ورزشی در داخل کشور طراحی و ساخته شوند

   امیدوارم تجهیزات ورزشی در داخل کشور طراحی و ساخته شوند

   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: امیدواریم متخصصان تربیت بدنی بتوانند با مشارکت متخصصان حوزه های مختلف فنی و مهندسی نیازهای این حوزه را برآورده کنند و تجهیزاتی که ما در بخش های مختلف ورزش نیازمند هستیم را در داخل کشور طراحی کنند، بسازند و به داخل بازار عرضه کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی در بازدید از هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار که در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است گفت: امروز توفیقی ایجاد شد که به مناسبت هفته پژوهش بازدیدی از این نمایشگاه داشته باشم و به نظر من فضای خوبی برای دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی، پژوهشکده ها و پژوهشگاه ها ایجاد شده تا بتوانند دستاوردهای خود را درحوزه های فناوری، پژوهشی و مطالعاتی عرضه کنند.
   وی ادامه داد: طبق بازدید انجام شده از محل غرفه پژوهشگاه تربیت بدنی خوشبختانه فعالیت های خوبی در جهت توسعه فناوری در حوزه ورزش انجام شده است. همچنین طرح های خوبی را پژوهشگاه برای حوزه فناوری ارائه کرده بود و با همکاری دانشگاه های فنی و مهندسی چندین طرح عملیاتی و اجرایی شده که نوید بخش یک آینده بهتر در این حوزه است .
   احمدی گفت: امیدواریم متخصصان تربیت بدنی بتوانند با مشارکت متخصصان حوزه های مختلف فنی و مهندسی نیازهای این حوزه را برآورده کنند و تجهیزاتی که ما در بخش های مختلف ورزش نیازمند هستیم را در داخل کشور طراحی کنند، بسازند و به داخل بازار عرضه کنند. جای خوشحالی دارد که ما بتوانیم طرح مربوط به ساخت سخت افزار بسیار ارزشمندی که مختص به ورزش معلولان است را در کشور تولید و به بازار عرضه کنیم.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه های دیگر که مربوط به آزمایشگاه تخصصی تربیت بدنی و علوم ورزشی هستند نیز طرح های بسیار خوبی ارائه شده که جای تقدیر دارد. بایستی ما بتوانیم هماهنگی بیشتری را بین فدراسیون های ورزشی، این محصولات و تولیدات عرضه شده برقرار کنیم که از این طریق بخش اجرایی ورزش بتواند از این دستاوردهای علمی و پژوهشی بهره مند شود.
   وی ادامه داد: در مرکز مطالعات طی چند سال گذشته سعی کردیم با رویکرد نیاز محور و کاربردی پژوهش های خود را دنبال کنیم و از ظرفیت های علمی و پژوهشی مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، اساتید و صاحب نظران دانشگاهی استفاده کنیم که خوشبختانه ظرفیت خوبی را در اختیار مرکز قرار دادند. برگزاری کنگره های ملی، نشست های تخصصی و ارائه یافته های پژوهش در حوزه ورزش و جوانان جز فعالیت های خوبی بوده که در طی این سالها دنبال شده است.
   احمدی تصریح کرد: اینکه ما بتوانیم از ظرفیت اساتید و کارشناسان دانشگاهی، دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در شوراهای پژوهش و فناوری استان ها استفاده کنیم گام خوبی بوده که برداشته شده است.
   در مجموع امیدواریم که همین روند مسئله محور، نیاز محور و کاربردی بودن مطالعات و پژوهش ها و سوق دادن آنها به سمت فناوری کاری باشد که با جدیت بیشتر دنبال شود و ما از این طریق بتوانیم این ظرفیت پژوهشی را در خدمت بخش مدیریتی و اجرایی ورزش و جوانان قرار دهیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,825
تعداد بازدید امروز : 17,621
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01