امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • داورزنی: نباید از دولت انتظار معجزه داشته باشیم

   داورزنی: نباید از دولت انتظار معجزه داشته باشیم

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان می گوید ایران کشور فقیری نیست

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار برنا، اظهار کرد: دولت باید منابع خود را از مسیرهای مختلفی تامین کند، ضمن اینکه زمانی سهم بیشتری از بودجه دولت از طریق درآمدهای نفتی تامین می‌شد. در ادامه سیاست دولت تغییر کرد و به سمت درآمدهای غیرنفتی رفت که به بحث تولید داخلی توجه بیشتری شود تا درآمد ملی کشورمان را افزایش دهد.
   وی ادامه داد: ایران کشور فقیری نیست.تلاش دولت در این زمینه است تا از همه امکانات و منابعی که دارد نهایت استفاده را به کار ببرد. بحث تامین منابع از محل اخذ مالیات در دنیا جدی ترین محل تامین منابع است.از محل اخذ مالیات در چند سال گذشته دولت به سمتی حرکت کرد تا از طریق مسائل مالیاتی به درآمد لازم برسد.در کشور رقم سنگینی را هرماه دولت بابت یارانه پرداخت کند. توسعه عمرانی باعث پیشرفت و افزایش تولید ملی، افزیش ثروت و حل مشکلات اشتغال می‌شود.
   داورزنی‌با تاکید بر اینکه درآمد از طریق عوارض و حذف تدریجی یارانه پرداختی به حامل‌های انرژی بدست می آید، بیان کرد: اکنون شرایط بسیار سختی را در دنیا داریم و خیلی جاها طبیعی است که با مشکلات جدی مواجه هستیم. درست است که پس از برجام، فرجی حاصل شده و دولت اقدامات خوبی انجام داده اما باید عملیاتی‌تر شود و تازمانی که تولید کشور را نتوانیم رونق ببخشیم طبیعی است که باید کماکان از مسیرهای دیگر درآمد برای کشور تامین کنیم.
   وی با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم در بخش های مختلف شرایطی به وجود آوریم که در کشور مشکل اشتغال، صنعت و اقتصاد حل شود که دست دولت بازتر شود، اضافه کرد: از آن طرف هم این را بپذیریم که توزیع یارانه با این حجم دغدغه ها، کشور را تحت الشعاع خودش قرار می دهد و نمایندگان محترم باید به دولت کمک کنند که تجدیدنظری در نحوه یارانه و میزان آن و دهک هایی که باید حذف شوند کمک کنند که دست دولت در رونق بخشی به سایر بخش ها به ویژه بخش عمران باز شود و زمانی که این رشد و توسعه ایجاد شود به طبع آن اشتغال ایجاد می شود تولید بالا می رود و می توانیم درآمدهای غیرنفتی در کشور ایجاد کنیم و نگاه مجموعه ما باید به کشور به سمت اقتصاد مقاومتی باشد و به تولید داخل بیشتر بها بدهیم، از آن طرف هم سیستم بانکی کشور و سیستم تأمین منابع و تسهیلات هم به گونه ای دنبال شود که رونق داشته باشد.
   این مسئول یادآور شد: دولت که نمی تواند معجزه کند درآمدش از فروش نفت، مالیات و یا درآمدهای غیرنفتی است و در تمام دنیا این وضعت وجود دارد و انتظاری که داریم از دولت این است که بتواند در جهت تأمین منابع و اهداف موفق تر عمل کند و این فشارهایی که به مردم می آید را دولت درک می‌کند.
   معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: باید همه کمک کنیم که دولت بتواند برنامه های خود را اجرا و تأمین منابع کند، برای اجرای برنامه هایش و باید همه کمک کنیم تا دولت بتواند برنامه های خود را پیاده کند. از ظرفیت مردم استفاده کنیم و آن بخشی از اقتصاد ‌را که می توانیم به مردم بدهیم به مردم واگذار کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,359,267
تعداد بازدید امروز : 8,735
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03