امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • با اعلام رسمی فدراسیون جهانی

   قوانین جدید تیراندازی از 11 دی ماه اجرا می شود

   قوانین جدید تیراندازی از 11 دی ماه اجرا می شود

   با اعلام رسمی فدراسیون جهانی تیراندازی، قوانین جدید رشته تیراندازی از 11 دی ماه سال جاری اجرایی می شود.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، این قوانین به شرح زیر اجرایی خواهد شد.
   قوانین مسابقات میکس تیمی در رشته های تفنگ و تپانچه بادی
   هر فدراسیون می تواند حداکثر 2 تیم میکس که هر تیم شامل 1 خانم و 1 آقا باشد را در مسابقات شرکت دهد. در مرحله مقدماتی اعضای هر تیم تعداد 40 تیر در 50 دقیقه شلیک می کنند. پنج تیم برتر به فینال راه می یابند. اعضای هر تیم در فینال با 3 سری 5 تیری شروع به تیراندازی می کنند. پس از آن اعضای هر تیم با شلیک تیرهای تکی به کار خود ادامه می دهند. در طول شلیک های سری 5 تیری و تک تیر، اعضای تیم ها بایستی به صورت یکی در میان شلیک نمایند.
   پس از اینکه هر دو تیم به ترتیب 17 ، 19 و 21 تیر شلیک کردند مرحله حذفی انجام می شود. دو تیم باقیمانده به کار خود ادامه می دهند تا زمانی که اعضای هر تیم 24 تیر شلیک کنند و به این صورت برنده مدال طلا و نقره مشخص می شود. جزئیات بیشتر در کتاب قانون منتشر شده است.
   برابری تعداد تیرها برای خانم ها و آقایان
   این قانون از اول ژانویه 2018 ( 11 دی ماه سال جاری) اجرا خواهد شد و طبق آن در تمامی رشته ها تعداد تیرها برای خانم ها و آقایان به صورت یکسان خواهد بود.
   تعداد تیرها در رشته های تفنگ و تپانچه بادی بانوان از 40 به 60 تیرافزایش می یابد.
   تعداد تیرها در رشته های 50 و 300 متر سه وضعیت بانوان از 3 سری 20 تایی به 3 سری 40 تایی (مجموع 60 به 120) افزایش یافت.
   تعداد اهداف در رشته های تراپ و اسکیت بانوان از 75 به 125 افزایش می یابد.
   تعداد تیر در هدف متحرک بانوان از 40 به 60 افزایش یافت.
   تمامی تغییرات ذکر شده در رشته بانوان رده سنی جوانان نیز اعمال می شود.
   رشته 25 متر تپانچه بانوان و ( بانوان رده سنی جوانان) به صورت 60 تیر (30+30 تیر) برگزار می شود.
   قوانین تیم میکس تراپ
   برای فراهم آوردن قوانین فنی برای این رویداد بخش جدید 9.19 به قوانین اهداف پروازی اضافه گردیده است. در راند های مقدماتی هر کدام از اعضای تیم ها (یک مرد یک زن) به 75 هدف (3 راند 25 تائی جمعاً 150 هدف) شلیک خواهد کرد. شش تیم برتر به فینال راه پیدا خواهند کرد. در فینال اعضای تیم طبق ترتیب مشخص شده توسط مربی، به ترتیب به 5 هدف شلیک خواهند کرد. پس از اینکه کلیه تیم ها به 25 هدف شلیک کردند، تیم ششم حذف خواهد شد. حذف تیم ها به ترتیب بعد از 30، 35 و 40 هدف ادامه خواهد یافت. دو تیم باقی مانده دو مرحله 5 هدفی دیگر اجرا خواهند کرد تا نتیجه مدال طلا و نقره مشخص شود که به تعداد کل 50 هدف خواهد رسید. قوانین جزئی تر در کتاب قوانین منتشر گردیده است.
   بازرسی فشنگ های اهداف پروازی
   درقوانین به طور واضح توضیح داده شده است که حتما استفاده از ود های رنگی منجر به اخطار(کارت زرد) خواهد شد در حالیکه استفاده از فشنگ با وزن بیشتر (بیشتر از 24.5 گرم) به اخراج منجر خواهد شد.
   چک کردن نوار اسکیت
   روش جدیدی برای مکان صحیح نوار اسکیت ارائه گردیده است.
   بلایندر کناری برای تیراندازان اهداف پروازی
   تیراندازان اهداف پروازی بدلیل ریسک موارد ایمنی فقط مجاز به استفاده از بلایندر کناری می باشند. با قوانین جدید بلایندر های کناری می توانند تا 3 سانتی متر جلوتر از مرکز پیشانی امتداد داشته باشند.
   کلیه تغییرات در تمام مسابقات سال 2018 اعم از مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی شامل جام های جهانی، جام های جهانی جوانان، مسابقات قهرمانی قاره ای و قهرمانی جهان در چانگوان، کره جنوبی اجرا خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,546,883
تعداد بازدید امروز : 1,137
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29