امروز : یکشنبه 29 مهر 1397
   
  • دکتر مسعود سلطانی فر در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال مطرح کرد ؛

   موفقیت های فوتبال باید ادامه پیدا کند/ برای حفظ سهمیه های ایران در آسیا تلاش شبانه روزی صورت گرفت

   موفقیت های فوتبال باید ادامه پیدا کند/ برای حفظ سهمیه های ایران در آسیا تلاش شبانه روزی صورت گرفت

   وزیر ورزش و جوانان از عنوان تنها فدراسیون 5 ستاره جهان از سوی فدراسیون فوتبال ایران به دلیل موفقیت تیم های ملی در رده های سنی مختلف به نیکی نام برد و ابراز امیدواری کرد با همگرایی و تلاش بیشتر روند موفقیت فوتبال ایران ادامه پیدا کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛دکتر مسعود سلطانی فرعصر امروز در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با اشاره به موفقیت های فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد: این مجمع به خوبی امور فوتبال را به جلو ببرد و روندی که از یکی، دو سال گذشته در فوتبال انجام دادیم ادامه داشته باشد.
   وی با تاکید بر همگرایی در جامعه فوتبال این موفقیت ها را حاصل تلاش دسته جمعی عوامل مختلف این رشته دانست و تصریح کرد: ابتدا جا دارد به فدراسیون فوتبال و جامعه فوتبال تبریک بگویم. اگر موفقیت، رشد، سربلندی و افتخاری است مرهون زحمات و تلاش تک تک کسانی است که در فوتبال تلاش می‌کنند.
   دکتر سلطانی فر با ستایش از تلاش فدراسیون فوتبال ؛ باشگاه ها ،هیات های سراسر کشور اظهار داشت:علرغم سرمایه‌گذاری تمام کشورهای آسیا، با اهتمام و تلاش که همه شما انجام دادید، ما امروز تنها فدراسیون پنج ستاره دنیا هستیم. همانطور که شما می‌دانید، برتر شدن و منتخب شدن، سخت است ولی قهرمان ماندن سخت تر و دشوار تر است.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه به لزوم ساختارسازی در فوتبال ایران تاکید کرد وخاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط و وضعیتی که در مجموعه ورزش کشور به ویژه فوتبال وجود دارد، لازم است در جهت تربیت مربیان و بازیکنان مجرب ساختار سازی کنیم و با استفاده از استعدادها و تبدیل واقعی تیم ها به باشگاه به نحوی که آن ها با ساماندهی که انجام می‌دهند، بخش‌های عمده‌ای از نیازهای کشور را تامین کنند و روز به روز به سمت اصلاح روند موجود برویم.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به صحبتهای رییس فدراسیون فوتبال پیرامون حفظ سهمیه ها در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: به یکباره با یک شرایط خاص مواجه شدیم و با توجه به الزاماتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ما مشخص کرده بود در مدت زمان محدودی لازم بود که اصلاحات را انجام دهیم و نسبت به شفاف سازی مالی اقدام کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به شدت در جهت حفظ سهمیه تهدید می‌شدیم در حدود ۴۵ روز به صورت شبانه روز بحث و تبادل نظر کردیم که این چهار تیم سهمیه را حفظ کنند امیدوارم بتوانیم در جهت اصلاح ساختارها و شفاف سازی مالی تلاش کنیم تا در سال های آینده با این مشکلات رو به رو نشویم. باید وضعیت مالکیت، بدهی و طلب، دارایی ها و حسابرسی آن‌ها مشخص شود. این مسائل ما را در یک سال گذشته در عرصه های مختلف دچار مشکل کرده است. در بدهی مالیاتی که خیلی از باشگاه‌ها دارند، بخش قابل توجهی از آن به خاطر عملکرد مالی باشگاه ها نیست بلکه به خاطر این است که این باشگاه‌ها به سمت حسابرسی نرفتند و اظهارنامه مالیاتی ارائه نکردند و سازمان ها خودشان ارزیابی کردند. اگر اظهارنامه مالیاتی خود را تقدیم می‌کردند می توانستند از معافیت های مختلف استفاده کنند و دچار این پیچیدگی ها نشوند.
   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از اظهاراتش به شایستگی تیم ملی فوتبال اشاره کرد و اظهار داشت: قرعه ما در کنار صعود مقتدرانه، بسیار دشوار است و شاید خیلی ها ناامید شدند. در جام جهانی ۱۹۷۸ که برای اولین بار به جام جهانی رفتیم، همه به یاد دارند که جام جهانی ۱۶ تیمی بود. آن موقع هم گروه دشواری داشتیم. هلند نایب قهرمان جام جهانی ۱۹۷۴ بود. اسکاتلند ستارگان بسیار زیادی داشت. پرو در آمریکای جنوبی تیم بسیار خوبی بود و ما توانستیم در آن مسابقات با وجود تجربه نخست، نتایج خوبی را کسب کنیم. اگر چه سه بر صفر به هلند و چهار بر یک به پرو باختیم. در جام جهانی ۱۹۹۸ هم با هم گروهی با آلمان، یوگسلاوی و آمریکا گروه راحتی نداشتیم و تنها برد ما در آن مسابقات رقم خورد. همچنین برابر آلمان و یوگسلاوی نتایج خوبی گرفتیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه همین بحث با بیان اینکه بازیکنان ما ثابت کردند همیشه در روزهای سخت حماسه‌سازی کردند و کارهای بزرگی را انجام دادن تصریح کرد: با توجه به دیدارهایی که هماهنگ شده و کمپ خوبی که در روسیه گرفته‌ایم، امیدوار به صعود هستیم. در اولین جلسه ستاد ملی پشتیبانی از تیم های ملی، تمامی اعتبارات و نیازهای ملی تامین خواهد شد که تیم ملی فوتبال ما که بازیکنان شایسته‌ای دارد و از سوی یک فدراسیون خوب پشتیبانی می شود، بتواند با وجود حضور در گروه دشوار، نتایج خوب و قابل قبولی را بگیرید.
   وزیر ورزش و جوانان درباره برگزاری مجمع نیز اظهار کرد: ما باید در ارتباط با نقش حاکمیتی که در ورزش داریم، به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم مشکلات، ناهماهنگی ها و نارسایی‌ها را در کوتاه ترین زمان ممکن از بین ببریم. با توجه به جایگاه قانون و حاکمیتی که داریم، از طریق وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال می‌توانیم با نظارت دقیق‌تر و اقدامات اصلاحی، روندها را اصلاح کنیم و شرایطی را به وجود بیاوریم که ورزش و فوتبال سالمی داشته باشیم و ناپاکی‌ها از فوتبال ما دور شود. این اتفاق نیاز به عزم عمومی دارد. امیدوار هستیم که همین روند رو به رشد که شرایطی به وجود آورده که در رنکینگ فیفا مدت ها است که تیم اول آسیا هستیم و ادامه داشته باشد.
   دکتر سلطانی فر در ادامه اقتصاد ورزش را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های ما از زمانی که به وزارت ورزش و جوانان آمدیم فراهم کردن زمینه مشارکت اسپانسرهای مختلف و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی از برنامه های ما است و روی آن کار می کنیم. تشویق بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی برای حضور در ورزش از برنامه های ما است. ما باید امنیت سرمایه گذاری را تامین کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تراز مالی باشگاه های بزرگ دنیا تصریح کرد: تراز مالی باشگاه های بزرگ دنیا از جمله رئال مادرید، یوونتوس، منچستر یونایتد را که می دیدم، بحث های قابل توجهی بود. از طریق تورسیم ورزش، سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارتباط با کمپانی‌های مختلف و استفاده از برند باشگاه ها برای تولید محصولات مختلف استفاده می شود و رقم ها ۱۰ تا ۱۵ برابر باشگاه های ما است. باید زمینه و فرصت را فراهم کنیم. باید از حاشیه سازی و جنجال سازی پرهیز کنیم که اسپانسرهای واقعی به سمت فوتبال بیایند. تلاش ما این است که این روند رو به رشد ادامه داشته باشد؛ همانطور که دیروز رییس جمهور در همایش حقوق شهروندی با صراحت گفت که نقطه قوت ما است که در ارتباط با بودجه کشور شفاف و روشن عمل می کنیم. امیدواریم در عرصه ورزش هم ارتباط با مردم و رسانه ها را داشته باشیم و در جهت پیشرفت ورزش استفاده کنیم.
   دکتر سلطانی فر حسابرسی فدراسیون فوتبال را هم امیدوارکننده و مثبت دانست و گفت: ارزیابی من در خصوص حسابرسی فدراسیون فوتبال این است که این روند روبه اصلاح است و شفاف‌سازی در خصوص حساب‌های فدراسیون فوتبال جای تقدیر دارد. تقریباً اما و اگر در بحث حسابرسی فدراسیون فوتبال کم است با توجه به اینکه من بحث حسابرسی را مطالعه کرده‌ام نکات مثبتی دیدم که نشان می‌دهد کادر فدراسیون فوتبال در بحث شفاف‌سازی روند خوبی را دارد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و طی روزهای آینده اما و اگرها کمتر شود.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین درباره مساله حق پخش تلویزیونی گفت: در این زمینه و در قالب تدوین برنامه ششم توسعه کشور ،وزارت ورزش و جوانان همچنین صدا و سیما مکلف شده اند که تعیین تکلیف کنند به همین منظور جلسات مشترکی را با صدا و سیما برگزار کردیم و مجلس هم در این زمینه حمایت خوبی داشته است و رویکرد ما این است بدون هیاهو و کشمکش و با دوری از تشنج و منازعه بتوانیم درخصوص درآمد حاصل از تبلیغات فوتبال به نتیجه برسیم .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,537,658
تعداد بازدید امروز : 13,479
تعداد بازدید دیروز : 19,305
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29