امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • در ششمین دوره رقابتهای ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی آسیا (فیلیپین 2017)

   ایران بر بام قاره کهن ایستاد

   ​ایران بر بام قاره کهن ایستاد

   ​تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران در ششمین حضور خود در رقابتهای ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی آسیا خوش درخشید.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، ششمین دوره از رقابتهای ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی آسیا (2017) در فیلیپین برگزار گردید.
   بر همین اساس تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای کشورمان ایران همچون پنج دوره گذشته برای ششمین بار متوالی با 8 طلا، سه نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی در مجموع امتیازات تیمی این پیکارها دست یافت.
   در این مسابقات نمایندگان پهلوانی و زورخانه ای ایران در رشته های تیمی زورخانه ای، میل بازی، چرخ تیز، چرخ چمنی، میل گیری سنگین، سنگ و کشتی پهلوانی80 تا90 و 90+ کیلوگرم به گردن آویزهای طلا در رشته کباده، کشتی پهلوانی اوزان 60 تا 70 و 70 تا 80 به مدال نقره و در کشتی پهلوانی وزن 50 تا 60 به مدال برنز دست یافتند که 8 مدال طلا، 3 نقره و یک برنر حاصل تلاش ملی پوشان کشورمان در این مسابقات توسط سیدجلال صالحی (چهارمحال و بختیاری)، علی حاتمی (یزد)،فرید امانی (کردستان)، حمیدرضا کردی (کردستان)، علی جلیجو (البرز) به عنوان ورزشکاران زورخانه ای، امین شهریاری (اصفهان) از ورزشکاران میل گیری سنگین، پیمان محمدی (کردستان) و محمد حسن زاده (خراسان رضوی) از شرکت کنندگان در رشته کشتی پهلوانی، با همراهی، نوا و ضرب و زنگ بسیار جذاب و شنیدنی مرشد حبیب الله شاعرزاده (خراسان جنوبی) بود که برای ایران به ارمغان آورده شد.
   خاطر نشان می گردد: در مسابقات کشتی پهلوانی نتایج زیر بدست آمد.
   وزن ۶۰-۵۰
   ۱- کوندان ساه نوراها / نپال
   ۲- آدیساک سرمکلین / تایلند
   ۳- جلال صالحی (ایران) و جریک تومالی (فیلیپین)
   وزن ۷۰-۶۰
   ۱- حیدر عبدالامیر / عراق
   ۲- علی حاتمی / ایران
   ۳- برامیدی جنیدی (اندونزی) و روجان مهارجان (نپال)
   وزن ۸۰-۷۰
   ۱- اندیکا سلیمان / اندونزی
   ۲- علی جلیل‌جو / ایران
   ۳- تانایوت کونگ‌چان / تایلند
   وزن ۹۰-۸۰
   ۱- محمد حسن‌زاده / ایران
   ۲- لاو سینگ / هند
   ۳- رضا غالب (عراق) و بارهسپاساتون سواناپونگ (تایلند)
   وزن ۹۰+
   ۱- پیمان محمدی / ایران
   ۲- نوروز عرب‌اف / تاجیکستان
   ۳- آندری آنسیا (اندونزی) و عمار ابراهیم (عراق)
   لازم به ذکر است: در مجموع تیمی پس از ایران، عراق به مقام نایب‌قهرمانی رسید و تیم‌های نپال و فیلیپین به سومی مشترک دست پیدا کردند.
   در پایان گفتنی است: تیم پهلوانی و زورخانه ای ایران را علیرضا غلامی (کردستان) مربی و محمد جعفرپور (یزد) به عنوان نماینده فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران که سرپرستی تیم در آن مسابقات را نیز بر عهده داشت، در فیلیپین همراهی می کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,678,749
تعداد بازدید امروز : 2,379
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25