امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان :

   وزارت ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات به هیچ نامزدی جواب منفی نمی دهد / ما امانتدار اهالی ورزش هستیم / گروهی خواستار حضور مختار کلانتری بودند و گروهی تمایل به آقای پولادگر داشتند

   وزارت ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات به هیچ نامزدی جواب منفی نمی دهد / ما امانتدار اهالی ورزش هستیم / گروهی خواستار حضور مختار کلانتری بودند و گروهی تمایل به آقای پولادگر داشتند

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد : انتخاب آقای پولادگر خط بطلانی بود بر شایعات روزهای گذشته مبنی بر مهندسی انتخابات تکواندو

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛محمدرضا داورزنی بعد از برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو که با انتخاب سید محمد پولادگر به عنوان رییس همراه بود در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات پاسخ داد.
   داورزنی پیرامون حضور کاندیداهای فدراسیون تکواندو و خبر انصراف پولادگر که قبل از برگزاری مجمع مطرح شده بود ،اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان به هیچ گزینه ای برای ورود به عرصه انتخابات فدراسیون ها پاسخ منفی نمی دهد . برای مجمع فدراسیون تکواندو نیز همین اتفاقات رخ داد و آقای کلانتری که سابقه ریاست فدراسیون تکواندو را هم داشته اند از وزارتخانه نظر خواست و طبیعی بود که پاسخ وزارتخانه برای همه کسانی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند منفی نیست از طرفی نظر وزارت ورزش و جوانان ایجاد یک فضای تعامل بود نه آنکه فضای تخریبی بوجود آید.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در خصوص آقای پولادگر و آقای کلانتری برخی از اهالی تکواندو خواستار حضور کلانتری بودند و برخی هم به صورت جدی پیگیر کاندیدا شدن پولادگر و حضور قطعی وی در انتخابات را خواستار شدند و وزارت ورزش و جوانان هم به هیچ وجه قصد نداشت به حالت دستوری عمل کند و هدف ما از ابتدا برگزاری انتخابات با فرآیند قانونی بود به همین خاطر همه کاندیداها در معرض رای اعضای مجمع قرار گرفتند .
   داورزنی در ادامه این سوال خاطرنشان ساخت: با توجه به فضایی که برای انتخابات فدراسیون تکواندو وجود داشت تلاش ما امانتداری و برگزاری قانونی مجمع بود البته در این بین اختلاف نظرهایی وجود داشت که برخی از آنها جنبه نقادی داشت . طبیعی است به هرحال یک گروه خواستار حضور پولادگر و گروهی دیگر خواستار حضور کلانتری بودند، به همین دلیل هدف، برگزاری قانونی مجمع بود تا آنچه اعضا برای فدراسیون صلاح می دانند رقم بخورد و وزارت ورزش و جوانان هم همچون دیگر مجامع انتخاباتی هیچ دخالتی نداشت و اتفاقا انتخاب آقای پولادگر خط بطلانی بر شایعات روزهای گذشته مبنی بر مهندسی انتخابات فدراسیون تکواندو بود.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ، در پاسخ به سوالی که آیا برگزاری انتخاباتی که روسای هیات های استانی هم رای می دهند عدالت در مجامع انتخاباتی رعایت خواهد شد، پاسخ داد:اساسنامه جدید انتخابات تدوین شده و در مورد همه این موارد در اساسنامه جدید رسیدگی شده است بطوریکه برای مجامع انتخاباتی فدراسیون ها علاوه بر نمایندگان هیئت های استانی، افراد دیگری همچون مدیران باشگاه های لیگ برتری نیز به عنوان عضو مجمع در نظر گرفته خواهند شد تا رای کلی مجمع فقط افرادی نباشد که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط رئیس فدراسیون مشخص می شوند به همین دلیل این شیوه منطقی خواهد بود و عدالت هم رعایت می شود.
   وی در پاسخ به سوالی درباره انتخابات فدراسیون بوکس نیز گفت: داوری سرپرست فدراسیون انصراف خود را اعلام کرده است. در کل وزارت ورزش افشین داوری و نصرالله پریچهره را به عنوان سرپرست بوکس و بسکتبال معرفی کرد تا همکاری لازم برای برگزاری انتخابات را داشته باشند و تلاش آنها هم بر این است انتخابات در کمال صحت برگزار شود.
   "محمد رضا داورزنی " درخصوص عدم تایید صلاحیت بهنام محمودی برای شرکت در انتخابات فدراسیون والیبال گفت: بررسی وضعیت و صلاحیت کاندیداها برای حضور در مجامع انتخاباتی ابتدا در وزارتخانه انجام می شود و از این لحاظ بهنام محمودی هیچ مشکلی ندارد و از حضور این قهرمان استقبال می کنیم ولی تایید نهایی توسط دستگاه های نظارتی مربوطه انجام می شود. وزارت ورزش در این زمینه هیچ گونه دخالتی ندارد. در رابطه با آقای محمودی هم مشکل خاصی نیست.هنوز پاسخ استعلام را دریافت نکردیم امیدوارم بهنام محمودی هم در انتخابات بتواند شرکت کند.
   محمدرضا داورزنی همچنین در مجمع انتخابات نیز از فدراسیون تکواندو به عنوان یکی از فدراسیون های پرافتخار و پرمدال نام برد و اظهار داشت: تکواندو در دو دهه اخیر در مسیر موفقیت گام برداشته و مسئولان فدراسیون باید شرایطی را فراهم کند تا از تمام ظرفیت موجود این خانواده استفاده شود و همچنین پاسخگوی انتقادات و شائبه ها باشند.
   وی تصریح کرد : آنچه مسلم است برای پیشرفت در ورزش ؛همیشه به اصلاح و بازنگری برنامه ها نیاز است و امیدواریم تکواندو نیز این مسئله را در سرلوحه کار خود داشته باشد تا در بازی های آسیایی 2018جاکارتا و در نهایت المپیک 2020توکیو مانند گذشته افتخارآفرینی کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,479
تعداد بازدید امروز : 14,023
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05