امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • با جدیت دکتر سلطانی فر در زلزله های اخیر به وقوع پیوست

   نهادینه شدن پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در مواقع بحران

   نهادینه شدن پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در مواقع بحران

   وزارت ورزش و جوانان همراهی و پشتیبانی از جامعه را در مواقع ضروری و خارج از حیطه ورزش در دستور کار قرار داده است .
   زلزله استان های غربی کشور که ویرانی های زیادی به دنبال داشت موجی از غم را در کشور ایجاد کرد اما در این بین همراهی های اهالی ورزش و نامداران این عرصه و حضور بموقع آنها باعث شد که باری از روی دوش مردم آن مناطق برداشته شود.

   زلزله استان های غربی کشور که ویرانی های زیادی به دنبال داشت موجی از غم را در کشور ایجاد کرد اما در این بین همراهی های اهالی ورزش و نامداران این عرصه و حضور بموقع آنها باعث شد که باری از روی دوش مردم آن مناطق برداشته شود. در این بین دستور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در پشتیبانی کامل مردم زلزله زده با پتانسیل سالن ها و اماکن ورزشی به منظور اسکان زلزله زدگان یکی از اقدامات به موقع و ضروری بود که تحقق وظیفه اجتماعی وزارت پرمخاطب ورزش و جوانان را به منصه ظهور رساند.
   حمایت از زلزله زدگان در وزارت ورزش و جوانان به همینجا ختم نشد و همراهی ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، فدراسیون ها و هیات های ورزشی استان ها و باشگاه های ورزشی از هیچ اقدامی با کمک جامعه مخاطب خود فروگذار نبودند تا مردم کرمانشاه و سرپل ذهاب احساس تنهایی نکنند.
   وزارت ورزش و جوانان به همین قدر بسنده نکرد و بازدید میدانی دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در منطقه هم باعث شد ،بلافاصله دکتر سلطانی فر دستور تهیه کانکس برای مناطق زلزله زده را صادر کند.
   به گفته استاندار کرمانشاه هم کانکس های وزارت ورزش و جوانان هم اولین کانکس هایی بود که از تهران رسید.
   در هر حال اوضاع در کرمانشاه با حمایت مردم و مسئولین در حال برون رفت از شرایط بحرانی بود که زلزله ای به بزرگی 5.2 ریشتر استان های البرز، تهران و برخی استان های همجوار را لرزاند، زلزله ای که خرابی و ویرانی به دنبال نداشت اما در عین حال منطقی ترین راه، حضور مردم بلافاصله در مناطق ایمن بود تا مردم آرامش و احساس امنیت بیشتری داشته باشند.
   این بلای طبیعی بلافاصله با ورود وزارت ورزش و جوانان همراه بود . در شرایطی که فقط چند دقیقه از زلزله گذشته بود دستور صریح و تلفنی دکتر سلطانی فر به مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی باعث شد که همه اماکن ورزشی استان هایی که زلزله را احساس کردند در اختیار مردم قرار بگیرد.
   مردم تهران و البرز از چهارشنبه تا جمعه می توانستند از اماکن ورزشی ایمن استفاده کنند . این دستور بار دیگر تحقق وظیفه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان را محقق ساخت.
   وزیر ورزش و جوانان در اولین شورای معاونان این وزارتخانه بعد از زلزله تهران و البرز به همه معاونان، فدراسیون ها، ادارات کل استانی و مجموعه های تحت نظر دستور داد در مواقع بحرانی با تمام توان در خدمت مردم باشند.
   این دستور از جنبه های مختلف قابل بررسی است . مردم بار دیگر این وزارتخانه را در کنار خود احساس کردند. از طرفی علیرغم آنکه وزارت ورزش و جوانان در بین دستگاه های امداد رسان نیست اما در کنار آنها در مواقع بحران قرار می گیرد.
   جامعه مخاطب این وزارتخانه هم در نوع خود بالا است به همین دلیل اطلاع رسانی های مهم نیز از کانال های رسمی این وزارتخانه منعکس می شد و مردم از اقدامات وزارتخانه بعد از زلزله مطلع می شدند.
   آنچه بعد از زلزله استان های تهران و البرز رخ داد تمرینی برای بحران ها نیز محسوب می شود بحران هایی که امیدواریم هیچگاه در تقدیر مردم ایران نباشد اما منطق آن است که وزارت ورزش و جوانان نیز بتواند در مواقع لزوم همراهی خود را با مردم به بهترین شکل ممکن جنبه عملی دهد.
   روزهای بعد از زلزله اخیر فقط به اسکان مردم در اماکن ورزشی خاتمه پیدا نکرد و مسئولین وزارتخانه نیز بازدیدهای میدانی خود را از سالن های ورزشی به عمل آوردند و خود را به مردم رساندند تا همراه با آنها شرایط را بررسی و از نزدیک پشتیبانی وزارتخانه را زیر نظر بگیرند.
   پس از زلزله ۵.۲ دهم ریشتری در کوهبنان کرمان نیز پیرو همین دستور وزیر ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان کرمان طی تماسی با رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان، دستور داد درب سالن‌های مستحکم ورزشی به روی مردم کوهبنان جهت اسکان موقت باز شود.
   مجموع این اقدامات حاوی نکات مهمی بود بویژه آنکه وزیر ورزش و جوانان به صراحت همراهی و همیاری این وزارتخانه با مردم را در بحرانها مورد تاکید قرار داد تا به عنوان یک دستور اداری، پشتیبانی جامعه ورزش با محوریت وزارت ورزش و جوانان در کشور نهادینه شود.
   آنچه مسلم است اکنون وزارت ورزش و جوانان نیز از جمله ارگانهای واقعی و حامی مردم محسوب می شود که می تواند برنامه هایی را برای مواقع لزوم و بحران تدوین کند تا در شرایط اضطرار با برنامه تر از قبل در کنار مردم حضور یابد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,546,899
تعداد بازدید امروز : 1,153
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29