امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس

   داورزنی: وزارت ورزش و جوانان از هیچ گزینه ای در انتخابات فدراسیون ها حمایت نمی کند

   داورزنی: وزارت ورزش و جوانان از هیچ گزینه ای در انتخابات فدراسیون ها حمایت نمی کند

   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان صبح امروز پس از اتمام مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی ضمن تشکر از زحمات 28 ساله احمد ناطق نوری در بوکس گفت: جلسه بسیار خوب و منظمی داشتیم، کاندیداها برنامه های خود را ارائه کردند که سرانجام حسین ثوری با ۲۳ رای به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد و روح الله حسینی از قهرمانان بوکس کشور ۱۵ رای کسب کرد و حسین فشی به ۲ رای رسید.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: شش ماهی هم بود که احمد ناطق نوری از سمت خود از این فدراسیون کناره‌گیری کرد و زحمات این فدراسیون بر دوش افشین داوری بود که در جایگاه سرپرست فدراسیون زحمات زیادی را کشید تا شرایط لازم برای برگزاری مجمع این فدراسیون را فراهم سازد.
   وی افزود: به‌ هر حال افرادی که امروز به صورت کاندیدا در این مجمع حاضر شده بودند همگی از دلسوزان خانواده‌ بوکس بودند که بنا بر احساس مسئولیتی که نسبت به این رشته داشتند برای موفقیت این رشته حاضر شده بودند. امیدوارم آقای حسین ثوری که به عنوان دومین رییس فدراسیون بعد از انقلاب انتخاب شده است بتواند جواب اعتماد این مجمع را بدهد و بوکس را به شرایط آرمانی خود برساند.
   داورزنی در خصوص سوال خبرنگاران مبنی بر مهندسی شدن انتخابات توسط وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ از ابتدای امسال حدود ۹ مجمع داشتیم که تنها برگزار کننده آن بودیم و در واقع وزارتخانه در هیچ رشته‌ای کاندیدی ندارد. تلاش ما برای برقراری عدالت است و سعی می‌کنیم در آرامش و بی‌طرفانه مجامع انتخاباتی را برگزار کنیم. طبیعی است که در رقابت‌های انتخاباتی بحث‌هایی هم وجود داشته باشد، اما ما به نظر مجمع احترام می‌گذاریم.
   داورزنی ادامه داد: ما هر چه بگوییم انتخابات ها مهندسی نمی شوند، دوستان چیز دیگری می گویند. وزارتخانه همواره در گذشته هم به برقراری عدالت تاکید داشته است. به خاطر اینکه در انتخابات بوکس شائبه به وجود نیاید، با حضور نماینده هرمزگان که مجمع انتخاباتی آن به تازگی برگزار شده بود، مخالفت کردیم تا نگویند وزارتخانه فلان رای را به فلان کاندیدا اضافه کرد.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص رد صلاحیت بهنام محمودی برای انتخابات والیبال گفت: هنوز خبر قطعی در این خصوص اعلام نشده است، اما آنچه که مربوط به وزارت ورزش برای رفع مشکل محمودی بود را انجام دادیم و از نهاد‌های دیگر هم خواسته ایم که مشکل او برای حضور در انتخابات برطرف شود. پیش بینی ما این است که بهنام محمودی مشکلش قابل حل است.
   وی در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات فدراسیون بسکتبال پس از مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک برگزار می شود یا خیر، گفت: با توجه به حقی که بر گردن ما است، تلاش می کنیم بسکتبال هم در مجمع کمیته ملی المپیک حضور داشته باشد. قول هم دادیم که انتخابات را به موقع انجام دهیم و تلاش می کنیم در مورخ ۲۳ دی، مجمع را برگزار کنیم، مشروط به اینکه نهادهای دیگر زودتر به ما پاسخ بدهند.
   داورزنی تاکید کرد: ۱۵-۱۴ نفر به لحاظ سوابق مدیریتی تایید شده اند و مراحل استعلام آنها در حال پیگیری است، سعی می کنیم نماینده بسکتبال نیز اجازه حضور در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک را داشته باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,517
تعداد بازدید امروز : 14,061
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05