امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • شعبانی بهار: نخستین المپیاد ورزش همگانی کشور برگزار می شود/ در تلاش برای نهادینه کردن ورزش همگانی هستیم

   شعبانی بهار: نخستین المپیاد ورزش همگانی کشور برگزار می شود/ در تلاش برای نهادینه کردن ورزش همگانی هستیم

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان از برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در سراسر کشور خبرداد و گفت: این المپیاد با هدف توسعه و نهادینه کردن ورزش در بین آحاد جامعه برگزار می شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا شعبانی بهار در جلسه برنامه ریزی نخستین المپیاد ورزش همگانی کشور که با حضور معاونین توسعه ورزش همگانی ادارات کل استان ها به همراه روسای گروه ورزش همگانی، روستایی و عشایری برگزار شد، در خصوص چگونگی برگزاری این مسابقات توضیحاتی ارائه کرد.

   معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش همگانی با بیان این که این المپیاد با شعار« همه برنده ایم» برگزار خواهد شد، گفت: این مسابقات به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر از 12 تا 22 بهمن ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

   شعبانی بهار توسعه و تعمیم ورزش همگانی، حضور حداکثری افراد جامعه در فعالیت های ورزشی، ارتقاء سطح سلامت عموم، توسعه و ترویج ویژگی های اخلاقی و جسمانی افراد، غنی سازی اوقات فراغت، تشویق و ترغیب جامعه به ورزش، فراهم کردن زمینه همبستگی و اشاعه فرهنگ منطقه ای و بومی استان ها را از مهم ترین اهداف این المپیاد عنوان کرد.

   وی ادامه داد: این مسابقات در هشت رشته مشترک طناب زنی، دارت، شوت بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال 3 نفره، داژبال و پنالتی هدفمند و در دو رشته انتخابی از بین رشته های تیمی و انفرادی و بومی هر استان برگزار می شود.

   معاون توسعه ورزش همگانی در ادامه از معاونین ورزش همگانی ادارات کل و روسای گروه ورزش همگانی، روستایی و عشایری استان ها را بازوان اصلی توسعه ورزش همگانی و ورزش روستایی در کشور خواند و گفت: با همکاری همه شما در تلاشیم تا فضای کشور را به سمت نهادینه شدن ورزش سوق دهیم.

   شعبانی بهار همچنین به تجهیز خانه های ورزش روستایی اشاره و خاطر نشان کرد: طبق برنامه زمان بندی شده باید هزار و صد و پنجاه خانه ورزش روستایی را تجهیز کنیم که تا کنون پنجاه درصد آن تجهیز شده است و منتظر دریافت اعتبارات مرحله دوم هستیم.

   وی در خصوص مسابقات ورزش کارکنان نیز اظهار داشت: این مسابقات مقدماتی را سال گذشته برگزار کردیم که امسال با حضور 602 دستگاه در دهه فجر مسابقات نهایی آن به میزبانی 3 استان برگزار خواهد شد.

   در این جلسه محمدرضا اسد مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گزارشی از فعالیت های معاونت ورزش همگانی را ارائه کرد.

   وی تعامل با دستگاه های اجرایی کشور، چاپ کتاب و نشریات در خصوص ورزش همگانی، برگزاری جشنواره همگانی و ایجاد تفاهم نامه های همکاری را از جمله برنامه های این معاونت عنوان کرد.

   اسد همچنین در خصوص برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی کشور و بحث های بودجه ای و اعتباری آن با حاضرین گفت و گو کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,384
تعداد بازدید امروز : 17,180
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01