امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • در جلسه برنامه ریزی اولین المپیاد ورزش همگانی

   فرامرزیان: باید پهنه اطلاعاتی خود در زمینه ورزش کشور را گسترش دهیم/ توزیع منابع باید براساس چشم انداز و هدف معین باشد

   فرامرزیان: باید پهنه اطلاعاتی خود در زمینه ورزش کشور را گسترش دهیم/ توزیع منابع باید براساس چشم انداز و هدف معین باشد

   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با گلایه از این که پهنه اطلاعاتی ما در خصوص ورزش کشور ناکافی است، گفت: باید با شناخت ظرفیت های موجود در این حوزه، فعالیت ها و برنامه های خود را مشخص تا بر اساس آن منابع را توزیع کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان در جلسه برنامه ریزی اولین المپیاد ورزش همگانی کشور که با حضور معاونین ورزش همگانی ادارات کل و روسای گروه ورزش همگانی، روستایی و عشایری سراسر کشور برگزار شد، نخستین اولویت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت را استفاده از ظرفیت برنامه ریزی عنوان کرد.
   وی در این خصوص گفت: این که منابع خود را چگونه، در چه بازه زمانی و برای چه منظور صرف کنیم، مستلزم شناخت پهنه ای است که در اختیار داریم؛ اما آن چیزی که اکنون در اختیار ما است پهنه اطلاعات ناکافی در مقوله ورزش است.
   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که ظرفیت های قابل تقویت را نمی شناسیم و اطلاعات آن را در اختیار نداریم، افزود: نخستین گام شناسایی نیروی انسانی است؛ به همین منظور سامانه مبین در معرفی دو حوزه انسانی حوزه ورزش و اماکن ورزشی پیش بینی شده است تا بر اساس آن برنامه ریزی داشته باشیم.
   فرامرزیان تاکید کرد: برای رسیدن به این مهم باید چشم اندازی را مشخص و هدفی را مبتنی بر آن چشم انداز تعریف کنیم تا بر اساس آن فعالیت ها، برنامه ها، اقدامات و در نهایت توزیع منابع بر اساس آن صورت گیرد.
   وی از ظرفیت منابع انسانی به عنوان ظرفیت اساسی و اصلی برای حفظ، نگهداشت، تقویت و ارتقاء منابع یاد کرد و گفت: این که چه ظرفیت منابع انسانی داریم چه مشکلاتی دارند و چگونه می توانند ارتقا پیدا کنند باید مورد توجه قرار گیرد.
   معاون وزیر در حوزه توسعه مدیریت و منابع مسئله جدی و نگاه کلی این معاونت در سال آینده را رویکرد برنامه محور عنوان و خاطر نشان کرد: فارغ از رویکرد برنامه ای اقدامی انجام نخواهیم داد و منابعی را نیز توزیع نخواهیم کرد.
   فرامرزیان با تاکید به این نکته که خروجی های ما باید مبتنی بر همین برنامه باشد، اظهار داشت: البته این حرکت باید گام به گام باشد که در مرحله اول تا 50 درصد و در سال بعد از آن، تا صد در صد فعالیت هایمان را بر اساس این برنامه ها داشته باشیم که اگر این اتفاق محقق شود می توانیم وضعیت و موقعیت خودمان و آن چه که ظرفیت منابع ما است را شناسایی و بر اساس آن اقدام کنیم.
   وی در پایان گفت: بر اساس مدل برنامه ای که در این معاونت داریم به این سمت خواهیم رفت تا کار گروهی در استان ها شکل بگیرد و به عبارتی از پائین به بالا اطلاعات را دریافت کنیم تا بتوانیم ظرفیت های کشور را در همه بخش ها شناسایی و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,640
تعداد بازدید امروز : 17,436
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01