امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • جلسه برنامه ریزی اولین المپیاد ورزش همگانی

   دکتر سلطانی فر: باید برای توسعه ورزش کشورهم افزایی در بین دستگاه های مختلف ایجاد شود/ توسعه فرهنگ و باور ورزش کردن یکی از ضروریات جامعه امروزی است

   دکتر سلطانی فر: باید برای توسعه ورزش کشورهم افزایی در بین دستگاه های مختلف ایجاد شود/ توسعه فرهنگ و باور ورزش کردن یکی از ضروریات جامعه امروزی است

   وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که اعتقاد به ورزش باید به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شود، توجه به این مهم را یکی از ضروریات جامعه امروزی عنوان کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جلسه برنامه ریزی نخستین المپیاد ورزش همگانی سراسر کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی، غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی، مدیران کل وزارتخانه و معاونین ورزش همگانی ادارات کل به همراه روسای گروه ورزش همگانی، روستایی و عشایری استان ها برگزار شد.
   دکتر سلطانی فر برگزاری این جلسات و هم فکری ها را باعث رشد، توسعه، سازندگی و حرکت ورزش کشور دانست و گفت: اساس کار ما در ورزش همگانی باید در چارچوب های مشخص و تعیین شده قرار گیرد تا بتوان نقشه راه چگونگی رسیدن از وضعیت موجود به وضعیت موعود را به روشنی ترسیم کرد.
   وی ساختار اصلی این چارچوب را هم افزایی همه دستگاه ها برای توسعه و نهادینه کردن ورزش در بین مردم عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه های توسعه ای هیچ کشوری محقق نمی شوند مگر تمامی منابع موجود در آن بخش به کار گرفته شود.
   وزیر ورزش و جوانان موفقیت در ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای را نیز مستلزم ایمان به هم افزایی و هم گرایی همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در ورزش کشور دانست و افزود: باید منابع سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه ورزش در یک حرکت یکسان و هماهنگ با هارمونی مشخص با هدف رشد سلامت و نشاط عمومی و وحدت ملی بسیج شوند.
   وی تاکید کرد: باید به نقطه ای برسیم که ورزش مانند نیازهای انسان مانند غذا و استراحت از ضروریات زندگی شود که اگر به این مهم دست یابیم می توان گفت موفق عمل کرده ایم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان این که کشورهای توسعه یافته اساس کار در هر زمینه ای به خصوص ورزش را بر آموزش و پرورش متمرکز کرده اند، گفت: با اندکی بررسی می توان دریافت که قهرمانان المپیک در رشته های پایه از کشورهایی هستند که به این ورزش ها در مدرسه توجه ویژه دارند و به چشم زنگ تفریح به آن نگریسته نمی شود.
   سلطانی فر در همین ارتباط افزود: در استان های کشور استخر و یا سالن ورزشی کم نداریم که می توان با استفاده از این ظرفیت بزرگ و تمرکز آن ها به صورت بهینه بهره ببریم؛ در همین زمینه صحبت هایی با آموزش و پرورش انجام داده ایم تا بتوانیم یکی از ورزش های پایه را در کشور به عنوان الزام نهادینه و دانش آموزان را از سنین دبستان و دبیرستان وادار به فعالیت بدنی کنیم.
   وی ادامه داد: این کار را آغاز کرده و با آموزش و پرورش نیز به توافق رسیده ایم؛ مقرر شد اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان دو ساعت در مناطق شهری و 4 ساعت در مناطق روستایی به ورزش مدارس اختصاص یابد. در تلاشیم تا دیگر نهاد ها نیز به این مهم ورود کنند.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان مجموعه وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور را نیازمند فضا و هوای تازه و باورهای جدید دانست و گفت: با دور کردن باورهای گذشته و همراهی با تغییر این سیاست ها می توانیم تحرک بیشتری داشته باشیم. به عبارتی اگر دو بال ورزش کشور یعنی فدراسیون ها و ادارات کل استانی به خوبی به حرکت درآیند می توانیم به سمت فضاهای جدید حرکت کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,430
تعداد بازدید امروز : 17,226
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01