امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • در سومین همایش استانی سامانه مبین

   ژاله فرامرزیان: ملزم به بودجه ریزی عملیاتی بر اساس اطلاعات مدون هستیم

   ژاله فرامرزیان: ملزم به بودجه ریزی عملیاتی بر اساس اطلاعات مدون هستیم

   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ملزم به بودجه ریزی عملیاتی هستیم که مبنای آن برنامه ریزی عملیاتی است و این کار بدون اطلاعات منظم اصلا معنا ندارد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سومین همایش استانی سامانه مبین با موضوع تجمیع اطلاعات اماکن ورزشی و ثبت فرایند واگذاری اماکن در سامانه مبین از صبح امروز به میزبانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور جمعی از مدیران این وزارتخانه آغاز شد و عصر امروز با برگزاری دو دوره کارگاه آموزشی پایان خواهد یافت.
   ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در این همایش اطلاعات اولیه را اصلی ترین نیاز برای مدیریت مناسب در هر حوزه ای دانست و گفت: سه شاخص اصلی اطلاعات دقیق بودن، مستند بودن و زمانبندی آن است.
   وی افزود: با رویکرد نرم افزاری مناسب و علمی در یک سیستم دارای قابلیت ارزیابی میتوانیم متناسب با نیاز هر واحدی ثبت اطلاعات، به روزرسانی آن و گزارش گیری را به آسانی انجام دهیم.
   فرامرزیان در ادامه فواید سیستم جامع ثبت اطلاعات را چنین بیان کرد: این کار مانع از پراکندگی آماری در واحدهای مختلف می شود. اگر هر واحدی برای خودش جداگانه آماری را ثبت کند هم دقت مجموعه پایین می آید و هم حجم کار بالا می رود. در واقع با این کار منابع را هدر می دهیم و آمار ما هم غیر قابل اعتماد می شود.
   وی در خصوص ظرفیت بالای سامانه مبین گفت: از ابتدای شروع به کار سامانه مبین ظرفیت آن مورد بررسی قرار گرفته و سعی کردیم نقایص را به حداقل برسانیم. ابهامات و ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری آن امروز با همفکری شما بررسی می شود تا برای سال آینده برنامه حوزه های عمومی و تخصصی وزارت ورزش و جوانان را طراحی و متناسب با آن منابع را توزیع کنیم.
   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان افزود: باید با برنامه ریزی صحیح و ارتقای آموزش این سامانه درهمه شاخص ها مثل توسعه ورزش همگانی، فرهنگ سازی، ورزش قهرمانی و مسائل مالی اداری به صورت مدون و با اطلاعات جامع کار کنیم در غیر این صورت شاخصی برای برنامه ریزی دقیق نداریم و همه برنامه ها به صررت ذهنی اجرا می شود که اشتباه است.
   وی تاکید کرد: ما زین پس ملزم به بودجه ریزی عملیاتی هستیم که مبنای آن برنامه ریزی عملیاتی است و این کار بدون اطلاعات منظم اصلا معنا ندارد.
   فرامرزیان سپس ثبت اطلاعات در حوزه جوانان را کاملا متفاوت از ورزش دانست و افزود: جنس اطلاعات در این حوزه متفاوت و گستره آن بسیار زیاد است. باید نگاه جامع و هم ارز به هر دو حوزه جوانان و ورزش داشته باشیم. بیشترین مخاطب ما در حوزه ورزش قشر جوان است و باید از این ظرفیت برای رفع مشکلات جوانان استفاده کنیم.
   ایرج رحمانی مدیر کل هماهنگی امور استان ها، سیدامیر حسین مطلبی رییس مرکز فناوری اطلاعات، سحر فامیل زارع معاون آمار و فناوری اطلاعات مرکز فاوا و بهمن نیکخو دبیر کمیسیون ماده 88 از دیگر سخنرانان سومین همایش استانی سامانه مبین بودند.
   در این نشست همچنین علاوه بر برگزاری دو دوره کارگاه آموزشی، حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص سامانه مبین پرداختند و به ابهامات و سوالات آنان در این خصوص پاسخ داده شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,848
تعداد بازدید امروز : 2,278
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02