امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397
   
  • داورزنی: اینکه مجموعه ورزش کشور را زیر سئوال ببرند زیبنده نیست/ باید حرمت و امنیت داوران حفظ شود

   داورزنی: اینکه مجموعه ورزش کشور را زیر سئوال ببرند زیبنده نیست/ باید حرمت و امنیت داوران حفظ شود

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: انتظار داریم هاکی همیشه روی سکوی آسیا باشد و همانطور که در جام جهانی گذشته افتخارآفرینی کرد این موفقیت را تکرار کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی پس از مجمع انتخاباتی فدراسیون هاکی و انتخاب مجدد بهرام شفیع در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.
   انتظار داریم هاکی همیشه روی سکوی آسیا باشد
   معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که امروز اعضای مجمع مجددا به شفیع رای دادند و این به ثبات کار فدراسیون کمک می کند، گفت: انتظار وزارت ورزش و جوانان از هاکی و سایر رشته ها این است که بتوانند در قالب اقدامات جدی برای بازی های آسیایی و المپیک برنامه ریزی کنند و ضمن توسعه همگانی بتوانند ارتقا کیفی نیز داشته باشند.
   وی تاکید کرد: انتظار داریم هاکی همیشه روی سکوی آسیا باشد و همانطور که در جام جهانی گذشته افتخارآفرینی کرد این موفقیت را تکرار کند.
   این که وزارتخانه را متهم می کنند توهین به مجامع انتخاباتی است
   داورزنی در ادامه و در خصوص اظهارات امروز دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال مبنی بر مهندسی کردن انتخابات، گفت: اجازه دهید در مورد صحبت های دادکان اظهارنظر نکنم. وی نظر خودش را گفته و این که موضوعی را بسط بدهیم وکلی گویی کنیم زیبنده ورزش کشور نیست.
   معاون وزیر در حوزه قهرمانی و حرفه ای خاطرنشان کرد: در یک ماه گذشته چندین انتخابات برگزار شده و این که من یا وزارتخانه را متهم می کنند توهین به مجامع انتخاباتی است.
   در حال برطرف کردن ضعف های اساسنامه فدراسیون ها هستیم
   این مقام مسئول با بیان این که در اصلاح اساسنامه ضعف هایی نیز وجود دارد، اظهار داشت: در حال برطرف کردن این ضعف ها هستیم به عنوان مثال فدراسیونی که رئیس مستقل دارد و می تواند مجمع را برگزار کند این اختیار و قدرت را دارد که با ۲۳ رای از ۴۵ رای به عنوان رئیس انتخاب شود. این دغدغه هم از طرف وزارت و هم از طرف دکتر سلطانی فر وجود دارد.
   وی افزود: در نجات غریق ۴۳ رای از ۴۳ نفر به رئیس منتخب داده شد و من نمی فهمم عنوان کردن مهندسی انتخابات یعنی چه؟ اینکه مجموعه ورزش کشور را زیر سئوال ببرند زیبنده نیست.
   داورزنی تصریح کرد: بعضی از مدیران ادارات کل استان ها تمایل به حضور در انتخابات فدراسیون ها را دارند و نمی توانم مانع حضور آنان شوم. به عبارتی این انتخابات با حضور اعضای هیات های استانی، نمایندگان داوران و ورزشکاران برگزار می شود که به صورت کاملا مخفی است. اینکه گفته می شود پیش از انتخابات، نامزدها با هیات های استانی تماس می گیرند تا نظر آنان را جلب کنند، شاخصه انتخابات است و در یک رقابت این مساله طبیعی است، اما در وزارت ورزش و جوانان هیچ فردی تاکنون به هیات ها زنگ نزده و تماس نگرفته و در صورت چنین اتفاقی با او برخورد می شود.
   کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تعامل سازنده ای دارند
   وی در مورد بحث دوگانگی بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: این دو نهاد برای موفقیت ورزش ایران در بازی های آسیایی 2018 و المپیک 2020 تعامل سازنده ای دارند. تلاش می کنیم تا ورزش کشور صاحب بهترین مدال ها در رویدادهای بین المللی شود و هیچگونه اختلافی بین این دو نهاد وجود ندارد.
   کمیته ملی المپیک از نامزدهای دارای صلاحیت طبق قانون ثبت نام می کند
   داورزنی در مورد ثبت نام «سیدمهدی هاشمی» رئیس پیشین فدراسیون تیراندازی برای انتخابات کمیته ملی المپیک و صحبت های وی در خصوص تایید صلاحیتش، توضیح داد: انتخابات فدراسیون تیراندازی برگزار و نتیجه به صورت رسمی اعلام شد و از سوی دیوان عالی کشور تایید گردید و ایشان نظر خودش را مطرح کرده که وزارت به آن ورود نمی کند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش، گفت: کمیته ملی المپیک از نامزدهای دارای صلاحیت طبق قانون ثبت نام می کند و هر فردی صلاحیت لازم را داشته باشد در انتخابت شرکت خواهد کرد.
   وی در مورد شرایط کشتی و احتمال محرومیت بین المللی، توضیح داد: نشستی مشترک با «رسول خادم» رئیس فدراسیون کشتی و همچنین نماینده وزارت امور خارجه داشتیم تا چنانچه تصمیمی از سوی کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی گرفته شد، خیلی سریع به آن پاسخ دهیم تا کشتی ایران از مسابقات جهانی، آسیایی و میزبانی ها محروم نشود.

   حرمت و امنیت داوران باید حفظ شود
   داورزنی در خصوص کتک خوردن و آسیب دیدگی شدید داور فوتبال در یک دیدار در لیگ های دسته پایین کشور، گفت: هیچ فرد و بازیکنی حق این کارها را ندارد و حرمت و امنیت داور باید حفظ شود. اینکه هر بازیکنی بخواهد به داوری اعتراض کند، قطعا سنگ روی سنگ بند نمی شود و وزارت ورزش و جوانان در این موضوع ورود خواهد کرد..
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,952,682
تعداد بازدید امروز : 10,788
تعداد بازدید دیروز : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/12/27