امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • پس از نشست مشترک وزرای ورزش و جوانان ایران و عراق

   دکتر سلطانی فر: هیاتی مرکب از مسئولان ورزشی به عراق اعزام می کنیم/ وزیر ورزش و جوانان عراق: امیدوارم با کمک ایران گام های خوبی در زمینه ورزش و جوانان برداریم

   دکتر سلطانی فر: هیاتی مرکب از مسئولان ورزشی به عراق اعزام می کنیم/ وزیر ورزش و جوانان عراق: امیدوارم با کمک ایران گام های خوبی در زمینه ورزش و جوانان برداریم

   وزیر ورزش و جوانان گفت: هیاتی مرکب از مسئولان مرتبط و روسای فدراسیون های ورزشی در جهت کمک به ورزش عراق تشکیل می دهیم و به زودی به عراق اعزام خواهیم کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان وزرای ورزش و جوانان ایران و عراق پس از نشست مشترکی که امشب در هتل المپیک برگزار کردند گزارشی به اصحاب رسانه ارائه دادند.

   دکتر سلطانی فر در این خصوص گفت: امروز میزبان وزیر ورزش و جوانان عراق و هیات همراه بودیم و در خصوص یادداشت تفاهمی که در سالهای پیش امضا کردیم صحبت های زیادی انجام شد و تصمیمات خوبی گرفته شد.

   وی اظهار داشت: خوشبختانه عراق با گذشتن از سالهای سختی که در مبارزه با تروریست داشت و ایران نیز در این راه کمک های زیادی به عراق کرد, زمینه هایی ایجاد شده تا در بخش توسعه همکاری ها کمک هایی به ورزش و جوانان به عراق داشته باشیم.

   وزیر ورزش و جوانان گفت: در خصوص مسائل مختلف ورزش و جوانان, هیاتی مرکب از مسئولان مرتبط و 12 رییس فدراسیون( فوتبال, کشتی, شنا شیرجه و واترپولو، بوکس دوومیدانی, وزنه برداری, بسکتبال, والیبال, هندبال, تکواندو, تیر اندازی و تیر و کمان) در جهت کمک به ورزش عراق تشکیل و به زودی به عراق اعزام خواهیم کرد تا بتوانیم در زمینه های مختلف ورزش مثل اعزام مربی و تبادل ورزشکار, برگزاری اردوهای مشترک و... همکاری و تعاملات خوبی داشته باشیم.

   دکتر سلطانی فر گفت: با پیوند عمیقی که بین این دو کشور وجود دارد امیدوارم بتوانیم در همه زمینه ها روابط مان را توسعه دهیم.

   وی ادامه داد: از آقای عبطان و هیات همراه تشکر می کنم و آماده شنیدن نقطه نظرات و پیشنهاداتشان هستیم.

   عبدالحسین عبدالرضا عبطان, وزیر ورزش و جوانان عراق نیز در این نشست گفت: از آقای سلطانی فر که از ما دعوت کردند در جمع مسئولان و روسای فدراسیونهای ایران باشیم و از امکانات و زیر ساختهای ایران بازدید کنیم تشکر می کنم.

   وی افزود: در مورد ورزش و جوانان تفاهم نامه هایی قبلا امضا کردیم و امروز با آقای سلطانی فر در جهت ضرورت اجرای آن صحبت کردیم.

   عبطان ادامه داد: نقاط و همکاری های مشترک زیادی بین دو کشور ایران و عراق وجود دارد و امیدواریم همکاری های دو کشور در زمینه ورزش و جوانان ادامه داشته باشد.

   وزیر ورزش و جوانان عراق گفت: زیر ساختهای مناسبی در عراق وجود دارد . عراق در دیدگاه جهانی موقعیت خوبی پیدا کرده و دستاوردهای جهانی خوبی در ورزش داریم و امیدوارم بتوانیم در صحنه المپیک نیز موفق باشیم.

   وی اظهار داشت: از آنجایی که موضوعات جوانان و ورزش در دنیا اهمیت زیادی دارند و مردم ایران و عراق نیز اهمیت زیادی برای این بخش ها قائلند امیدوارم بتوانیم گام های موثری با کمک ایران در این زمینه ها برداریم.

   عبدالحسین عبدالرضا عبطان عنوان کرد: خوشحال می شویم میزبان هیات ایرانی متشکل از مسئولان و روسای فدراسیونها و ورزشکاران ایران باشیم.

   وی با ابراز خوشحالی از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه گفت: تبریک میگم به ایران به خاطر صعود به جام جهانی و امیدوارم بازیهای خوبی در جام جهانی از ایران شاهد باشیم. عراق می تواند میزبان بازیهای مختلف تیم های ایرانی باشد.

   در پایان این نشست هدایایی به رسم یادبود بین وزرای ورزش و جوانان ایران و عراق رد و بدل شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,547,612
تعداد بازدید امروز : 1,866
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29