امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • حضور وزیر ورزش و جوانان در تالار هندبال ایران؛

   تاکید دکتر سلطانی فر به استمرار در برنامه ریزی برای ادامه موفقیت هندبال ایران

   تاکید دکتر سلطانی فر به استمرار در برنامه ریزی برای ادامه موفقیت هندبال ایران

   وزیر ورزش و جوانان با حضور در تالار هندبال از امکانات سخت افزاری این رشته دیدن کرد و گزارشی از آخرین فعالیت های فدراسیون هندبال برای حضور در رویدادهای مهم پیش روی این رشته دریافت و رهنمودهای لازم را به منظور ادامه روند توسعه هندبال ایران ارائه داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛ دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز با حضور در تالار هندبال کشور واقع در مجموعه ورزشی انقلاب از سالن اختصاصی هندبال ، خوابگاه ورزشکاران و سالن بدنسازی دیدن کرد و با حضور در محل فدراسیون دقایقی با علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال کشور و دیگر مسئولین فدراسیون پیرامون فعالیت های این رشته ورزشی گفتگو کرد.

   در این نشست وزیر ورزش و جوانان با ابراز رضایت از امکانات سخت افزاری هندبال ایران، برگزاری دوره های مختلف آموزشی به ویژه با حضور مربیان سراسر ایران و با بهره گیری از مدرسان مطرح خارجی را مورد توجه قرار داد و خواستار برنامه ریزی به منظور افزایش دانش علمی مربیان ایرانی شد.

   دکتر سلطانی فر همچنین رقابت های قهرمانی هندبال آسیا را مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد که تیم ملی هندبال ایران با حضور موفق در این رقابتها بتواند جواز حضور در رقابت های جهانی را بدست آورد.

   وزیر ورزش و جوانان سپس به اهمیت بازی های آسیایی جاکارتا اشاره کرد و با ابراز رضایت از فرآیند آماده سازی تیم ملی هندبال برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا به تداوم برنامه ریزی این فدراسیون به منظور آمادگی بالا برای حضور مقتدرانه ایران برای سکوی هندبال بازی های آسیایی 2018 نیز تاکید کرد و توضیح داد: فدراسیون هندبال باید بعد از حضور ایران در رقابت های قهرمانی آسیا که اواخر ماه جاری در کره جنوبی برگزار می شود با استمرار در برنامه های آماده سازی زمینه حضور موفق در بازی های آسیایی جاکارتا را نیز فراهم آورد.

   دکتر سلطانی فر پتانسیل هندبال در ایران را خوب توصیف کرد و برنامه ریزی بلند مدت به منظور موفقیت های جهانی هندبال را نیز مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: ایران در زمینه هندبال نیز می تواند با برنامه ریزی مدون به موفقیت های آسیایی بیاندیشد و شرایط حضور در بازی های المپیک را نیز به وجود آورد.

   در این نشست علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال کشور گزارشی از وضعیت و شرایط تالار هندبال به عنوان مجموعه اختصاصی این رشته ورزشی که رده های مختلف تیم ملی از آن بهره می برند ارایه داد و پیرامون فعالیت های فدراسیون در ابعاد مختلف صحبت کرد.

   رحیمی فرآیند آماده سازی تیم ملی هندبال کشورمان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا را نیز شرح داد و ابراز امیدواری کرد با توجه به برنامه ریزی های لازم و پشتیبانی هایی که از تیم ملی هندبال صورت گرفته این تیم که مجموعه ای از بهترین های هندبال ایران را در اختیار دارد با قرار گرفتن بر سکوهای اول تا سوم جواز حضور در جام جهانی را نیز بدست آورد.

   رییس فدراسیون هندبال از حمایت دکتر سلطانی فر پیرامون توسعه و پیشرفت هندبال به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: بعد از رقابت های آسیایی هندبال که ان شاء الله با موفقیت و جهانی شدن هندبال ایران همراه است،برای حضور مقتدرانه در بازی های آسیایی جاکارتا برنامه ریزی خواهیم کرد.

   میترا نوری نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال نیز گزارشی از فعالیت های بانوان این رشته ارائه داد.
   وی از فعالیت هشت هزار هندبالیست بانوان در سطح کشور خبر داد و با اشاره به رویدادهای مهمی که پیش روی بانوان قرار داد ،فرایند آماده سازی تیم های ملی بانوان را خوب توصیف کرد .

   وی از حمایت های علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال به منظور حمایت در راستای توسعه هندبال بانوان به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: در عرصه مدیریت هندبال نیز فدراسیون به شایستگی بانوان تاکید دارد بطوریکه هیات هندبال خراسان شمالی با سرپرستی یکی از اهالی هندبال بانوان اداره می شود.

   نوری یکی از اهداف فدراسیون را ارتقا کرسی هایی بین المللی این رشته برای بانوان دانست و تصریح کرد : فعلا عضو کمیته روابط عمومی اسیا هستیم که برای افزایش کرسی های بین المللی بانوان در هندبال هم برنامه ریزی خواهیم کرد.

   مسئولین برخی از کمیته های فدراسیون هندبال نیز به تشریح وضعیت این رشته پرداختند.
   برانوش نیکبین مدیرکل حوزه وزارتی و مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر را در این بازدید همراهی می کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,547,603
تعداد بازدید امروز : 1,857
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29