امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • پس از مجمع انتخاباتی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

   داورزنی: تهمت مهندسی در انتخابات زیبنده ورزش کشور نیست

   داورزنی: تهمت مهندسی در انتخابات زیبنده ورزش کشور نیست

   معاون توسعه ورزش قهرمان وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در جمع خبرنگاران حاض شد و به سوالات آنها پاسخ گفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان داورزنی با اشاره به پتانسیل بالایی که در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو داریم گفت: باید در مسابقات مختلف به مدال‌های خوش رنگی دست پیدا کنیم. این انتظار است که در آسیا حرف اول را بزنیم و بتوانیم بر سکوی اول آسیا قرار بگیریم.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان افزود: شاید به نظر این انتظار زیادی است اما باتوجه به ظرفیت خوبی که در زمینه ورزش داریم می‌توانیم در رشته شیرجه و واترپلو در آسیا و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. وزارت ورزش و جوانان با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور از رشته های پرمدال و پایه انتظار توسعه و استعدادیابی ویژه دارد. البته بدون همکاری و همدلی بین هیات ها و بازوان اجرایی رسیدن به اهداف بلندمدت شنا، شیرجه و واترپلو امکان پذیر نیست.
   داورزنی در ادامه‌ در مورد شایعه مهندسی مجامع فدراسیون‌ها چنین اظهار کرد: در چند وقت اخیر صحبت‌ها و شایعات زیادی مبنی بر مهندسی انتخابات فدراسیون‌ها از جانب وزارت ورزش و جوانان در فضای مجازی منتشر شده است که من نمی دانم هدف این افراد چیست؟ وزارت ورزش و جوانان همیشه سعی کرده است که مجامع فدراسیون‌ها عادلانه برگزار شود و من همیشه این مساله را در گفت‌وگوهای خود نیز اعلام کرده‌ام.
   وی افزود: در یک ماه گذشته انواع بحث‌های بی‌ربط را در مورد رای‌گیری فدراسیون‌های ورزشی مطرح کردند. این ظلمی است که به ورزش کشور می‌شود. ما همه را به یک چشم نگاه می‌کنیم. از نمایندگان ارگان های مختلف بپرسید که آیا کسی برای مهندسی انتخابات با آنها تماس گرفته است؟
   داورزنی با تاکید بر اینکه این دوازدهمین انتخابات است که برگزار می‌شود، ادامه داد: پنج رییس جدید در دوازده رشته انتخاب شدند. از این تعداد نفرات که در انتخابات شنا حضور یافتند تعدادی با من دوست بودند که در گذشته همکاری داشتیم. در یک ماه گذشته مباحث بی‌ربط در حوزه ورزش کشور عنوان شد. افرادی که در مجامع حضور دارند و رای می‌دهند شاهد هستند که هیچ‌گونه مهندسی در انتخابات وجود ندارد و این قضاوت بی انصافی است. اینکه می‌گویند وزارت ورزش انتخابات را مهندسی می‌کند و افراد مدنظر خود را به مجمع تحمیل می‌کند زیبنده ورزش کشور نیست.
   داورزنی اشاره‌ای نیز به موضوع دو تابعیتی بودن برخی از مسئولان ورزشی کرد و گفت: به هیچ عنوان افراد دو تابعیتی واجد صلاحیت برای حضور در انتخابات و گرفتن مسئولیت در ورزش نیستند. در خصوص ایلخان نوری به عنوان رئیس فدراسیون نجات غریق نیز تایید صلاحیت انجام گرفت و سپس در انتخابات حاضر شد.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به حضور برخی از دختران با چهره مردانه در ورزشگاه‌های فوتبال گفت: این موضوع جدید نیست، اما با توجه به سرعت انتقال اخبار در فضای امروز بیشتر در جریان این اخبار قرار می‌گیریم. تمام تلاش ما این است که فضایی را فرهم کنیم تا خانواده‌ها به ورزشگاه‌هایی که رشته‌های آنها مشکل شرعی ندارند، حضور پیدا کنند.
   داورزنی در پایان گفت: مسئولیتی را در برگزاری مجامع فدراسیون‌ها پذیرفتیم و باید اینگونه رفتارها را تحمل کنیم. نیاز است که بعضی از حرف‌هایی که گفته می‌شود شفاف سازی شود. موظف هستیم به عنوان امانت دار، به کسی که از سوی مجمع رای آورده است برای تحقق برنامه‌هایشان کمک کنیم. مجموعه وزارت هم در کنار فدراسیون است تا برنامه‌هایی که تدوین کردند به مرحله اجرا برساند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,566
تعداد بازدید امروز : 14,110
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05