امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • در هجدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور

   عبدالحمید احمدی: از باشگاه ها انتظار نظارت بیشتر بر امور فرهنگی ورزش داریم

   عبدالحمید احمدی: از باشگاه ها انتظار نظارت بیشتر بر امور فرهنگی ورزش داریم

   صبح امروز هجدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور به ریاست معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان و با حضور نمایندگان تربیت بدنی سازمان ها و دستگاه های مختلف اجرایی برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان عبدالحمید احمدی در هجدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور به برگزاری مسابقات کشتی جوانان جهان و حرکت جوانمردانه علیرضا کریمی کشتی گیر ارزشمند کشورمان اشاره کرد و گفت: او اقدام فرهنگی مهمی انجام داد.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان افزود: خوشبختانه شاهد یک انسجام و همبستگی در تقدیر از حرکت پهلوانانه کریمی بودیم که در راس آن دیدار با مقام معظم رهبری بود. همچنین وزیر ورزش و جوانان و رییس مجلس شورای اسلامی هم از این اقدام که در جهت تایید سیاست های کلی نظام شکل گرفت تقدیر شایسته ای کردند.
   احمدی بعضی از بحث ها و حاشیه های رسانه ای در خصوص این حرکت را در شان مجموعه ورزشی کشور ندانست و گفت: بعضی حاشیه سازی ها زیبنده مجموعه ورزش و رسانه کشور نبود و مجموعه ورزش کشور تصمیم گرفت تا با یک برنامه ریزی چارچوب مناسبی را برای نگرش جدید و کنترل فرایند داشته باشد.
   احمدی سپس با ابراز نگرانی از وضعیت فرهنگی حاکم در بعضی از مسابقات ورزشی گفت: یکی از موضوعاتی که ورزش را آزار می دهد ناهنجاری های رفتاری از طرف هواداران تیم ها روی سکوهای تماشاگران است که این رفتار بسیار به مجموعه ورزش کشور آسیب می زند.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: این رفتار نشان از کم کاری مدیران باشگاه های ورزشی در حوزه فرهنگ سازی است که باید برای جلوگیری و رفع این آسیب از طرف دستگاه های ذیربط در همه حوزه ها قدم های جدی تری برداشته شود.
   در ادامه نشست معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان توضیحاتی در خصوص بررسی و تصویب آیین نامه ساماندهی مدیریت تیم های ملی رشته های ورزشی بانوان ارائه کرد.
   فریبا محمدیان با تاکید به ایجاد یک وحدت رویه در مدیریت تیم های ملی بانوان گفت: گاها با بعضی اقدام های سلیقه ای در مدیریت تیم های ملی بانوان مواجه می شویم که اگر دستورالعمل واحدی نداشته باشیم ممکن است باعث بروز مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی شود.
   وی افزود: به همین منظور پیشنهاد تشکیل کمیته ساماندهی مدیریت تیم های ملی بانوان را دادیم تا از این ارزش ها صیانت شود و نیازمند همفکری و مشارکت همه دستگاه ها به منظور رفع نواقص احتمالی آیین نامه مذکور و تکمیل آن هستیم.
   در ادامه جلسه جعفر سطوتی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گزارشی از سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه ورزشکاران و جوانان ارائه کرد.
   در این نشست همچنین گزارشی از اعزام کاروان راهیان نور ورزشکاران به مناطق عملیاتی جنوب توسط نماینده سازمان بسیج ورزشکاران ارائه شد و ایین نامه پیوست فرهنگی باشگاه های ورزشی مورد بررسی قرار گرفت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,775
تعداد بازدید امروز : 21,763
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31