امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • داورزنی در مجمع انتخابات رییس فدراسیون چوگان مطرح کرد:

   با ثبت جهانی چوگان تازه در آغاز راه توسعه این رشته هستیم/انتظار حمایت جدی نیروهای مسلح از چوگان را داریم

   با ثبت جهانی چوگان تازه در آغاز راه توسعه این رشته هستیم/انتظار حمایت جدی نیروهای مسلح از چوگان را داریم

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از ثبت جهانی چوگان به نام ایران تاکید کرد : این پایان راه نیست تازه آغاز راه توسعه چوگان است بویژه آنکه مقام معظم رهبری هم تاکید خاصی برای این رشته داشته اند که همین حمایت ، پشتوانه و سرمایه بزرگی محسوب مَی شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمد رضا داورزنی در مجمع انتخابات فدراسیون چوگان که با انتخاب حجت الله دهخدایی همراه بود اظهار داشت : تلاش های زیادی صورت گرفت تا با توجه به مستندات غنی و قوی، چوگان به نام ایران ثبت جهانی شود ،اما واقعیت این است که نه تنها کار تمام نشده است بلکه تازه در آغاز راه هستیم تا موجبات توسعه این ورزش را که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران دارد ؛ فراهم کنیم .
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای تلاش های صورت گرفته اهالی دلسوز این رشته را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه پانزده سال پیش این رشته فقط دارای یک زمین خاکی بود از عاشقان این ورزش که ریشه فرهنگی و تاریخی برای کشور دارد ، خواستار توسعه این ورزش اصیل ایرانی شد.
   داورزنی تأکیدات مقام معظم رهبری درباره توجه به توسعه این ورزش را یک سرمایه عظیم و پشتوانه خوب برای ورزش کشور عنوان و تصریح کرد: وظیفه داریم در قبال این ورزش نگاه توسعه ای داشته باشیم و بصورت جدی شرایط را برای ترویج آن در مناطق مختلف بوجود آوریم .
   وی تصریح کرد: ثبت جهانی چوگان یک اتفاق خوب برای ورزش کشور و این رشته محسوب مَی شود اما این ثبت جهانی کافی نیست باید برای فراگیر شدن این رشته در سطح کشور همچنین حضور موفق و مقتدر در عرصه رقابتی اسیایی و جهانی کوششی برنامه ریزی کنیم .
   وی با بیان اینکه طی این سال ها بیش از ده تا یازده هزار مکان ورزشی در رشته های مختلف احداث شده و میلیاردها تومان صرف کرده ایم اما چوگان در این توسعه زیرساختی مورد توجه نبوده است که اکنون باید برای توسعه آن ،برنامه جدی و استراتژی جدیدی داشت .
   معاون وزیر ورزش و جوانان انتظار رهبر معظم انقلاب و مردم را توسعه چوگان در مناطق مختلف کشور دانست و تاکید کرد : فدراسیون چوگان باید با برنامه مدون از همه ظرفیت های موجود بهره ببرد تا شرایط برای ترویج و اشاعه چوگان بوجود اید.
   داورزنی نگاه وزارت ورزش و جوانان به چوگان را حمایتی عنوان و تصریح کرد: از نیروهای مسلح انتظار جدی داریم که با توجه به امکاناتی که در سراسر کشور دارند و از همه مهمتر تأکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه این ورزش که ریشه در فرهنگ ایرانی دارد ،با توجه بیشتر سرمایه گذاری کنند .
   وی ورود سپاه و ارتش برای سرمایه گذاری در چوگان را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد : حضور پررنگ نیروهای مسلح مَی تواند زمینه رشد چوگان را بوجود آورد.
   داورزنی تفاوت سرمایه گذاری در چوگان با رشته های دیگر را مانع ورود بخش خصوصی دانست و تاکید کرد باید فضا را به سمت حمایت از حضور بخش خصوصی در چوگان بوجود آوریم و در مناطق مستعد این رشته در سراسر کشور برای ایجاد بازی چوگان اقدامات خوبی انجام دهیم.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تبریک به دهخدایی رییس جدید فدراسیون چوگان ،رای قاطع مجمع را پشتوانه خوب برای اجرای برنامه ها دانست و اظهار داشت: از رییس فدراسیون انتظار داریم فقط به وضعیت موجود بسنده نکند و با یک استراتژی چهار تا هشت ساله موجبات توسعه کمی و ارتقا فنی این رشته را فراهم آورد.
   داورزنی توضیح داد: از چوگان باید انتظار بیشتری داشته باشیم . وقتی میزبان مسابقات مقدماتی جهانی می شویم نباید پاکستان و هندوستان پیروز میدان باشند البته قدم های بسیار خوبی برای این رشته برداشته شده است اما چوگان می تواند مسیر پیشرفت بهتری در ادامه داشته باشد.
   رییس مجمع انتخابات فدراسیون چوگان گفت: برای توسعه و ترویج چوگان راه اندازی هیات های استانی بصورت نمادین و شعاری کافی نیست بلکه آنچه اهمیت دارد فعالیت های برنامه محور برای توسعه بازی چوگان است بطوریکه ما وقتی رقابتهای کشوری این رشته را برگزار می کنیم شاهد حضور تیم های مختلف از سراسر کشور باشیم.
   محمدرضا داورزنی تاکید کرد: انچه اهمیت فراوانی دارد این است که باید از چوگان به عنوان هویت ملی دفاع کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,456
تعداد بازدید امروز : 14,000
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05