امروز : چهارشنبه 29 اسفند 1397
   
  • داورزنی پس از مجمع انتخابات فدراسیون چوگان در جمع خبرنگاران:

   انتخابات فدراسیون ها را قبل از اتمام دوره چهارساله برگزار می کنیم/ زمینه ورود بخش خصوص به چوگان باید فراهم شود

   انتخابات فدراسیون ها را قبل از اتمام دوره چهارساله برگزار می کنیم/ زمینه ورود بخش خصوص به چوگان باید فراهم شود

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکیدات مقام معظم رهبری درباره توسعه و ترویج چوگان را مورد توجه قرار داد و حمایت نیروهای مسلح از این رشته را برای پیشرفت این رشته ضروری دانست.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛ محمدرضا داورزنی پس از مجمع انتخابات فدراسیون چوگان که با انتخاب حجت الله دهخدایی به عنوان رییس جدید این فدراسیون همراه بود در جمع خبرنگاران از چوگان به عنوان هویت ملی تاریخ تمدنی ایران نام برد و با اشاره به توچه مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر ترویج این رشته اظهار داشت: نیروهای مسلح و یگانهای مستقر سپاه و ارتش در سراسر کشور از امکانت خوبی برای توسعه این رشته برخوردارند و حمایت آنها می تواند موجب پیشرفت های بسیار خوبی برای چوگان شود.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ثبت جهانی این رشته در یونسکو را با تلاش و حمایت همه کسانی که دلسوزانه به این ورزش کمک می کنند ،یک اتفاق خوب ارزیابی و تاکید کرد: البته این ثبت جهانی پایان کار ما نیست بلکه آغاز راه توسعه این رشته است چرا که هنوز بازی چوگان که ریشه در تاریخ و تمدن غنی ایرانی دارد به جایگاه اصلی خود نرسیده است به همین دلیل فدراسیون چوگان باید از همه ظرفیت های موجود برای توسعه کمی و ارتقا کیفی بهره ببرد.
   داورزنی گفت: برای پیشرفت چوگان در کشور و حضور قدرتمندانه ایران در عرصه های جهانی و آسیایی هنوز باید کارهای خیلی زیادی درقالب برنامه انجام دهیم . فعلا فقط شش استان کشور فعالند به همین دلیل بخش خصوصی باید ورود پیدا کند،چرا که پرورش اسب به عنوان مهمترین بخش در فعالیت این رشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تاکنون این رشته توسط خانواده چوگان و نیروهای مسلح حمایت شده است.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت :این رشته فرهنگ خاص خودش را دارد و هم اکنون باشگاه های زیادی از جمله در کرمانشاه و لرستان در بخش پرورش اسب فعالیت می کنند و در سوارکاری، کورس و اسب دوانی نیز بخش خصوصی فعالیت دارد اما لازم است که برای همگانی کردن این رشته از مدارس چوگان و از ظرفیت های فدراسیون هایی مانند کارگری، دانش آموزی و دانشجویی استفاده شود تا نگاه همگانی تری به این رشته به وجود بیاید و علاقمندان قشر متوسط و پایین جامعه نیز بتوانند استفاده کنند.
   داورزنی گفت: آنچه مسلم است فراهم شدن زمینه برخی رشته برای مردم با دشواری های روبروست اما برای چوگان باید مکان مناسب بازی چوگان و اسب را برای خانواده ها ایجاد کرد تا با سهولت بیشتری بتواندد به این رشته بپردازند.
   وی در خصوص برگزاری مجامع انتخاباتی قبل از انتخابات کمیته ملی المپیک گفت:آخرین مجمع انتخاباتی 23 دی ماه برای فدراسیون بسکتبال برگزار خواهد شد، تا رییس جدید بتواند از حق این رشته در آن مجمع هم دفاع کند.
   وی خاطر نشان کرد: در یک ماه گذشته مجمع 13 فدراسیون برگزار شده است و وزارت ورزش و جوانان بنا دارد پیش از اتمام دوره چهارساله ریاست فدراسیون ها، مجامع انتخاباتی آنها برگزار شود تا نیاز به اداره توسط سرپرست نباشد.
   داورزنی گفت: اسامی کاندیداهای فدراسیون بسکتبال نیز به زودی اعلام خواهد شد.
   معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: برخی از فدراسیون ها در اسفندماه یا سال آینده دوره چهارساله آنها به پایان می رسد آنچه مد نظر داریم برگزاری فرایند قانونی انتخابات قبل از اتمام دوره ریاست فدراسیون هاست تا هیچ فدراسیونی با سرپرست اداره نشود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,991,225
تعداد بازدید امروز : 13,562
تعداد بازدید دیروز : 24,057
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28