امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • پس از اولین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان

   فرامرزیان: شورای راهبری زیرساخت تحقق وظایف دستگاه را فراهم می کند/ دستورالعمل کارگروه توسعه مدیریت استان ها به زودی ابلاغ می شود

   فرامرزیان: شورای راهبری زیرساخت تحقق وظایف دستگاه را فراهم می کند/ دستورالعمل کارگروه توسعه مدیریت استان ها به زودی ابلاغ می شود

   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر بستر مناسبی برای تحقق وظایف و ماموریت های دستگاه فراهم شود می توان همه اقدامات تخصصی را در جایگاه خودش محقق کرد و در این خصوص شورای راهبری موظف است زیرساخت تحقق وظایف و ماموریت های دستگاه را فراهم کند.


   ژاله فرامرزیان در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با تشریح جزئیات نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان که صبح امروز به ریاست دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، وظایف این شورا را اعلام کرد.
   معاون توسعه و منابع پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تشکیل شورای عالی اداری کشور در سال 92، اظهار داشت: این شورا در مصوبه ای هشت برنامه تحول نظام اداری را به دستگاه ها ابلاغ کرد، هیات وزیران آن را تائید و دستگاه ها را ملزم به تحقق آن کرد.
   وی در همین خصوص افزود: این شورا در سال 93 با مصوبه ای دیگر دستگاه های اجرایی که در رأس آن وزیر و یا معاون رئیس جمهور هستند را موظف به تشکیل شورای راهبری کرد تا این شورا مجموعه عملیاتی که برای تحقق هشت برنامه تحول اداری لازم است را ساماندهی کند.
   فرامرزیان، رئیس این شورا را بر اساس ابلاغیه، وزیر یا معاون رئیس جمهور عنوان و خاطرنشان کرد: جانشین یا دبیر شورا معاون توسعه منابع دستگاه است که اعضای آن تشکیل شده از معاونین تخصصی دستگاه، یک نفر از روسای سازمان های وابسته دستگاه و چند تن از مدیران مانند دفتر مدیریت عملکرد است. دبیرخانه شورا نیز در واحدی فعالیت دارد که عملیات اجرایی بحث تحول اداری در آن صورت می گیرد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به 8 برنامه تحول نظام اداری، اذعان داشت: دستگاه ها ملزم به عملیاتی کردن سندهای؛ ساماندهی منابع انسانی، ساماندهی ساختار و استفاده از فناوری مدیریتی، نظام پیشنهادات، بهره وری در دستگاه، دولت الکترونیک و هوشمند سازی، مدیریت عملکرد و ارزیابی عملکرد بر اساس ظرفیت ها، مبارزه با فساد اداری و تحقق سلامت اداری در مجموعه فعالیت ها و سرمایه انسانی هستند.
   وی با بیان این که طی سال های گذشته در وزارت ورزش و جوانان برخی از این سند ها محقق شده است، گفت: طول زمان این هشت برنامه سه ساله بوده که از سال 1393 آغاز شده و سال جاری پایان آن است. کلیه اقدامات دستگاه برای ساماندهی منابع انسانی، ساختاردهی، الکترونیکی کردن خدمات دستگاه، کاهش تصدی ها و تمرکز زدایی امور و واگذاری به بخش خصوصی یا واحدهای استانی، باید با مصوبات این شورا همراه باشد و دیگر کمیته هایی که پیش از این شکل می گرفتند باید در ذیل این شورا تشکیل شوند.
   فرامرزیان گفت: طبق مصوبه شورای عالی اداری، به دستگاه ها اجازه داده شده که برای ساماندهی وضعیت خود متناسب با موضوعات تخصصی کمیته هایی را ذیل این شورا تعریف و تائید کنند که جلسه امروز ضمن این که شروع این کار بود کمیته هایی هم که متناسب با وظایف وزارت ورزش و جوانان بود را احصاء کردیم، کلیات وظایف و اعضا را به تصویب شورا رساندیم و عملیاتش را از امروز شروع می کنیم که کمیته ها تشکیل شوند و اقدامات شکل بگیرد .
   وی اضافه کرد: سازمان ها و شرکت های وابسته وزارت ورزش نیز از طرف وزیر یک نفر برای شکل گیری شورای راهبری معرفی می شود و همچنین کارگروه توسعه مدیریت استان ها نیز وظیفه دارد در استان ها این شورا را با اختیار کوچکتر که به نوعی برش استانی است و کلیه اقداماتی که در حیطه اصلاح نظام اداری صورت می گیرد را تشکیل دهد.
   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: اولین گامی که در این هفته علاوه بر این که کمیته هایمان را فعال می کنیم بر می داریم این است که دستورالعمل کارگروه توسعه مدیریت استان ها را ابلاغ می کنیم تا ان شاءالله مجموعه به صورت هماهنگ در کل کشور پیش برود و بتوانیم راهکارهای مناسب برای ساماندهی منابع انسانی، بهینه سازی فضا و موقعیت اداری و اقداماتی که در ارتباط با ساختار و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم است را ارائه کنیم.
   وی در این خصوص افزود: امیدواریم در این زمان کوتاه بتوانیم کلیه خدمات وزارت ورزش و جوانان و فرایندهای آن را الکترونیکی کنیم تا دسترسی مردم و خدماتی که می خواهند بگیرند به سرعت انجام شود.
   فرامرزیان اظهار داشت: مدل کوچکی که در استان ها داریم برای فدراسیون ها و متناسب با وضعیت آن ها طراحی خواهیم کرد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: اگر این فرآیندهای شورای راهبری به درستی تبیین و اجرا شود، وزارت ورزش و جوانان می تواند امتیازهای متناسب با تلاش ها را اخذ کند و اگر سه سال رتبه برتر برای دستگاه اتفاق بیافتد 30 درصد به حقوق کارکنان در قراردادها افزوده خواهد شد از این رو امیدوارم با همکاری و تلاش همکاران کل مجموعه، این حرکت را به ثمر برسانیم.
   ژاله فرامرزیان تصریح کرد: ما همیشه هنگام کار دغدغه هایی مثل کمبود نیرو انسانی، تقاضای منابع، کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و ... داریم. در واقع آن چیزی که همیشه احساس می کنیم برای انجام کار تخصصی کم است و به سرانجام نمی رسد همین نبود زیرساخت است. این زیرساخت را شورای راهبری موظف است برای دستگاه فراهم کند. زیرساخت تحقق وظایف و ماموریت های دستگاه. اگر منابع انسانی به لحاظ حقوق و مزایا، آموزش مهارت های لازم، امنیت شغلی و ارتقا شغلی مشکلاتی داشته باشند، قطعا هم حقوقی که دولت می دهد را هدر می دهند هم هزینه و منابعی که صرف او می شود به هدر خواهد رفت پس این خیلی موضوع مهمی است و شورای راهبری یکی از وظایفش این است که این مشکلات ساختاری و ریشه ای را حل کند.
   وی افزود: اگر ما زیرساخت و زمینه مناسبی فراهم کنیم، همه اقدامات تخصصی ما می تواند در جایگاه خودش محقق شود و اگر بستر مناسبی برای عملیات اجرایی و نظام اداری نداشته باشیم، درگیر گرفتاری های روزمره ای هستیم و هرگز روی وظایف ذاتی نمی توانیم تمرکز کنیم.
   لازم به ذکر است؛ اولین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان دوشنبه 11 دی ماه به ریاست (دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ) و با حضور ( ژاله فرامرزیان، معاون توسعه منابع و پشتیبانی)، (فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان)، ( محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان )، (امیر رضا خادم، معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها)، (محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای)، (عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش)،( فرخی، نماینده سازمان اداری و استخدامی)، ( کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی )، (مطلبی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان و خلیلی معاون این مرکز )، ( سیروس احمدی، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد ) و ( گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ) برگزار شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,546,900
تعداد بازدید امروز : 1,154
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29