امروز : جمعه 27 مهر 1397
   
  • شعبانی بهار: تاکید دولت حفظ حقوق شهروندی از طریق ورزش همگانی است

   شعبانی بهار: تاکید دولت حفظ حقوق شهروندی از طریق ورزش همگانی است

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، درخواست ورزش ارزان و دسترس را حق طبیعی شهروندان دانست و تاکید کرد: دولت هم برای حفظ حقوق شهروندی از طریق توسعه ورزش همگانی با جدیت به پیش می رود.

   غلامرضا شعبانی بهار در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حقوق شهروندی در عرصه ورزش را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: درخواست ورزش ارزان و دسترس، حق طبیعی شهروندان ایرانی است و این حق را دارند که زمینه های مشارکت مردم را در برنامه های ورزشی حتی بصورت رایگان و در تمام اماکن ورزشی و در فضاهای مورد قبول فراهم کنیم.

   *اماکن ورزشی بصورت رایگان برای دانش آموزان و دانشجویان
   معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان از دانش آموزان و دانشجویان به عنوان افراد تاثیرگذار در آینده کشور نام برد و تصریح کرد: برای اولین بار در دولت تدبیر و امید فدراسیون ورزش دانش آموزی را بصورت قانونمند فعال کردیم بطوریکه انتخابات آن برگزار شد تا بخش عمده ای از مطالبات دانش آموزان را در قالب این فدراسیون پاسخگو باشیم .
   وی فعالیت فدراسیون ورزش دانش آموزی را نیز برای تحقق مطالبات ورزشی دانشجویان خوب و مثمر ثمر دانست و در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش دانش آموزی و دانشجویی گفت: با موافقت وزیر ورزش و جوانان تمام اماکن و سالن های ورزشی زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان، از ساعت 8 تا 10 صبح در مراکز شهرها و 8 تا 12 ظهر در روستا ها بصورت رایگان در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار داده می شود.

   *اختصاص سالانه 5 میلیارد تومان برای همایش های پیاده روی
   شعبانی بهار از فدراسیون ورزش های همگانی به عنوان فدراسیونی که اقشار مختلف مردم را با برنامه های مختلف تحت پوشش قرار می دهد یاد کرد و خاطر نشان ساخت: این فدراسیون با همکاری و هماهنگی هیات استان ها بصورت ویژه سالانه 5 میلیارد تومان برای اجرای برنامه های پیاده روی خانوادگی در روزهای جمعه اختصاص می دهد و علاوه بر آن هم افزایی و مشارکت بخش خصوصی،نمایندگان مجلس و استانداری ها موجب تحقق یکی از مطالبات جدی مردم می شود.

   *فدراسیون ها و وظیفه همگانی کردن ورزش
   معاون ورزش همگانی با تاکید بر فعالیت فدراسیون ها ی ورزشی به منظور همگانی کردن رشته متبوع گفت: هر فدراسیون وظیفه دارد با همگانی کردن رشته خود زمینه مشارکت نوجوانان و جوانان را فراهم آورد تا پاسخ مناسبی به حق شهروندی مردم در حیطه ورزش باشد.

   *اماکن ورزشی رایگان وزارت ورزش و جوانان برای ورزش صبحگاهی
   شعبانی بهار در ادامه این گفتگو با اشاره به علاقمندی افراد سالمند یا هموطنانی که علاقه به ورزش دارند در زمان صبحگاهی و قبل از ساعت شروع کار اداری اظهار داشت: برای پاسخ به این حق شهروندی مردم هم، وزارت ورزش و جوانان تمام اماکن زیر مجموعه خود را از ساعت 6:30 تا 8 صبح بصورت رایگان در اختیار مردم گذاشته است.
   وی به اهمیت هماهنگی وزارت ورزش و جوانان با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و غیرعمومی، شهرداریها و نیروهای مسلح اشاره کرد و با بیان اینکه این تعامل بوجود امده است اظهار داشت: بر اساس هماهنگی و توافق های صورت گرفته اماکن ورزشی دستگاه های مختلف به کارکنان متبوعشان اختصتاص خواهد داشت از طرفی شهرداریها هم در اکثر پارک ها ی کشور ظرفیت ورزش را در ساعات صبحگاهی و عصرگاهی بوجود آورده اند.

   *افزایش دو برابری همایش های پیاده روی با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر
   شعبانی بهار اثربخشی برنامه صبح و نشاط شبکه سوم سیما را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: یکی از مطالبات جدی مردم استمرار در برنامه صبح و نشاط شبکه سوم سیما است که بصورت فصلی برنامه ریزی برای آن صورت می گیرد از طرفی با عنایت به فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر با ریاست وزیر کشور قصد داریم برنامه های ورزش همگانی بویژه همایش های پیاده روی را دو برابر کنیم چرا که با توجه به عنایت و دستور وزیر کشور برگزاری پیاده روی های خانوادگی در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است و این ظرفیت می طلبد که تعداد برنامه ها را افزایش دهیم.
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: دولت با توسعه ورزش همگانی حقوق شهروندی را محقق می سازد از طرفی تاکید دولت برای حفظ حقوق شهروندی از طریق توسعه ورزش همگانی است بنا براین در ابعاد ورزش عمومی،ورزش خانوادگی،ورزش کارمندی،ورزش روستایی و ورزش سالمندان برنامه های جامعی دارد که اطلاع رسانی برای هر کدام از این موارد در راستای حقوق شهروندی اعلام خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,498,403
تعداد بازدید امروز : 9,807
تعداد بازدید دیروز : 18,725
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27