امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • نخستین زن ایرانی مدال آور کاراته جهان :

   مردم باید با بهترین روش حرف خود را به گوش مسئولین برسانند

   مردم باید با بهترین روش حرف خود را به گوش مسئولین برسانند

   حمیده عباسعلی دارنده مدال نقره جهان در خصوص اغتشاشات اخیر با اشاره به ضرورت منصفانه بودن نقد گفت: انتقاد و بیان نظر ها به معنای اشتباه دانستن نیست ، بلکه بیشتر می توان از آن به عنوان جستجو برای راهکار های سازنده تعبیر کرد. مردم نیازمند درک مسئولان و دولتمردان در این مسئله هستند و راه مردم از اغتشاش گران جداست.

   نام حمیده عباسعلی قرین افتخار و غرور است؛ دختر جوان مسلمانی که انحصار مردان بر رشته کاراته را شکست و برای نخستین بار مدال طلای کاراته لیگ جهانی را برای بانوان ایرانی ثبت کرد
   عباسعلی اصلی ترین انگیزه خود برای حضور در میادین ورزشی را اهتزاز پرچم کشورش در عرصه های بین المللی می داند و حضور موثر و موفق بانوان در اجتماع از جمله علاقه مندی های اوست.
   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورش و جوانان نخستین مدال آور بانوان ایران در کاراته قهرمانی جهان در خصوص ناآرامی های اخیر در ایران سخن گفت.
   حمیده عباسعلی گفت: من یک بانوی ورزشکارم که نسبت به مهینم عشق و علاقه وافری دارم. علاوه بر ورزش، سایر مسائل کشور نیز برای من دارای اهمییت فراوان است.
   ملی پوش کاراته بانوان و دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی کره جنوبی با تاکید بر آزادی بیان در خصوص نا آرامی های مشاهده شده گفت:در منشور حقوق شهروندی به حق آزادی و امنیت شهروندی و حق مشارکت در تعیین سرنوشت پرداخته شده است و هر شهروندی حق دارد انتقاد های سازنده خود را امور کشور بر پایه ی ، عدالت و انصاف مطرح کرده و به گوش مسئولان برساند.
   وی خاطر نشان ساخت: نحوه بیان مسائل همسنگ خود آن مسئله مهم است .مردم باید با بهترین روش حرف خود را به گوش مسئولین برسانند. بدگمانی و بدبینی پرده ایست که میان ما و دستیابی به اهداف مان فاصله می اندازد . مردم باید با اجتناب از این مسائل و بهره مندی از فضای مناسبی که دولت ایجاد کرده است تا پاسخ گو باشد ، نیاز ها و انتقادهای خود را بیان کنند.
   عباسعلی که چهار مدال طلای آسیا را در کارنامه دارد با اشاره به ضرورت منصفانه بودن نقد گفت: انتقاد و بیان نظر ها به معنای اشتباه دانستن نیست ، بلکه بیشتر می توان از آن به عنوان جستجو برای راهکار های سازنده تعبیر کرد. مردم نیازمند درک مسئولان و دولتمردان در این مسئله هستند و راه مردم از اغتشاش گران جداست.
   وی در پایان با اعلام اینکه بارها به عنوان سفیر ایران در پهنه های بین المللی به عنوان یک بانوی ورزشکار مسلمان حضور داشته است و شرایط سایر کشورها را نیز از نزدیک مشاهده کرده است گفت: به لطف قانون و دموکراسی در کشور ما آزادی بیان و اندیشه وجود دارد و مردم ما باید برای بیان نظرات خود بهترین روش و منطقی ترین راه را برگزینند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,547,635
تعداد بازدید امروز : 1,889
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29