امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش:

   ورزش نهادی مدنی است که با مشارکت اجتماعی به اهداف مد نظر خود می رسد

   ورزش نهادی مدنی است که با مشارکت اجتماعی به اهداف مد نظر خود می رسد

   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش یک امر مردمی و اجتماعی است. هر چقدر تصدی و حاکمیت دولت را در ورزش کم کنیم موفق تر عمل کرده ایم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی در نخستین کنفرانس ملی حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در محور ورزش ضمن قدردانی از مشارکت مسئولان ورزش، صاحبنظران و اساتید دانشگاه در این نشست علمی تخصصی، گفت: قرار دادن موضوع ورزش در بین محورهای هجده گانه این کنفرانس ملی، یک موفقیت است.
   وی افزود: توجه به موضوع ورزش توسط دست اندرکاران این کنفرانس مهم، بیانگر این است که تربیت بدنی و ورزش این ظرفیت را دارد که در اولویت مباحث علمی تخصصی و برنامه ای کشور به منظور حکمرانی و سیاستگذاری مطلوب قرار گیرد و می بایست از این ظرفیت ها به نحو احسن بهره مند شد.
   احمدی با بیان اینکه یکی از مجموعه هایی که ویژگی های نهاد مدنی را دارد و بخش عمده ای از وظایف آن در قالب نهاد مدنی دنبال می شود ورزش است اظهار داشت: نهاد ورزش با ویژگی هایی که دارد می تواند به عنوان یک الگو مطرح شود. هر چند می بایست این مسئله که نهاد مدنی چگونه و با چه ظرفیتی می تواند در این جایگاه قرار گیرد را مورد بررسی قرار داد.
   وی تاکید کرد: نهاد ورزش پیش روی دولت قرار دارد که اگر بخواهیم از منظر یک نهاد مدنی به آن نگاه کنیم با این نکته مواجه می شویم که گاهی این نهاد رنگ و بوی دولتی می گیرد. اما اگر نگرشی صحیح به آن داشته باشیم، نهاد مدنی ورزش می تواند به معنای واقعی توسعه یافته و جلوه گر شود و این وظیفه صاحب نظران، سیاستگذاران و مسئولین است که آن را تقویت کنند.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش تصریح کرد: واقعیت این است که زمانی که ورزش مردمی نباشد و مشارکت اجتماعی نداشته باشد به اهداف مورد نظر دست نخواهد یافت و این نگاه باید در دولت وجود داشته باشد تا تصدی گری دولتی کمتر شود.
   وی با اشاره به تحقیقاتی که پیرامون توسعه ورزش و تصدی گری دولت و حاکمیت ورزشی در جهان صورت گرفته و در این کنفرانس نیز بیان شده است، گفت: همه ما می بایست از الگوهای تجربه شده که مبتنی بر کار تحقیقاتی و علمی در جهان است استفاده کنیم و فدراسیون های ورزشی و تیم های ورزشی نیز وظیفه سنگینی در این زمینه به عهده دارند.
   احمدی گفت: اگر بتوانیم در نهاد ورزش حکمرانی خوب با ویژگی هایی که مطرح شده را ارائه کنیم، می تواند الگویی باشد برای سایر نهادها و در جهت توسعه و پیشرفت کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,569,947
تعداد بازدید امروز : 24,201
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/30