امروز : چهارشنبه 02 خرداد 1397
   
  • دادگر: همگانی کردن تیراندازی، تلاشی برای دست یابی به حقوق شهروندی است/ رئیس کمیته ملی المپیک باید استقلال و اقتدار داشته باشد

   دادگر: همگانی کردن تیراندازی، تلاشی برای دست یابی به حقوق شهروندی است/ رئیس کمیته ملی المپیک باید استقلال و اقتدار داشته باشد

   رئیس فدراسیون تیراندازی با بیان این که در راستای رسیدن به حقوق شهروندی هموطنان کار در حوزه همگانی فدراسیون با جدیت دنبال می شود و اطاق فکر ما همواره درصدد ارائه برنامه های منطقی با بازخورهای مناسب است، گفت: در تلاشیم تا هم سرمایه و بیت المال به درستی هزینه شود و هم به نتایج قابل قبولی دست یابیم.

   علی دادگر در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در خصوص حقوق ملت که به روشنی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت موظف است حق زندگی، برخورداری از کرامت انسانی، عدالت، آزادگی و زندگی در شان یک انسان را برای همه شهروندان ایرانی فارغ از جنسیت، سن، زبان، تحصیلات، گرایش های سیاسی، باورهای مذهبی، نژادی و ... فراهم کند، بر این اساس دکتر روحانی منشور حقوق شهروندی را مطرح کرده است.
   وی در همین زمینه افزود: در این منشور که متن آن در دسترس عموم است و بررسی و سیاست ریاست جمهور هم قابل بهره برداری است به همه مواردی که یک انسان برای زندگی با کرامت، مصونیت حریم خصوصی، کار و اشتغال و مواردی از این قبیل نیاز دارد، اشاره شده و این امر نشان از جایگاه حقوق شهروندی در جامعه اسلامی و امروز است.
   رئیس فدراسیون تیراندازی با بیان این که در این حقوق به وظایف و اموری که رئیس جمهور خود را مکلف به اجرای قانون اساسی و پاسداری، حمایت و پشتیبانی از آزادی و حرمت اشخاص و حقوق ملت هم هست اشاره شده است، تصریح کرد: نکته قابل توجه تاکید در این امر همکاری سایر قوا و هماهنگی نهادهای دولتی و به نوعی تمامی دست اندرکاران مربوط برای اجرای دقیق و صحیح در این امر است تا به درستی شاهد اجرای آن در کشور باشیم.
   دادگر خاطرنشان کرد: امروز، حقوق شهروندی در دنیا و در کشور هایی که ادعای رشد و توسعه دارند اجرا می شود اما تناسب اجرای این حقوق در جوامع مختلف متفاوت است.
   این مقام مسئول در ادامه افزود: با توجه به مضامین اخلاقی و اسلامی دین ما، این موضوع بیش از پیش قابل تاکید است و بی شک اجرای صحیح حقوق شهروندی می تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورها و ملت های اسلامی باشد و هم با حفظ کرامت و شان افراد، حس امید و نشاط را در زندگی بالا ببرد.
   وی در مورد تلاش فدراسیون در راستای رسیدن شهروندان به حقوق شهروندی نیز گفت: در مدت زمان مسئولیت بنده در فدراسیون تیراندازی با توجه به مسابقات مهمی که در پیش داشتیم مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک نوجوانان، به مقوله همگانی کردن تیراندازی هم توجه شده و با انتخاب فردی با تجربه، کاربلد و با انگیزه در این بخش برنامه های متنوع را ساماندهی و به اجرا خواهیم گذاشت.
   علی دادگر تعامل با آموزش و پرورش و برگزاری تورهای تیراندازی در دست اقدام را مورد توجه قرار داد و افزود: در همین مدت فضایی فراهم شد تا دانش آموزان مقطع متوسطه با حضور در فدراسیون تیراندازی این ورزش را دنبال کنند و با دیدار چهره به چهره با قهرمانان تیراندازی ابهامات و سوالات خود را مطرح کنند.
   رئیس فدراسیون تیراندازی خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا جشنواره های متعددی از جمله جشنواره اقوام و عشایر که مراحل پایانی بررسی و تدوین خود را سپری می کند را در برنامه داریم.
   وی برپایی و حضور در نمایشگاه های مختلف، ایجاد غرفه های تیراندازی با هدف ایجاد انگیزه و علاقه میان مردم، قشر تولید کننده، تجار و ... را از دیگر برنامه های فدراسیون در بخش توسعه همگانی عنوان کرد.
   دادگر تاکید کرد: اما در یک کلام باید گفت کار در این حوزه تمامی ندارد و اطاق فکر فدراسیون تیراندازی همواره درصدد ارائه برنامه های منطقی با بازخورهای مناسب است تا هم سرمایه و بیت المال به درستی هزینه شود و هم نتایج قابل قبولی به دست آید.
   رئیس کمیته ملی المپیک باید استقلال و اقتدار داشته باشد
   رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه این گفت و گو در خصوص شرایط احراز پست ریاست کمیته ملی المپیک که انتخابات آن بیست و پنجم ماه جاری برگزار می شود، اظهار داشت: اول اینکه رئیس این کمیته باید استقلال و اقتدار داشته باشد و در جذب منابع موفق عمل کند.
   وی یکی از مشکلات فدراسیون ها را جذب منابع عنوان کرد و گفت: اگر این مساله حل شود بسیاری از مسایل حل شدنی است بر همین اساس تعامل با دنیا و ارتباط مناسب و صحیح با بیرون و همچنین برقراری روابط مناسب در داخل کشور نیز مساله ای مهم است که فرد منتخب باید دارا باشد.
   دادگر تاکید کرد: اینکه رئیس کمیته ملی المپیک فردی شناخته شده باشد و جامعه ورزش و دست اندرکاران این حوزه از او به نیکی یاد کنند نیز بخشی مهمی است که باید به آن توجه داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,770,123
تعداد بازدید امروز : 14,585
تعداد بازدید دیروز : 23,118
آخرین به روزرسانی : 1397/03/02