امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

   سوریان: برای جدایی از ورزش قهرمانی به جمع بندی کلی نرسیده ام/ خود را مدیون حضرت عبدالعظیم می دانم

   سوریان: برای جدایی از ورزش قهرمانی به جمع بندی کلی نرسیده ام/ خود را مدیون حضرت عبدالعظیم می دانم

   حمید سوریان دارنده 7 مدال طلای جهانی و المپیک این روزها از فضای کشتی فاصله گرفته و بیشتر در تلاش برای ساماندهی کارهای عقب افتاده زندگی خود است.

   به گفته یکی از کارشناسان کشتی اگر اعجوبه اش می‌دانند، نه صرفاً به خاطر طلاهای جهانی اش بلکه بیشتر به دلیل ریزه‌کاری‌های مبتکرانه اش است. اینکه ساختار فن «کنده فرنگی» را تغییر داده هنگامی که حریفان را لیفت می‌کند نمی‌توانند متوجه شوند از سمت راست یا چپ، یا حتی از روبرو یا از پشت، تابانده خواهند شد! به همین خاطر از هرگونه بدلکاری یا بکار بستن تمهیدات دفاعی بازمی‌مانند. کسی که الکساندر کارلین، کشتی‌گیر افسانه‌ای روس، او را «بهترین» خواند.
   حمید سوریان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش قهرمانی به خصوص کشتی کاری سخت و یکی از اولویت ها برای فعالیت در حیطه قهرمانی نیروی جوانی است که من قطعاً توانمندی هایی که در گذشته داشتم را از دست داده ام.
   وی افزود: قطعاً همه زندگی خود را مدیون کشتی هستم و سال هایی که سپری شد نیز معطوف به آن بوده است. هیچ وقت نمی توانم جدای از کشتی زندگی کنم؛ حالا هم جدای از ورزش نیستم و اگر روزی احساس کنم که می توانم خدمت کنم قطعاً به فضای کشتی بازخواهم گشت.
   دارنده مدال طلای المپیک لندن ادامه داد: شکستی که درالمپیک گذشته تجربه کردم باعث شد مقداری از این حوزه فاصله بگیرم. به فکر تحصیلاتم هستم و کارهای عقب افتاده زندگی شخصی و فردی ام باعث شده مقداری از ورزش دور شوم. اما همیشه در تلاش بوده ام تا در حوزه های مختلف، دینی که به گردن دارم و وظیفه ای که برای خود تعریف کرده ام را ادا کنم.
   کشتی گیر کشورمان درباره ادامه تحصیل خود و رابطه آن با حضور در میادین قهرمانی می گوید: تحصیلات خود را با جدیت در مقطع دکتری مدیریت بازاریابی پی گرفته ام؛ اما حضورم در کشتی مستلزم زمان است.
   وی افزود: حس همه ورزشکارانی که در حیطه قهرمانی فعالیت می کردند و اکنون از این حوزه فاصله دارند مشترک است؛ ما روزهای تلخ و شیرین بسیاری در ورزش لمس کرده ایم و جداشدن از دنیای قهرمانی قطعاً سخت خواهد بود که کنار آمدن با این فضا مستلزم زمان است.
   دارنده 6 مدال طلای جهانی که چندی پیش به عنوان یکی از اعضای کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک رای اعتماد اعضاء را کسب کرد، در خصوص فعالیت این روزهایش می گوید: جدا از انجام وظیفه در کمیته ملی المپیک در شورای ورزش کیش هم، جوار بهرام افشارزاده خدمت می کنم.
   سوریان که زاده و پرورش یافته شهر ری است، درباره عرق خود نیز به این نقطه از تهران تاکید و خاطرنشان کرد: با علاقه و دوستان زیادی که دارم تا آن جا که بتوانم به ری سر می زنم. به برکت حضرت عبدالعظیم(ع) لحظاتی که در آن جا سپری می کنم به نوعی جزئی از عمرم محسوب نمی شود و نهایت لذت را تجربه می کنم. می توانم به صراحت بگویم که دوران تمرین و حضورم در کشتی را همیشه مدیون حضرت عبدالعظیم و به برکت حضور مبارکش می دانم.
   این قهرمان ملی درخصوص اینکه کمتر در رسانه ها حاضر می شود اظهار داشت: خیلی وقت بود راجع به روزهایی که سپری کردم صحبت نکرده بودم وسعی دارم راجع به اتفاقاتی که به من گذشته و می گذرد صحبت نکنم اما از مردم می خواهم دعا کنند که چه قرار شد به دنیای ورزش و یا به فضاهای ورزشی باز گردم فرزند خوب و خلفی برای کشور و مملکتم باشم.
   دارنده مدال طلای المپیک لندن ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع تر خط مشی خوبی برای خود تعریف کند و بتواند به جمع بندی کلی برای جدا شدن و یا نشدنش از ورزش قهرمانی برسد
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,726,806
تعداد بازدید امروز : 6,897
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28