امروز : یکشنبه 29 مهر 1397
   
  • در کارگاه مسیر کارآفرینی

   فضلی: بنیاد و تداوم حیات کارآفرینی به پژوهش و خلاقیت وابسته است

   فضلی: بنیاد و تداوم حیات کارآفرینی به پژوهش و خلاقیت وابسته است

   کارگاه مسیر کارآفرینی به همت مرکز مطالعات و پژوهشهای راهبردی برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان کارگاه یک روزه مسیر کارآفرینی با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش و محمدرضا فضلی رییس مرکز مطالعات و پژوهشهای راهبردی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
   در سخنان آغازین این کارگاه فضلی با اشاره به اهمیت پژوهش در حوزه کارآفرینی گفت: بنیاد و تداوم حیات کارآفرینی به پژوهش و خلاقیت وابسته است.
   وی میزان بودجه تحقیقاتی کشور، نسبت و تعداد پژوهشگران به جمعیت کشور و همچنین تولید علم، اختراع و ابداع را به عنوان برخی معیارهای وابستگی و پیوستگی شاخصهای پژوهش به توسعه یک کشور معرفی کرده و ادامه داد: در سالهای اخیر گامهای موثری در توسعه، ابداع، خلاقیت و فناوری در عرصه استارت آپ ها و پارک های علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان برداشته شده اما به دلیل خارج نشدن بودجه و فرایندهای پژوهشی از ساختار وزارت علوم و انتقال اختیارات آن به حوزه تصمیم گیری و تخصصی ساختارهای اجرایی حوزه پژوهش همواره کُند بوده است.
   رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی به توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان در حوزه پژوهش هم نگاهی داشته و گفت: ما در وزارت ورزش و جوانان در پی ایجاد پژوهشگاه ورزش و جوانان در راستای توسعه پژوهش های کاربردی، سیاستی و ملی هستیم تا با نظارت این مرکز تاثیرگزاری و کارکرد پژوهش های را کنترل و پایش کنیم.
   لازم به ذکر است در این کارگاه بهروز فروتن کارآفرین برتر کشور، آرش رضا زاده مدیر جوان و مبدع اپلیکیشن موبایلی فیتنکس و محمد توانا کارشناس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی به ارائه سخنرانی پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,536,425
تعداد بازدید امروز : 12,246
تعداد بازدید دیروز : 19,305
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29