امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • توافق صندوق کارآفرینی امید و وزارت ورزش و جوانان برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال

   توافق صندوق کارآفرینی امید و وزارت ورزش و جوانان برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال

   توافق نامه همکاری میان صندوق کارآفرینی امید و معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان بمنظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به جوانان و تشکل های فعال در حوزه‌های کارآفرینی منعقد شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از سایت صندوق کارآفرینی امید, نوراله زاده مدیر عامل این صندوق در این مراسم با اشاره به اهمیت بحث اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های دولت اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه سال 97 رویکرد اصلی خود را ایجاد اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان قرار داده است و صندوق کارآفرینی امید نیز در جهت تحقق این برنامه ها همگام با دولت می باشد.
   نوراله زاده اظهار امیدواری کرد که مدیریت صحیح و تلفیق منابع دو مجموعه منجر به ایجاد مشاغل پایدار و مولد علی الخصوص در حوزه تشکل ها و سمن های کارآفرینی گردد.
   ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان نیز با اشاره به اینکه تاکنون ۱۷۰۰ تشکل جوانان در کشور ثبت شده است افزود: در حوزه کارآفرینی به صورت مستقیم ۱۵۰ تشکل در حال فعالیت هستند.
   وی در ادامه راه اندازی خانه های جوان را یکی از اقدامات این وزارتخانه بمنظور ایجاد زیرساخت های آموزشی، ایده آفرینی و کارآفرینی و انسجام بخشی به فعالیتهای سمن ها مطرح کرد.
   گفتنی است اعتبار این توافق نامه 220 میلیارد تومان می باشد و سقف تسهیلات تخصیصی از محل منابع صندوق کارآفرینی 100میلیون تومان خواهد بود.
   همچینین بررسی، ارزیابی فنی، اقتصادی و مالی تمامی پروژه های معرفی شده به صندوق و همچنین احراز شرایط و صلاحیت متقاضیان به منظور اعطای وام قرض الحسنه به عهده صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,685,047
تعداد بازدید امروز : 8,677
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25