امروز : دوشنبه 30 مهر 1397
   
  • وزیر ورزش و جوانان: نیشابور را به عنوان یک شهر مهم در نظر می‌گیریم

   وزیر ورزش و جوانان: نیشابور را به عنوان یک شهر مهم در نظر می‌گیریم

   وزیر ورزش و جوانان در نشست با هیئت‌های ورزشی نیشابور:
   تشکرمی کنم از مسئولان و دست اندرکاران ورزش و جوانان استان و نمایندگان دلسوز شهرستان های نیشابور و فیروزه که با جدیت مسائل ورزش و جوانان را دنبال می کنندِ

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مسعود سلطانی‌فر وقتی که در موقعیت باب الحواجی مردم قرار می‌گیریم باید حواسمان باشد که این موقعیت را در راه خدمت به مردم و رفع گرفتاری های آنها صرف کنیم.
   وی افزود: تلاشمان این است که با استفاده از منابع مختلف کمک کنیم به جریان توسعه کشورش و شعاری که در همه این سالها همه مسئولان نظام سر داده اند این بوده که امکانات را عادلانه تقسیم کنیم و آن را به مناطق محروم ببریم. درگذشته و قبل از انقلاب امکانات کم بود و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی خیلی از امکانات به شهرستان ها و استانها رفته و در بخش ورزش هم استادیو مها و مکان های ورزشی زیادی در استان ها و شهرستانها ساخته شده است
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه تصریح کرد: ان شاءالله با توجه ویژه که خواهیم داشت نیشابور را به عنوان یک شهر مهم و شهر دوم استان در نظر می‌گیریم تا نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و بتوانیم مشکلات زیادی را که در بخش ورزش و جوانان دارند را کمتر کنیم.
   سلطانی ‌فر خاطرنشان کرد: در بخش جوانان هم وزارت و مجموعه های تابع هر کدام به تناسب امکانات و منابع توانسته اند قدم‌های خوبی بردارند اما در بخش‌هایی هم که منابع و امکانات کم بوده آن‌طور که می‌خواستیم عمل نشده است.
   وی در ادامه عنوان کرد: دولت لایحه به مجلس برای جدایی حوزه جوانان ارائه کرد که در مجلس دیدگاه ها مختلف است و در حال پیگیری است. ما تابع مراجع قانون گذاری کشور هستیم و تا آن زمان با جدیت مسائل و مشکلات جوانان را دنبال می کنیم. دردولت تدبیر و امید تعداد سازمان های مردم نهاد از ۱۰۰ به مرز ۲۰۰۰ رسید. خانه جوانان در استانها راه اندازی شد که در حال حاضر به بیش از ۶۰ خانه جوان در کشور رسیدیم و قصد داریم حتما از جوانان به عنوان موتور محرکه کشور استفاده کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان در باره تسهیلات ازدواج اظهار کرد: ازدواج از ۳ میلیون به ۱۰ میلیون تومان و از جمع ۲۹۰۰ میلیارد تومان سال ۹۲ به ۹۸۰۰ میلیارد تومان رساندیم، درسال ۹۷ نیز با دستور رییس جمهور وام ازدواج به ۱۵ میلیون افزایش پیدا می‌کند تا زوج‌های جوان در ابتدای زندگی مشترک بتوانند با ۳۰ میلیون تومان زندگی خود را آغاز کنند.
   سلطانی‌فر همچنین از تسهیلات در خصوص اشتغال جوان گفت: دولت امسال ۷۰هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان از طریق تسهیلات تلفیقی با نظام بانکی در نظر گرفته است تا ان شاءالله بتوانیم این تقاضای شغل جوانان را پاسخ دهیم.
   وی ادامه داد: در بخش ورزش همواره رویکرمان این بوده که عدالت را برقرار کنیم و سرفصل توجهات ما ورزش بانوان است و اعتقاد داریم بانوان همانطور که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند باید به همان اندازه از منابع و امکانات ورزشی برخوردار باشند.
   وزیر ورزش و جوانان در لاره ورزش بانوام افزود: در ۵ رشته موفق شدیم مجوز حضور بانوان در رویدادهای بین المللی را بگیریم که سرفصل آن حضور بانوان بسکتبالیست بود و این اتفاق بزرگی و خوشایندی برای بانوان است و قصد داریم این رویکرد را دنبال کنیمبرای نحوه استفاده بانوان از مکان های ورزشی نیز. برنامه های خوبی داریم که بانوان با توجه به محدودیت هایی که دارند بتوانند از این مکانها به خوبی استفاده کنند.
   سلطانی‌فر گفت: در بخش ورزش همگانی هم در آمارهایی که می توانیم پایش کنیم از ۱۰ درصد سال ۹۲ به ۲۱ درصد رسیدیم که دو برابر شده ولی مطلوب ما این است که باید بیشتر شود تا جامعه شاداب و سالمی داشته باشیم. امیدوارمبا کمک دوستان در بخشهایی که شهرستان نیشابور مشکلاتی وجود دارد را زودتر به آنها رسیدگی کنیم.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: حدود ۴ هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که قصد داریم تا پایان دولت دوازدهم بخشی زیادی از آنها را از طرق مختلف به بهره برداری برسانیم. درکل کشور در مناطق روستایی استعدادهای زیادی داریم اگر بتوانیم با تخصیص منابع و امکانات مناسب به این مناطق که به مرور آغاز کرده ایم به آنها توجه کنیم باورمان این است که در بسیاری از رشته های پایه و پر مدال استعدادهای زیادی داریم و تلاشمان این است که زمینه بروز و ظهور این استعداد ها را فراهم آوریم
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,547,602
تعداد بازدید امروز : 1,856
تعداد بازدید دیروز : 21,567
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29