امروز : جمعه 27 مهر 1397
   
  • با شعار "همه برنده ایم"

   نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در استان سمنان برگزار می شود

   نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در استان سمنان برگزار می شود

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از برگزاری نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در دهه فجر امسال خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی در اولین جلسه ستاد برنامه ریزی و هماهنگی جهت برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در استان سمنان اظهار داشت: گروه توسعه همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و هیئت‌های ورزش همگانی و انجمن‌های ورزشی، ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، فوتبال ،بسکتبال و والیبال المپیاد ورزش‌های همگانی را به مناسبت گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر برگزار می‌کند.
   وی افزود: این المپیاد همزمان در سراسر کشور با 10 رشته به تفکیک برای آقایان و بانوان در رشته‌های طناب‌زنی، دارت، بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال 3 نفره، داژبال ، هفت سنگ ، کشتی با شال (کورش) و پنالتی هدفمند و 2 رشته انتخابی بومی محلی به صورت مشترک در همه شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه همزمان در سراسر کشور اولین المپیاد ورزش‌های همگانی در استان سمنان برگزار می‌شود، تصریح کرد: آیین نامه برگزاری برای تمام شهرستان ها ارسال می شود و پس از جلسات مختلف به صورت باشکوه این المپیاد برگزار خواهد شد.
   فرزاد فتاحی ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم و خانواده ها و استعدادیابی را از اهم اهداف این المپیاد بر دانست و گفت: این المپیاد در بهمن ماه برگزار می‌شود.
   وی گفت: ورزش همگانی به عنوان یک اصل مهم و قاعده هرم ورزش در استان خواهد بود ونقش مهمی در پرورش و بروز استعدادها و قهرمانان ورزشی دارد.
   گفتنی است اولین المپیاد ورزش همگانی با شعار "همه برنده ایم" با هدف توسعه و تعمیم ورزش همگانی ، فراگیری ورزش در شهرها و روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته ، حضور حداکثری افراد جامعه در فعالیت های ورزشی و همچنین ارتقاء سطح سلامت و نشاط و شادابی آحاد جامعه، بهمن ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود .
   8 رشته ورزشی مشترک که شامل طناب زنی ، دارت ، شوت بسکتبال ، روپایی ، طناب کشی ، والیبال 3 نفره ، داژبال و پنالتی هدفمنداست و همچنین 2 رشته بومی و محلی به انتخاب هر استان با توجه به ظرفیت و توانمندی هر شهرستان به عنوان رشته های ورزشی این المپیاد در نظر گرفته شده تا همه خانواده ها بتوانند در کنار هم از این مسابقات لذت ببرند .
   از نکات مثبت این المپیاد عدم محدودیت سنی و همچنین تعداد شرکت کنندگان است ، همچنین در هر شهرستان یک کاروان ورزشی المپیاد با نام آن شهرستان در مسابقات شرکت خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,499,119
تعداد بازدید امروز : 10,523
تعداد بازدید دیروز : 18,725
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27