امروز : جمعه 27 مهر 1397
   
  • مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان قزوین برگزار شد

   مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان قزوین برگزار شد

   مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان که با حضور دکتر خلیلی فدراسیون سوارکاری کشورمان،عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضاء مجمع در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد حسین احسانی فاخر با کسب حداکثر آرای اعضای مجمع انتخاباتی به ریاست هیات سوارکاری استان قزوین انتخاب شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین،
   مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان با حضور دکتر خلیلی فدراسیون سوارکاری کشورمان،عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضاء مجمع در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد.در این مجمع؛حسین احسانی فاخر با کسب حداکثر آرای اعضای مجمع انتخاباتی به ریاست هیات سوارکاری استان قزوین انتخاب شد.در ابتدای این مجمع،عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین،از سوارکاری بعنوان ورزش مذهبی و ملی ایران اسلامی برشمرد و افزود:ورزش سوارکاری که مورد تاکید دین مبین اسلام می باشد از رشته ورزشی کهن و قدیمی ایران محسوب می شود که قدمت زیادی دارد و از دیرباز این رشته ورزشی بصورت مختلفی در کشورمان انجام شده است.علایی مقدم رشته ورزشی سوارکاری را رشته ای مفرح و با نشاط نامید که میتواند با برنامه ریزی منسجم و استفاده از ظرفیت های مختلفی چون:آموزش و پرورش به توسعه بیشتری دست یابد.مدیرکل ورزش و جوانان استان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و همچنین توسعه همگانی این رشته مفرح را موجب تعالی آن عنوان کرد و خواستار برنامه ریزی هدفممند هیات استان در این زمینه شد.
   در ادامه؛دکتر خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری کشورمان ضمن تبریک انتصاب عباس علایی مقدم بعنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین؛از استان قزوین بعنوان استانی مهم و تاثیرگذار در توسعه ورزش همگانی و قهرمانی ایران اسلامی نام برد و افزود:چهار درصد باشگاه های سوارکاری کشور نیز توسط شهرداری ها و نیروهای مسلح مدیریت می شوند.
   این مسئول ورزشی ادامه داد: حدود 30 هزار اسب ورزشی در کشور وجود دارد که بخش خصوصی بر روی آنها سرمایه گذاری کرده و نگهداریشان را عهده دار است.
   وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یزد با 100 باشگاه و چهار هزار اسب رتبه اول کشور را از حیث برخورداری از باشگاه دارد،افزود: اگر اسب به صورت حرفه ای نگهداری شود حتما از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.
   رییس فدراسیون سوارکاری همچنین گفت: توسعه زیرساخت ها و سخت افزارهای مورد نیاز این رشته متاسفانه همراه با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیش نرفته چون عموما کارتوسعه زیرساخت ها برعهده دولت ها است.
   وی افزود: متاسفانه میزان بهره مندی بیشتر استان ها از زیرساخت های این رشته برای عموم صفر است چرا که سایر ورزش ها از استادیوم و تجهیزات عمومی بهره مند هستند اما متاسفانه برای سوارکاری چنین امکاناتی وجود ندارد.
   رییس فدراسیون سوارکاری ادامه داد: از مسئولان ورزشی کشور و استان ها درخواست داریم به میزان سایر ورزش ها به رشته سوارکاری نیز توجه کنند و برای توسعه پیست ها و میدان های این رشته پرطرفدار و سایر تجهیزات مورد نیاز آن اقدام کنند.
   خلیلی افزود: طی سال های اخیر اتفاقات خوبی در استان ها از حیث توسعه این رشته اتفاق افتاده و امیدواریم شاهد توسعه این رشته در استان قزوین نیز باشیم.
   رییس فدراسیون سوارکاری ادامه داد: کفه تعداد ورزشکاران این رشته به سمت آقایان می چربد و امیدواریم فعالیت بانوان نیز در این رشته ارتقا یابد.
   وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: باید تلاش کنیم ذهنیت بد گران و پرهزینه بودن سوارکاری در اذهان پاک شود و باشگاه های پونی کلاب که با هزینه های بسیار کمتر اداره می شوند را توسعه دهیم.
   خلیلی افزود: سوارکاری از آن مرفهین نیست و تنها رشته ای است که موجب ایجاد اشتغال می شود.
   وی اظهار کرد: شفافیت مالی و ارتقای وضعیت این رشته از اهداف ماست که بدون کمک مسئولان محقق نمی شود.
   رییس فدراسیون سوارکاری همچنین گفت: حضور سوارکاران ایرانی در بازیهای آسیایی جاکارتا و حتی المپیک نیز در دستور کار فدراسیون قرار دارد.
   در ادامه این نشست، حسین احسانی فاخر با کسب حداکثر آرا به مدت چهار سال به عنوان ریاست هیات سوارکاری استان قزوین انتخاب شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,499,367
تعداد بازدید امروز : 10,771
تعداد بازدید دیروز : 18,725
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27