امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • رئیس فدراسیون سوارکاری کشورمان در قزوین: 96 درصد باشگاههای سوارکاری کشور توسط بخش خصوصی اداره می شوند

   رئیس فدراسیون سوارکاری کشورمان در قزوین: 96 درصد باشگاههای سوارکاری کشور توسط بخش خصوصی اداره می شوند

   رییس فدراسیون سوارکاری کشورمان در مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان قزوین با اشاره به وجود 400 باشگاه مربوط به این رشته در کشور،گفت: 96 درصد این باشگاه ها توسط بخش خصوصی فعالیت می کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین؛مجمع انتخاب رئیس هیات سوارکاری استان قزوین با حضور دکتر خلیلی فدراسیون سوارکاری کشورمان،عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضاء مجمع در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد.در این مجمع؛حسین احسانی فاخر با کسب حداکثر آرای اعضای مجمع انتخاباتی به ریاست هیات سوارکاری استان قزوین انتخاب شد.در این مجمع؛دکتر خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری کشورمان افزود:چهار درصد باشگاه های سوارکاری کشور نیز توسط شهرداری ها و نیروهای مسلح مدیریت می شوند.
   این مسئول ورزشی ادامه داد: حدود 30 هزار اسب ورزشی در کشور وجود دارد که بخش خصوصی بر روی آنها سرمایه گذاری کرده و نگهداریشان را عهده دار است.
   وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یزد با 100 باشگاه و چهار هزار اسب رتبه اول کشور را از حیث برخورداری از باشگاه دارد،افزود: اگر اسب به صورت حرفه ای نگهداری شود حتما از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.
   رییس فدراسیون سوارکاری همچنین گفت: توسعه زیرساخت ها و سخت افزارهای مورد نیاز این رشته متاسفانه همراه با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیش نرفته چون عموما کارتوسعه زیرساخت ها برعهده دولت ها است.
   وی افزود: متاسفانه میزان بهره مندی بیشتر استان ها از زیرساخت های این رشته برای عموم صفر است چرا که سایر ورزش ها از استادیوم و تجهیزات عمومی بهره مند هستند اما متاسفانه برای سوارکاری چنین امکاناتی وجود ندارد.
   رییس فدراسیون سوارکاری ادامه داد: از مسئولان ورزشی کشور و استان ها درخواست داریم به میزان سایر ورزش ها به رشته سوارکاری نیز توجه کنند و برای توسعه پیست ها و میدان های این رشته پرطرفدار و سایر تجهیزات مورد نیاز آن اقدام کنند.
   خلیلی افزود: طی سال های اخیر اتفاقات خوبی در استان ها از حیث توسعه این رشته اتفاق افتاده و امیدواریم شاهد توسعه این رشته در استان قزوین نیز باشیم.
   رییس فدراسیون سوارکاری ادامه داد: کفه تعداد ورزشکاران این رشته به سمت آقایان می چربد و امیدواریم فعالیت بانوان نیز در این رشته ارتقا یابد.
   وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: باید تلاش کنیم ذهنیت بد گران و پرهزینه بودن سوارکاری در اذهان پاک شود و باشگاه های پونی کلاب که با هزینه های بسیار کمتر اداره می شوند را توسعه دهیم.
   خلیلی افزود: سوارکاری از آن مرفهین نیست و تنها رشته ای است که موجب ایجاد اشتغال می شود.
   وی اظهار کرد: شفافیت مالی و ارتقای وضعیت این رشته از اهداف ماست که بدون کمک مسئولان محقق نمی شود.
   رییس فدراسیون سوارکاری همچنین گفت: حضور سوارکاران ایرانی در بازیهای آسیایی جاکارتا و حتی المپیک نیز در دستور کار فدراسیون قرار دارد.
   در ادامه این نشست، حسین احسانی فاخر با کسب حداکثر آرا به مدت چهار سال به عنوان ریاست هیات سوارکاری استان قزوین انتخاب شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,570,870
تعداد بازدید امروز : 666
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/07/30