امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • سطوتی: توسعه فرهنگی ورزش نیازمند بهبود فرهنگی در بین هواداران و سکوهای تماشاچیان است

   سطوتی: توسعه فرهنگی ورزش نیازمند بهبود فرهنگی در بین هواداران و سکوهای تماشاچیان است

   مدیر کل دفتر امور فرهنگی در دیدار با مسئولین فرهنگی فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال بر لزوم سازماندهی لیدرها و سرگروه های هواداران تیم های ورزشی تاکید کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با مسئولین فرهنگی فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال دیدار و گفتگو کرد.
   در این دیدار جعفر سطوتی با اشاره به پیش بینی و ایجاد معاونت فرهنگی در ساختار وزارت و رزش و جوانان گفت:
   وجود این معاونت نشات گرفته از توجه ویژه به فرهنگ و توسعه آن در ورزش کشور است کما اینکه وزیر ورزش و جوانان هم شاخص فعالیت های فرهنگی را یکی از مهمترین شاخص های ارزشیابی عملکرد فدراسیون های ورزشی معرفی کرده اند.
   وی در ادامه تولید فکر و خلاقیت در ارائه راهکارهای مناسب فرهنگی را یکی از حلقه های مفقوده حوزه گسترده فرهنگی دانست که می تواند هدایتگر مسیر صحیح در توسعه فرهنگی در ورزش کشور باشد.
   مدیر کل دفتر امور فرهنگی در خصوص ویژگی های رشته ورزشی فوتبال گفت: رشته فوتبال نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها، با توجه به میزان جامعه مخاطب به ویژه قشر جوانان، مقبولیت و اثرگزاری بالایی دارد و چهره های فوتبالی می توانند نقش الگوساز داشته باشد. ما اگر بتوانیم در فوتبال اصلاح فرهنگی مناسب ایجاد کنیم می توانیم آثار و نتایج مثبت آن را در کوتاهترین زمان در سطح جامعه مشاهده خواهیم کرد.
   سطوتی در ادامه به نقش لیدرها و سرگروه های هواداران تیمهای ورزشی اشاره داشت و گفت: توسعه فرهنگی ورزش نیازمند بهبود فرهنگی در بین هواداران و سکوهای تماشاچیان است. لذا باید بتوانیم روی وضعیت فرهنگی در سکوها تمرکز کنیم که اینجا نقش لیدرها بسیار پر رنگتر می شود. برای دستیابی به این هدف لازم است لیدرها و سرگروه های هواداران تیمهای ورزشی شناسنامه دار شده و مدیریت شوند تا بتوانیم با کمک این افراد به بهبود فضای فرهنگی در استادیوم ها کمک کنیم.
   لازم به ذکر است که در این جلسه بهمنی مسئول فرهنگی سازمان لیگ، زمان آبادی مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال، تهرانی رییس جمعیت هواداران فوتبال و حجت الاسلام مالک مسئول فرهنگی تیم استقلال نیز حضور داشتند که به بیان نقطه نظرها و دیدگاه خود پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,314,629
تعداد بازدید امروز : 6,730
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01