امروز : چهارشنبه 21 آذر 1397
   
  • شعبانی بهار: 4 برنامه ملی ورزشی برای نخستین بار در دهه فجر برگزار می شود/ اگر رسانه به یاری ورزش نشتابد توسعه همگانی ورزش محقق نمی شود

   شعبانی بهار: 4 برنامه ملی ورزشی برای نخستین بار در دهه فجر برگزار می شود/ اگر رسانه به یاری ورزش نشتابد توسعه همگانی ورزش محقق نمی شود

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، با بیان این که پنج برنامه ورزشی ملی در ایام دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد، گفت: چهار مورد از این برنامه ها برای نخستین بار در کشور برگزار می شود.

   غلامرضا شعبانی بهار در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با اعلام برنامه های کشوری دهه مبارک فجر، اظهار داشت: به منظور توسعه ورزش همگانی پنج برنامه ورزشی داریم که در سراسر استان های کشور برگزار می شود.
   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: نخستین برنامه این ایام، المپیاد ورزش همگانی استان ها است که در 8 رشته ورزشی طناب زنی، دارت، شوت بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال سه نفره، داژبال و پنالتی هدفمند با یک میلیارد و پانصد میلیارد تومان اعتبار در 430 مرکز شهرستان برگزار خواهد شد.
   وی با بیان این که علاوه بر هشت رشته عنوان شده دو رشته دیگر بومی و محلی به فراخور هر استان نیز در نظر گرفته شده است، گفت: هدف از این مسابقات که با شعار « همه برنده هستیم» برگزار می شود، عمومی کردن فعالیت های ورزشی در بین مردم شهرستان ها و روستا است تا در قالب رشته های ورزشی انگیزه مشارکت در این مهم به وجود آید.
   شعبانی بهار در ادامه از برگزاری مرحله کشوری مسابقات کارکنان دولت در ایام دهه فجرخبرداد و افزود: مرحله نخست این مسابقات در هفته تربیت بدنی برگزار شد که قرار است مرحله فینال و یا مسابقات ملی کارکنان با حضور دو هزار و هشتصد کارمند در قالب 6 رشته ورزشی و با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان به میزبانی شیراز، قزوین، مشهد و همدان برگزار شود. مراسم اختتامیه این دوره با حضور مسئولان عالی رتبه وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون ها انجام خواهد شد.
   این مقام مسئول همچنین یکی دیگر از برنامه های ورزشی این ایام را پیاده روی همگانی و ملی عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مغفول مانده در این سال ها برپایی پیاده روی خانوادگی و ملی در سراسر کشور بود که به برکت دهه مبارک فجر در جمعه های ماه بهمن یعنی سیزدهم، بیستم و بیست و هفتم در 426 شهرستان و در سه بخش برگزار می شود. برای این برنامه نیز سه میلیارد تومان پیش بینی و به مراکز استان ها و شهرستان ها ابلاغ شده است.
   وی برنامه کوه روی خانوادگی را به عنوان یکی دیگر از برنامه های دهه مبارک فجر مورد توجه قرار داد و گفت: سیصد و بیست و شش برنامه کوهروی و تپه نوردی در مراکز شهرستان ها و استان ها پیش بینی کرده ایم تا همه اعضای خانواده بتوانند در آن شرکت داشته باشند. برای این همایش یک میلیارد تومان به استان ها ابلاغ اعتبار شده است.
   شعبانی بهار آخرین و پنجمین برنامه را جشنواره های بومی و محلی سراسر کشور اعلام و خاطرنشان کرد: برای برگزاری این جشنواره فدراسیون ها از طریق هیات های روستایی 500 بخش از شهرستان ها را درگیر کار کرده اند که حدود دو میلیارد تومان هزینه در بر دارد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان در ورزش همگانی با تاکید به این نکته که این برنامه ها به جز ورزش کارکنان برای نخستین است که برگزار می شود، گفت: امیدوارم همه این ها زمینه مشارکت مردم را در برنامه های ورزشی افزایش دهد و باعث شادی و تندرستی شود تا بتوانیم ایام دهه مبارک فجر را با سلامتی و شادابی برگزار کنیم.
   وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم رسانه ها به نحو مطلوب و شایسته در خصوص این برنامه ها اطلاع رسانی و در نهادینه کردن فرهنگ ورزش ما را یاری کنند چرا که اگر رسانه به کمک ورزش همگانی نشتابد هیچ گاه نمی توان انتظار توسعه داشت. حضور رسانه در فعالیت های ورزشی می تواند یکی از ارکان توسعه ملی باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,700,495
تعداد بازدید امروز : 18,456
تعداد بازدید دیروز : 27,785
آخرین به روزرسانی : 1397/09/21