امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • مجدآرا: برگزاری 718 برنامه ورزشی همگانی در دهه فجر/ براساس سند چشم انداز، حرکت به سوی ایرانی شاد را در برنامه داریم

   مجدآرا: برگزاری 718 برنامه ورزشی همگانی در دهه فجر/ براساس سند چشم انداز، حرکت به سوی ایرانی شاد را در برنامه داریم

   رئیس فدراسیون ورزش همگانی با اشاره به سند چشم انداز ورزش، گفت: حرکت به سوی ایرانی شاد را در دستور کار داریم و تلاش می کنیم تا میزان مشارکت مردم در ورزش های همگانی را براساس پیش بینی های لازم به 50 درصد برسانیم.

   علی مجدآرا در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، برنامه های این فدراسیون در ایام مبارک دهه فجر را تشریح کرد.
   رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان این که هفتصد و هجده برنامه ورزش همگانی در این ایام درسراسر کشور برگزار می شود، گفت: کلاس های آموزشی، همایش ها، گردهمایی ها، مسابقات ورزشی و برنامه های گردشگری از این دست برنامه ها هستند.
   وی دوم اسفند را پایان اجرای برنامه های همگانی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر اعلام کرد و افزود: همایش بزرگ پیاده روی از ششم تا 27 بهمن ماه در چهار مرحله و در 430 شهرستان کشور برگزارمی شود که این همایش خانوادگی برای نخستین مرتبه در چنین سطحی در حال برگزاری است.
   مجدآرا همچنین درباره مسابقات کارکنان دولت که در همه استان برگزار می شود، اشاره و خاطر نشان کرد: این رقابت ها در 6 رشته فوتسال، والیبال، آمادگی جسمانی، دارت، طناب کشی و تنیس روی میز برگزار می شود که از 15 بهمن آغاز و دوم اسفند پایان خواهد یافت.
   وی برپایی سومین جشنواره تندیس های یخی و آدم برفی که از 20 تا 25 بهمن در استان اردبیل برگزار می شود را مورد توجه قرار داد و گفت: رویکرد فدراسیون ورزش همگانی برنامه محور است و براساس سند چشم انداز، حرکت به سوی ایرانی شاد را در برنامه داریم و تلاش می کنیم تا میزان مشارکت مردم در ورزش های همگانی را براساس پیش بینی های لازم به 50 درصد برسانیم.
   مجدآرا در همین راستا به برگزاری نخستین همایش ملی و نمایشگاه تولیدات و خدمات ورزشی در روزهای 25 تا 30 بهمن ماه در تهران اشاره کرد و افزود: در حاشیه این همایش کارگاه های آموزشی خواهیم داشت و در عین حال محصولات و کالاهای ملی و تولیدات داخلی ورزشی به علاقمندان معرفی می شوند. همچنین در این همایش از تولیدکنندگان کالا و خدمات ایرانی در حوزه ورزش و از پهلوانان و پیشکسوتان ورزشی ایران تجلیل خواهد شد.
   رییس فدراسیون ورزش همگانی در پایان با بیان این که طبق آخرین آمار میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی 21 درصد است، اظهار داشت: جدیدترین آمار رسمی مشارکت مردم در ورزش همگانی پایان امسال اعلام می شود که این آمار با همکاری مرکز آمار ایران، استادان و نخبگان در حال استخراج است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,652,542
تعداد بازدید امروز : 1,403
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/26