امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • شعبانی بهار در نشست خبری برنامه های ورزش همگانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطرح کرد؛

   بیش از 1600 برنامه ورزش همگانی با اعتبار 12 میلیارد تومان با هدف شور و نشاط مردم برگزار می شود/16 میلیارد تومان برای همگانی کردن ورزش به استان ها پرداخت شد

   بیش از 1600 برنامه ورزش همگانی با اعتبار 12 میلیارد تومان با هدف شور و نشاط مردم برگزار می شود/16 میلیارد تومان برای همگانی کردن ورزش به استان ها پرداخت شد

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یک هزار و 680 برنامه ورزش همگانی در سطح کشور با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 500 میلیون تومان و با رویکرد شادابی و نشاط مردم برگزار می شود.
   وی از تخصیص 16 میلیارد و 200 میلیون تومان برای همگانی کردن رشته های ورزشی به استان ها خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا شعبانی بهار در نشست خبری برنامه های ورزشی ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که بعد از ظهر امروز برگزار شد، به نقش آفرینی جامعه ورزش در رویدادهای مهم سیاسی اجتماعی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: جامعه ورزش همیشه یکی از ارکان حامی انقلاب اسلامی بوده است و با پیشتازی در رویدادهای مختلف که مرتبط با اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است حضور برجسته و منظم خود را به منصه ظهور رسانده است.
   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نقش ورزش در غرور ملی را نیز مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ورزشکاران ایران با پیروزی و افتخارآفرینی در عرصه بین المللی همواره نام ایران را طنین انداز کرده اند بطوریکه جامعه ورزش سهم و نقش خود را در حفظ و صدور انقلاب اسلامی همراه با سایر اقشار به خوبی ایفا کرده است.
   شعبانی بهار در ادامه به برنامه های تدوین شده برای گرامیداشت دهه مبارک فجر اشاره کرد و توضیح داد: برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور برنامه های ورزشی به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در این حجم متنوع و متعدد و با حمایت خوب مادی و معنوی وزارت ورزش و جوانان انجام می شود و این مهم در راستای حمایت دکتر سلطانی فر و تحقق حقوق شهروندی صورت می گیرد.
   معاون وزارت ورزش و جوانان حقوق شهروندی را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به این مهم که یکی از رویکردهای وزارت ورزش و جوانان حفظ حقوق شهروندی است ؛اظهار داشت: وظیفه داریم در راستای حفظ و تحقق حقوق شهروندی با برنامه ریزی شرایطی را فراهم کنیم که ورزش همگانی موجب نشاط و شادابی مردم را فراهم آورد و مردم هم استحقاق دارند آنچه را در حیطه وظایف ما قرار دارد ،طلب کنند به همین دلیل مردم حق دارند که بخش های حاکمیتی اوقات خوبی را برای انها رقم بزنند .
   شعبانی بهار به اهمیت برنامه های ویژه ورزش همگانی برای گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و برگزاری المپیاد های ورزش همگانی،مسابقات کارکنان دولت،همایش های پیاده روی و جشنواره های خانوادگی،کوه روی خانوادگی،جشنواره بازی های بومی محلی و تجهیز خانه های ورزش روستایی را شش برنامه ویژه ایام الله دهه مبارک فجر اعلام کرد.
   وی در توضیح المپیاد ورزش های همگانی گفت: 428 برنامه در سراسر کشور در رشته های دادت،طناب زنی،روپایی، شوت بسکتبال،طناب کشی،داژبال،فریزبی و پنالتی هدفمند با شعار " همه برنده هستیم" برگزار می شود.
   معاون ورزش همگانی تاکید کرد: عزم و اراده جدی در برگزاری باشکوه رویدادهای ورزش همگانی وجود دارد بطوریکه شخص دکتر سلطانی فر هم برای برگزاری خوب و منظم این رویدادها ورود کرده است.
   وی یکی از رسالت های وزارت ورزش و جوانان را ایجاد جو همراه با شادی، نشاط و شعف از طریق رویدادهای ورزشی عنوان و ابراز امیدواری کرد برنامه های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال با شکوه و عزت بیشتری نسبت به سال های گذشته برگزار شود.
   معاون ورزش همگانی رقابت نهایی کارمندان دولت را در رشته های تنیس روی میز،طناب کشی،دارت،آمادگی جسمانی ، فوتسال و والیبال عنوان کرد که به گفته او 2 هزار و 800 نفر از کارمندان در این رقابتها حضور دارند.
   شعبانی بهار همایش های پیاده روی را نیز یکی دیگر از برنامه های مهم ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: 426 پیاده روی خانوادگی با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد تومان برگزار می شود.
   وی تعدد برنامه های کوه روی خانوادگی در سراسر کشور را 326 برنامه اعلام کرد.
   شعبانی بهار جشنواره بازی های بومی محلی را در احیای فرهنگ تحرک مهم بر شمرد و تصریح کرد: جشنواره بازی های بومی محلی در پانصد بخش انجام می شود بطوریکه عمدتا این جشنواره ها در بخش های غیر مرکزی خواهد بود تا روستاییان بهتر بتوانند از انها بهره ببرند و لحظات مفرحی را تجربه کنند.
   معاون وزارت ورزش تجهیز خانه های ورزش روستایی را هم از برنامه های مهم این ایام عنوان کرد و اظهار داشت: یک هزار و 150 خانه ورزش روستایی بر اساس برنامه از پیش تعیین شده با ستاد مبارزه با مواد مخدر تا پایان سال تجهیز و به بهره برداری می رسد.
   غلامرضا شعبانی بهار گفت: آنچه مسلم است یک هزار و 680 برنامه ورزش همگانی با اعتبار 12 میلیارد و پانصد میلیون تومان با عزم و اراده جدی برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر انجام خواهد شد.
   معاون توسعه ورزش همگانی همچنین از تخصیص 16 میلیارد و 200 میلیون تومان به استان ها برای همگانی کردن رشته های ورزشی خبر داد که می تواند رونق بیشتر از قبل ورزش همگانی را به عنوان مولفه ای برای ارتقا سطح سلامتی و نشاط مردم به دنبال داشته باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,829
تعداد بازدید امروز : 21,817
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31