امروز : دوشنبه 26 آذر 1397
   
  • تندگویان در جمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان گلستان؛

   نگاه به سمن ها باید تغییر کند/ کتاب زرد سمن ها تهیه شده است

   نگاه به سمن ها باید تغییر کند/ کتاب زرد سمن ها تهیه شده است

   سمن ها، مردم نهاد هستند و نباید وابسته به دولت باشند، در واقع اساس کار سمن ها بر پایه مردم نهاد بودن است و پس از مستقل بودن باید دستگاه های دولتی سازمان های مردم نهاد را پذیرا باشند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدمهدی تندگویان روز چهارشنبه در دیدار با دبیران و اعضای سازمان های مردم نهاد گلستان اظهار کرد :متاسفانه سمن ها به دلیل برخی اقدامات نادرست گذشته، به عنوان مجموعه های سیاسی و یا مذهبی در کشور شناخته می شوند که لازم این است نگاه های عمومی با فعالیت های بیشتر و گسترده تر تغییر کند .
   معاون وزیر ورزش و جوانان در امور ساماندهی جوانان افزود : ساماندهی و تغییر نگرش مدیران در حوزه سمن ها ، یک ضرورت جدی برای آینده فعالیت این مجموعه ها است که ارائه و اجرای طرح های مهم و تاثیرگذار ، رسیدن به هدف های مورد نظر را آسان تر می کند .
   تندگویان به طرح های پیشنهادی سمن های گلستان اشاره کرد و گفت : در کشور بیش از 2 هزار سمن در بخش جوانان فعالیت می کنند و اکثر آن ها طرح های ملی ارائه کرده اند اما بودجه اختصاص یافته به این معاونت بسیار اندک و جوابگوی نیازهای فراوان سمن ها نیست .
   وی بیان کرد : با بودجه فعلی به هر استان حداکثر 800 میلیون تومان بودجه اختصاص خواهد یافت که به شرط تحقق کامل و صد درصدی بودجه ، سهم زیادی از نیازهای آنان را نمی تواند پاسخ دهد .
   معاون وزیر ورزش و جوانان در امور ساماندهی جوانان بهره گرفتن از توان خیرین و کمک های مردمی برای اجرای طرح ها را یک ضرورت مهم در آینده فعالیت های سمن ها دانست و گفت : اکتفا کردن به بودجه های دولتی ، نمی تواند ضامن تداوم فعالیت ها و تاثیرگذاری سمن ها در بخش های گوناگون باشد .
   تندگویان فعالیت سمن‌ها در بخش های کارآفرینی مانند بوم گردی را مهم دانست و گفت : فعالیت در این بخش ها علاوه بر کارآفرینی، در افزایش درآمدهای استان ها در بخش گردشگری بسیار موثر بوده و می تواند مسیر حرکت اقتصاد استان را تغییر دهد .
   وی برون سپاری فعالیت ها را یکی از راه های تقویت و بارور سازی سمن ها دانست و گفت : وزارت ورزش به عنوان متولی اماکن ورزشی با واگذار کردن بخشی از سالن های ورزشی به سمن ها می تواند آغازگر این اقدام بزرگ در راه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد باشد .
   مدیر کل ورزش و جوانان گلستان هم در این جلسه گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد دارای مجوز در استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون چند برابر شد و از 9 سمن به 54 سمن رسید .
   بهمن طیبی اظهار کرد: یکی از اهداف این اداره کل، زمینه سازی مناسب برای ورود بیشتر جوانان به عرصه فعالیت های عمومی و اجتماعی با هموار کردن مسیر تاسیس سمن ها است.
   به گفته وی؛ با توجه به ماهیت تصدی گرایانه بسیاری از امور دولتی بدون شک سازمان های مردم نهاد جوانان می توانند به مراتب کم هزینه تر، سودمندتر و پربهره‌تر برنامه های مختلف را انجام دهند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,784,228
تعداد بازدید امروز : 8,151
تعداد بازدید دیروز : 20,761
آخرین به روزرسانی : 1397/09/26