امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • دیداروزیر ورزش و جوانان با رئیس فیفا

   دکتر سلطانی فر: امیدواریم در دوره بعد میزبانی ها به حالت عادی بازگردد/ اینفانتینو از وضعیت فوتبال ایران رضایت دارد

   دکتر سلطانی فر: امیدواریم در دوره بعد میزبانی ها به حالت عادی بازگردد/ اینفانتینو از وضعیت فوتبال ایران رضایت دارد

   وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که ایران بحث امنیت را زیرساخت اصلی خود می داند، گفت: با توجه به نگاه غیر سیاسی فیفا و تاکید بر عدم دخالت ورزش در سیاست، در پی تغییر نگاه فدراسیون آسیایی فوتبال هستیم تا بتوانیم از دوره بعد، میزبانی ها را به صورت عادی داشته باشیم و تیم ها ملزم نباشند در کشور ثالث مسابقه دهند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکترمسعود سلطانی فر در دیدار با جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال که صبح امروز در سالن اجتماعات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، در خصوص مذاکرات صورت گرفته، اظهار داشت: مباحث خوبی در رابطه با حمایت های فیفا از گسترش فوتبال ایران مطرح شد..
   وزیر ورزش و جوانان افزود: در این دیدار در خصوص حمایت از اعزام مدرسین مختلف، حضور مربیان، کارشناسان و مدیران ما در همایش ها و کنفرانس های فیفا و همچنین موفقیت های خوب فوتبال ایران و 5 ستاره شدن آن صحبت شد تا حمایت های لازم صورت گیرد.
   وی با بیان این که یکی از موضوعات مطرح شده حق پخش تلوزیونی بود، گفت: اینفانتینو در این رابطه نقطه نظرات کاملا صریح و روشن و تاکید دارد که حتما این اتفاق بیفتد و مجموعه صدا و سیمای ایران این حق پخش را به فوتبال کشورمان پرداخت کند.
   سلطانی فر همچنین بررسی وضعیت فوتبال بانوان ایران در این نشست را مورد توجه قرار داد و افزود: مهمانان امروز ما از وضعیت فوتبال زنان کشور و گسترش این رشته در بین بانوان ابراز رضایت دارند.
   وزیر ورزش و جوانان یکی از مهم ترین موضوعات مطرح شده در دیدار با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال را بحث میزبانی ها عنوان و خاطرنشان کرد: ایران کشوری کاملا امن از همه جهات است و بسیاری از کشورهای منطقه که گرفتار درگیری های داخلی و یا اقدامات تروریستی هستند در ایران بازی می کنند.
   وی با تاکید به این که این امنیت را زیرساخت اصلی کار خود می دانیم، اظهار داشت: با توجه به نگاه غیر سیاسی فیفا و تاکید برعدم دخالت ورزش در سیاست خواستیم تافدراسیون آسیایی فوتبال نیز این نگاه را داشته باشد تا بتوانیم از دوره بعد، میزبانی ها را به صورت عادی داشته باشیم و تیم ها ملزم نباشند در کشور ثالث مسابقه دهند. اینفانتینو با این نظر کاملا موافق است و اشاره کرد که نظرات خود را به فدراسیون آسیایی فوتبال منتقل می کند تا این مشکل هرچه سریع ترحل شود.
   مسعود سلطانی فر حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در دربی امروز تهران را به فال نیک گرفت و گفت: مهمانان امروز ما عشق و علاقه فوتبالی را در بین میلیون ها نفر از مردم ایران می بینند که می تواند از دستاوردهای این سفر باشد تا از تعاملی که با هم خواهیم داشت استفاده کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای حضور بانوان در استادیم های فوتبال فراهم است یا خیر؟اظهار داشت: همان طور که مشاهده کردید در بسیاری از رشته ها مانعی وجود ندارد اما با کمی صبر و تحمل و با هماهنگی بیشتر که با دستگاه های مختلف به وجود آمده و خواهد آمد به مرور این مشکل حل می شود. از نظر زیرساخت ها مشکلی نداریم و تنها باید شرایط فرهنگی مهیا شود.
   وی در پایان نیز عدم پذیرش استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی را اعلام کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,530
تعداد بازدید امروز : 14,074
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05