امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • مراسم جشنواره میلاد حضرت زهرا (س)

   محمدیان: دغدغه وزارت ورزش و جوانان حفظ شان و ارزش‌های اسلامی و اجتماعی بانوان است

   محمدیان: دغدغه وزارت ورزش و جوانان حفظ شان و ارزش‌های اسلامی و اجتماعی بانوان است

   معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: آنچه که دغدغه وزارت ورزش و سایر بخش‌ها برای حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها است حفظ شان و ارزش‌های اسلامی و اجتماعی است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، فریبا محمدیان در مراسم جشنواره میلاد حضرت زهرا (س) که در مجموعه ورزشی شهید شیرودی سالن افراسیابی برگزار شد، در رابطه با حضور زنان در ورزشگاه‌ها و اینکه آیا امسال زمینه‌های این حضور فراهم شده است یا خیر گفت: آنچه که دغدغه وزارت ورزش و سایر بخش‌ها برای حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها است حفظ شان و ارزش‌های اسلامی و اجتماعی است و این شان تنها برای زنان نبوده و ما به فکر رعایت شئونات تمام اقشار از جمله زن و مرد هستیم.
   معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تنها وزارت ورزش و جوانان مسئولیت تصمیم‌گیری در این زمینه را ندارد و نهادها و دستگاه‌های مختلفی در این خصوص دغدغه دارند و ما برنامه‌های زیادی را برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در ورزشگاه‌ها را ایجاد کردیم. در حال حاضر زنان و خانواده‌ها می‌توانند شاهد انجام فعالیت‌های ورزشی در بیش از 35 رشته ورزشی در ورزشگاه‌ها و سالن‌های سرپوشیده باشند که امیدوارم بتوانیم هماهنگی لازم را برای یک رشته خاص جهت حضور زنان تماشاگر و خانواده‌هایشان فراهم کنیم.
   او خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان هدف‌گذاری که امسال برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام داده بود، تا پایان سال 96 محقق شده اما باید توجه داشته باشید همان طور که ورزش زنان نیاز به رشد و توسعه دارد و خواسته‌های علاقه‌مندان نیز در حال افزایش است، ما نیز تلاش می‌کنیم متناسب با شئونات کشور زمینه را برای تحقق این خواسته‌ها ایجاد کنیم.
   محمدیان در پایان در پاسخ به این پرسش که چند رشته ورزشی زنان به بازی‌های آسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد گفت: در ستاد عالی بازی‌های آسیایی که با همکاری کمیته ملی المپیک و با ریاست وزیر ورزش از 6 ماه پیش تشکیل شده است، به زودی تعداد رشته‌های اعزامی زنان به بازی‌های آسیایی مشخص خواهد شد و ما سعی کردیم در بخش زنان بتوانیم تعداد رشته‌های زیادی را به این بازی‌ها اعزام کنیم. همان طور که سیاست وزارت ورزش افزایش تعداد زنان ورزشکار در مسابقه‌های مختلف است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.