امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397
   
  • در بیستمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور

   احمدی: موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک در سال آینده افتتاح می شود

   احمدی: موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک در سال آینده افتتاح می شود

   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک در سال آینده مقارن با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران افتتاح خواهد شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید عبدالحمید احمدی در بیستمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشورکه صبح امروز( چهارشنبه) با حضور اعضای این کمیسیون در سالن اجتماعات وزارتخانه برگزار شد، گفت:امور مرتبط با این موزه با رویکردی فرهنگی و آموزشی و با همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، و کمیته ملی پارالمپیک در حال پیش روی است و در دو سه ماه اخیر جلسات شورای سیاست گذاری این موزه با هدایت دکتر صالحی امیری شکل گرفته است و ما در تلاشیم تا با استفاده از نظرات خبرگان و صاحبنظران این حوزه و همراهی سازمان میراث فرهنگی در دهه فجر سال آینده مقارن با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران موزه را به افتتاح برسانیم.
   احمدی در ادامه خاطر نشان کرد: انجام امور فرهنگی حوزه ای بلند مدت است و به علت وجوه گسترده، با گذر زمان و کار مداوم به ثمر می رسد. پیش تر در حوزه فرهنگی ورزش کشور شاهد برخی ضعف ها بودیم که ناشی از کمبود یا ضعف اسناد بالادستی، و عدم وجود کادر کارشناسی و آموزش دیده در این حوزه بود. لذا از ابتدای راه، ما بر آن شدیم تا ضمن تدوین و تصویب اسناد و قوانین لازم، به ایجاد و ترمیم ساختارهای مورد نیاز در مدیریت فرهنگی در فدراسیونها وباشگاهها پرداخته و همزمان به تربیت و آموزش منابع انسانی مورد نیاز نیز توجه کنیم که خوشبختانه تاکنون این مسیر با موفقیت طی شده و ادامه خواهد یافت.
   وی برگزاری سمینار علمی تخصصی مسئولان فرهنگی فدراسیون ها، مجموعه های ورزشی و باشگاه ها به میزبانی استان هرمزگان را اقدامی در راستای آموزش و توانمند سازی نیروهای فعال در این حوزه برشمرد و گفت: تربیت نیروی علاقه مند، زبده و متخصص در این حوزه آسان نیست و نیازمند سرمایه گذاری همراه با صبر و شکیبایی است.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان با اشاره به چالش اخیر ورزش کشور و موضوع عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در میادین بین المللی تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و نهادهای ورزشی کشور همچون سایر دستگاهها و نهادهای حاکمیتی تابع أصول و سیاست های کلی نظام هستند و از آن عدول نخواهند کرد و سعی وزارت برآن است که با آرامش، درایت و تدبیر و هماهنگ با نهادهای ذیربط این مسئله را مدیریت کند.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مبحث حضور بانوان و خانواده ها در ورزشگاه ها با رویکرد حفظ شان و منزلت بانوان گفت: با هماهنگی سایر نهادهای ذیربط برای ایجاد شرایط مناسب جهت این حضور تلاش های خوبی انجام شده و در حال حاضر در برخی رشته های ورزشی مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و در سایر رشته ها نیز با آماده سازی شرایط و زیر ساخت ها در اماکن و فضاهای ورزشی همراه با انجام هماهنگی های مدیریتی با نهادهای مسئول این موضوع نیز به سرانجام خواهد رسید.
   عبدالحمید احمدی در خصوص نشست هم اندیشی سمن های فرهنگی حوزه ورزش که به میزبانی استان البرز برگزار شد با اشاره به اهمیت مشارکت سمن های جوانان در موضوعات فرهنگی و اجتماعی گفت: جوانان بهترین یاوران دولت هستند و همراهی و همیاری آن ها در برنامه های وزارت ورزش و جوانان بسیار پرفایده و البته کم هزینه بوده است. سمن های جوانان ارتباطاتی گسترده با جوانان و سایر اقشار جامعه دارند و حضور آنها در کنار این وزارتخانه و سایر دستگاههای اجرایی و برون سپاری فعالیت های اجرایی به آنان آثار ارزشمندی را به همراه داشته و خواهد داشت.
   در بیستمین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور علاوه بر ارائه گزارش در خصوص گردهمایی سمن های فرهنگی حوزه ورزش و سمینار تخصصی مسئولان فرهنگی فدراسیون ها، مجموعه ها و باشگاه های ورزشی، دستورالعمل فرهنگی باشگاه های ورزشی کشور نیزمورد بررسی قرار گرفت. همچنین مقرر شد موضوع ساماندهی کانون های هواداری باشگاه ها در جلسه آتی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,952,950
تعداد بازدید امروز : 11,056
تعداد بازدید دیروز : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/12/27