امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398
   
  • معاون استاندار کردستان:این استان برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در ورزش نیازمند نگاه ویژه است

   معاون استاندار کردستان:این استان برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در ورزش نیازمند نگاه ویژه است

   معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار کردستان گفت: برای توسعه ورزش در کردستان باید فکر و اندیشه اساسی شود تا شکاف موجود بین این استان با دیگر استان‌ها کاهش یابد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، حسین فیروزی شامگاه دوشنبه 21 اسفندماه در آیین تجلیل از قهرمانان ملی و آسیایی و مربیان و داوران ملی سال‌های ۹۵ و ۹۶ ورزش استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از خصوصیات بارز ورزش، موج زدن عدالت در آن است.
   وی با بیان اینکه نگاه عدالت‌گرا در ورزش درس‌های زیادی برای توسعه دارد، گفت: ورزش منبع بزرگی برای ارزش‌آفرینی است که بر تحقق اصل عدالت تاکید دارد.
   فیروزی این نشست را نشستی برای تجلیل از قهرمانان واقعی دانست که هیچکدام از فاکتورهای عدالت‌محور ورزش را نداشتند و تنها با تکیه بر روحیه فتوت و پهلوانی در زمینی نابرابر، به قهرمانی دست یافته‌اند.
   وی افزود: این قهرمانی در حالی است که کردستان بنگاه‌های اقتصادی قوی و فعالان اقتصادی توانمندی برای حمایت از ورزش را ندارد و اعتبارات دولتی نیز در این بخش محدود است.
   فیروزی این نکته را هم گفت که نگاه دولت به کردستان نگاه ویژه‌ای است که اگر نبود، میدان رقابت برای ورزشکاران ناهموارتر می‌شد.
   وی قهرمانی در کردستان را حاوی ارزش معنایی دانست و افزود: لازم است همه بخش‌ها به کردستان توجه ویژه داشته باشند.
   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه افزود: بخش خصوصی با شناختن ظرفیت‌های روانی، فیزیکی و انسانی می تواند منبع تولید سرمایه اجتماعی و تقویت همگرایی ملی باشد.
   وی بخش عمده موفقیت ورزشکاران کردستانی را مدیون تلاش مربیانی دانست که با خلوص نیت و انگیزه بالای انسانی از وقت و انرژی خود و اطرافیانشان گذشته و برای ارتقا جسمی، روحی و روانی جامعه مایه گذاشته‌اند.
   وی خاطرنشان کرد: کردستان از این لحاظ ثروتمند است و بهترین سرمایه‌ها را در اختیار دارد.
   فیروزی به آمار پایین خشونت به رغم پایین بودن درآمد سرانه در کردستان اشاره کرد و افزود: وجود مردمی با انس و الفت و محبت عامل این مهم است.
   وی به پتانسیل‌های ورزش استان در بعد فیزیکی هم اشاره کرد و گفت: دریاچه زریوار مریوان مکان مناسبی برای برگزاری رشته‌های آبی است.
   به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار کردستان، اقتصاد ورزش می‌تواند راهگشای اقتصاد اجتماعی باشد و به توسعه اشتغال و ثروت‌آفرینی کمک کند و فاصله بین استانی را کاهش دهد.
   وی موفقیت بانوان ورزشکار کردستان را بسیار ارزنده‌تر اعلام کرد و دلیل آن را پایین بودن سطح امکانات ورزشی برای این قشر اعلام کرد.
   فیروزی زن کرد را در طول تاریخ عامل استحکام بنیاد خانواده و انجام کارهای اقتصادی معرفی کرد و گفت: امروز هم این بانوان هم در امور خانواده و هم در عرصه‌های فرهنگ و اقتصاد و اجتماع نقش‌آفرینی می‌کنند.
   وی در پایان از برگزاری همایش بزرگ ورزشی در استان در اوایل سال آینده خبرداد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,919,550
تعداد بازدید امروز : 29,174
تعداد بازدید دیروز : 30,835
آخرین به روزرسانی : 1398/03/27