امروز : پنجشنبه 22 آذر 1397
   
  • معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی : دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماعی سازی برگزار شد

   معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی : دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماعی سازی برگزار شد

   پوررضایی گفت: در سال ۹۶، شعار هر باشگاه ورزشی یک سمن و باشگاه پاک را با همکاری مجموعه بخش خصوصی و با محوریت جوانان و مربیان پرمخاطب دنبال می کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مجید پوررضایی با تصریح این موضوع که باید باشگاه های ورزشی در مسیر اعتمادسازی و جلب همراهی و مشارکت خانواده‌ها، فضای بسیار سالم، نشاط آور و سازنده و امنی را برای فرزندان آنان فراهم کنند، اظهار کرد: این بدان معناست که باید با پای بندی به قوانین و مقررات، ارتقای استانداردها، توجه مضاعف به مسوولیت‌های اجتماعی و بهره‌مندی از مربیان خوشنام، متخصص و متعهد، مدیریت صحیح منابع و هزینه‌ها و مشتری مداری، ظرفیت‌سازی کرده و نقش مبنایی خویش را در مدیریت و ساماندهی آسیب‌های فرهنگی و ارتقای سلامت و سرمایه‌های اجتماعی بازآفرینی کنند.
   وی ضرورت رونق بخشی به فضای کسب و کار در باشگاه های ورزشی را یک اولویت ورزش استان دانست و بیان کرد: با همکاری مجموعه دستگاه‌های ذیربط از جمله نیروی انتظامی، تلاش می‌کنیم با تعامل و همراهی، بستر مناسبی در این زمینه فراهم شود.
   معاون فرهنگی و امور جوانان، تجویز و فروش مکمل ها را یکی از چالش ها و آسیب های جدی در حوزه باشگاه داری و مربی گری خاطرنشان کرد: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و بیشترین نقش نظارتی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در این عرصه به عهده باشگاه داران و مربیان است.
   پوررضایی، توسعه تشکل های مردم نهاد جوانان در بدنه باشگاه‌های ورزشی را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری معاونت فرهنگی و امور جوانان در سال ۹۷ بیان و تصریح کرد: سمن‌ها در واقع پیوست فرهنگی و اجتماعی باشگاه‌ها هستند و می‌توانند با فرهنگ‌سازی، توانمندسازی و آموزش ،جهش خوبی را در این عرصه مهم ایجاد کنند.
   در این دوره ۵ تن از اساتید حوزه های ورزشی،روانشناسی،جامعه شناسی،علوم ارتباطات، شکوری، زرین دست، فرهاد زاد، ظفر و عزیزی به صورت مطالعه موردی، باب آشنایی با موادمخدر و انواع محرک‌ها و عوارض اولیه و ثانویه آن، ارایه راهکارهای روانشناسی در پیشگیری از اعتیاد، صیانت و اجتماعی سازی امر مبارزه با مواد مخدر، آموزش مهارت خودآگاهی و سبک زندگی را گشودند. از جمله مهم ترین بخش‌های این دوره، تجربه گردانی اقدامات و برنامه های مربیان و باشگاه داران و طرح مسایل و مشکلات آنان برای ساماندهی موضوع مکمل ها، تشکیل شورای هماهنگی و ارزیابی فرابخشی، راه اندازی اتحادیه باشگاه‌های ورزشی، برگزاری دوره ملی تربیت مربی در حوزه تجویز داروهای مکمل، موضوع بیمه و تمدید کارت های مربیان ورزشی برای مدیریت، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت بخش فعالین خصوصی در ورزش بود.
   این دوره ۶ ساعته با حضور یکصد شرکت کننده در خانه جوانان استان با همکاری معاونت فرهنگی و امورجوانان و به همت سمن عصر ایده آل تابستانه مشهد برگزار شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,721,394
تعداد بازدید امروز : 15,210
تعداد بازدید دیروز : 24,145
آخرین به روزرسانی : 1397/09/22