امروز : چهارشنبه 03 بهمن 1397
   
  • مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان خبر خبرگزاری تسنیم را تکذیب کرد

   مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان خبر خبرگزاری تسنیم را تکذیب کرد

   بدنبال انتشار خبر تحریف شده به نقل از دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ؛ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان توضیحاتی را ارائه کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، متن توضیحات مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص خبر تحریف شده خبرگزاری تسنیم را در ادامه می خوانید:

   " متاسفانه خبرگزاری تسنیم در اقدامی غیر حرفه ای با معکوس کردن و تحریف سخنان وزیر ورزش و جوانان در جمع مدیران کل ورزش و جوانان کشور اعلام کرده از منابع دولتی به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مبالغ میلیاردی پرداخت شده و در ادامه روند تخریبی خود این خبر کذب خبرگزاری را دستمایه کاریکاتور نیز قرار داده است ؛ در صورتیکه واقعیت خبر چیز دیگری است.
   برای اطلاع مردم و البته مدیران محترم این خبرگزاری اعلام می دارد وزارت ورزش و جوانان مکلف به حمایت، نظارت و هدایت مجموعه ورزش کشور است اما در این بین تمامی فرآیندها از جمله حمایت های مادی نیز در مجرای قانون صورت می گیرد.
   مطابق تبصره ۲ ماده ۹۴ قانون برنامه و بودجه ششم توسعه، پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه‌ای ممنوع است و در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است.
   با استناد به قانون برنامه ششم و همتی و دقتی که وزارت ورزش و جوانان دولت تدبیر وامید در اجرای قانون همراه با سامان دادن دو باشگاه مردمی استقلال و پرسپولیس دارد تاکنون از منابع دولتی به این دو باشگاه هیچ مبلغی پرداخت نشده است ولی انچه صورت گرفته ساماندهی و هماهنگی مدیریتی برای تامین منابع مالی غیر دولتی جهت پرداخت بدهی های کلان استقلال و پرسپولیس نظیر سازمان امور مالیاتی کشور به منظور کاهش بدهی های قبلی و کم کردن خطا های مدیریتی و پرداخت بدهی های اشخاص حقیقی حداقل 15 سال گذشته بوده که تسویه این میزان بدهی از طرف این دو باشگاه یک رکورد تاریخی می باشد.
   در این بین وزارت ورزش و جوانان با احکام دیگر قضایی بر جای مانده از سازمان تربیت بدنی وقت ( از جمله معارضین و برخی بدهی های 39 ساله ! نیز مواجه بود که این مهم با پیگیری های تخصصی حقوقی و قضایی دیدارها و نشست های دکتر سلطانی فر با مقامات و مسئولان محترم دولتی و قضایی باعث شد آنچه حق ورزش کشور است بازگردانده شود ومجموع این پیگیری ها در 16 ماه گذشته موجب پرداخت بدهی های ورزش کشور به میزان چهارصد میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی و نهادهای مختلف بوده و ارتباطی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ندارد.
   برای اطلاع مردم شریف ایران تاکید می دارد ، پیگیری های وزارت ورزش و جوانان برای حفظ امانت مردم و سرمایه های انها یک دستاورد ملی است که در تاریخ ورزش کشور این میزان پیگیری برای جلوگیری از تضییع حق ورزش کشور بی سابقه بوده است و باید به عنوان اقدامی ارزشمند در امتداد حفظ منافع مردم تلقی شود.
   امید است در نقدها و تحلیل ها بدور از حب و بغض و مسایل سیاسی و جناحی و بر اساس واقعیت آنچه موجب تقویت منافع ملی است مورد توجه خبرگزای محترم تسنیم که نامی قرانی و مقدس است ، قرار بگیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,374,619
تعداد بازدید امروز : 279
تعداد بازدید دیروز : 16,994
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02