امروز : چهارشنبه 29 اسفند 1397
   
  • وزیر ورزش و جوانان در نشست با هیات های ورزشی و سمنهای استان گلستان:

   تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی که بیش از 10 سال متوقف شده‌اند را تکمیل کنیم / 80 درصد اشتغال جدید در سال آینده مربوط به جوانان خواهد بود

   تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی که بیش از 10 سال متوقف شده‌اند را تکمیل کنیم / 80 درصد اشتغال جدید در سال آینده مربوط به جوانان خواهد بود

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پروژه های نیمه تمام ورزشی در کشور تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که پروژه‌های نیمه تمام که برخی از آنها بیش از 10 سال متوقف شده‌اند را تکمیل کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی‎فر پیش از ظهر امروز در نشست هم‎اندیشی با هیئت‎های ورزشی و سازمان‎های مردم‎نهاد استان گلستان اظهار داشت: طلیعه سال 1396 با حضور گسترده مردم در انتخاب و رای قاطع آن ها به رئیس جمهوری که در دوره گذشته مورد اعتماد قرار گرفته بود سبب شد که برای 4 سال آینده نیز با عزم دولت، نهضت سازندگی برای توسعه کشور ادامه یابد.
   وزیر ورزش وجوانان ادامه داد :در سال 1396 مواردی مانند زلزله غرب کشور، حادثه کشتی سانچی و سقوط هواپیمای تهران به یاسوج را شاهد بودیم که ذهن مردم را مکدر کرد اما حرکت توسعه و سازندگی با وجود محدودیت‎ها دنبال می‎شود.
   دکتر سلطانی‎ از ایران به عنوان کشوری بزرگ با دارا بودن سابقه ای نزدیک به 10 هزار سال یاد کرد و اظهار داشت : ایران همواره در طول تاریخ، بزرگ و پرقدرت و تاثیرگذار بوده و محوریت حوادث و وقایع بخش بزرگی از جهان را برعهده داشته و امید داریم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره عظمت، اقتدار و تاثثیرگذاری در منطقه داشته باشیم.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: در افق 1404 این هدف را دنبال می‎کنیم که در عرصه‎های مختلف بتوانیم قدرت نخست منطقه شویم اگر چه فشارها و تقابل‎هایی بین ما و کشورهای بزرگ به وجود آمده که سبب شده موانعی برای رسیدن به این چشم انداز به وجود بیاید اما حرکت آبادانی کشور به گونه‎ای است که بتوانیم موجبات رفع و آسایش مردم را فراهم کنیم.
   دکتر سلطانی فر با بیان اینکه اعتماد متقابل بین مردم و نظام سرمایه بزرگی برای نظام محسوب می شود ؛تصریح کرد: این اعتماد سبب توسعه کشور در سال‎های گذشته شده است و تلاش داریم با ایجاد امید در بین مردم بتوانیم به آینده روشن چشم داشته باشیم و برنامه‎ریزی‎ها را پرقدرت دنبال کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان رویکرد دولت در سال 1397 را حل مشکلات اقتصادی به ویژه حل مشکل اشتغال جوانان نام برد وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت اشتغال گفت :در سال آینده پیش‎بینی شده است که یک میلیون شغل ایجاد شود و منابع لازم برای این یک میلیون شغل هم ایجاد می شود .
   دکتر سلطانی فر یکی از منابع پیش بینی شده برای اشتغال در بودجه سال ٩٧ را رقم ٥٠ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و از دوازده هزار میلیارد تومان با استفاده از منابع صندوق ملی به عنوان یکی دیگر از منابع تحرک در رونق اقتصادی نام برد.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه از دو طرح بزرگ دولت خبر داد که اجرای آن می‎تواند تاثیر بسزایی در اشتغال داشته باشد. دکتر سلطانی فر توضیح داد:یکی از این طرح‎ها احیای بافت فرسوده است که دولت با هدف ایجاد رفاه بیشتر و امنیت بهتر این مهم را دنبال می‎کند و منازل مسکونی در بافت‎های فرسوده ضایعات زیادی داشتند و می‎توانیم از این طریق مسکن امنی را برای مردم تامین کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان به نوسازی سیستم حمل و نقل اشاره کرد و گفت: با اختصاص منابع و هماهنگی بین دستگاه‎های مختلف شرایطی را فراهم کرده که مالکان شخصی خودروها به نوسازی و تعویض خودروها اقدام کنند که منجر به صرفه‎جویی مصرف سوخت می‎شود و از این محل و سیستم بانکی منابع آن تامین می‎شود.
   سلطانی‌فر با بیان اینکه با اجرای این طرح که گفته می‌شود یک میلیون نفر در صنایع خودروسازی فعال هستند اشتغالشان رونق می‎گیرد، گفت: ضایعات انسانی نیز از این طریق کاهش پیدا می‎کند.
   دکتر سلطانی فر به رای اعتماد مجدد مجلس به 3 وزیر که استیضاح شده بودند اشاره کرد و گفت: مجلس با رای اعتماد خود، به تفکر افرادی که کارآمدی دولت را زیر سوال می‎برند، خط بطلان کشید .
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بیش از 80 درصد اشتغالی که در کشور ایجاد می‎شود مربوط به جوانان است،گفت: با توجه به فرصتی که در دولت داریم تلاش ما بر این است که بخش قابل توجهی از پروژه‎های نیمه‎تمام که سابقه 15 تا 20 ساله دارند مانند سالن 6 هزار نفری کریم اباد گرگان که 10 سال متوقف شده را بتوانیم به مرحله بهره‎برداری برسانیم.
   سطانی فر با بیان اینکه امید داریم بسیاری از سالن‎های ورزشی تا سال 1399 به بهره‎برداری برسند، گفت: برنامه‎ریزی شده برای فجر چهلمین سال انقلاب اسلامی هر هفته یک پروژه بزرگ و تاثیرگذار را در کشور افتتاح کنیم و برنامه‎ریزی در این راستا اتفاق افتاده است.
   وی گفت: خیلی از فدارسیون‎های ما بلاتکلیف بودند امروز سرمان را بالا می‎گیریم که تنها یک فدراسیون با سرپرست مدیریت می‎شود و آن هم به علت آن بود که در جایی دیگر در دستگاه‎های دولتی به‎کارگیری شد.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: جوان‎گرایی در مدیریت‎های مختلف ستاد و وزارت ورزش و جوانان را دنبال می‎کنیم و در 6 ماه گذشته بیش از 5 نفر از جوانان زیر 40 سال را در استان‎ها به‎کارگیری کردیم و این خود جای امیداوری است. دکتر سلطانی‎فر افزود: زمینه برای به‎کارگیری بانوان در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد و امید داریم بتوانیم در استان‎ها نیز از ظرفیت بانوان استفاده کنیم.
   وی گفت: در سال 1397 سه رویداد بزرگ جام جهانی فوتبال در روسیه، بازی‎های آسیایی جاکارتا و پاراالمپیک جاکارتا و المپیک جوانان را داریم. وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ستاد المپیک 2020 را از یک‌سال گذشته راه‎اندازی کردیم، گفت: این برای نخستین بار بود که 3.5 سال قبل از المپیک ستاد رشته‎های ورزشی برای المپیک در وزارتخانه شکل گرفته است.
   سلطانی‎فر با بیان اینکه حدود 6 برابر در طول انقلاب اسلامی فضای ورزشی به نسبت قبل از انقلاب، در کشور ساخته شده و مدال‎آوری ما نشان می‎دهد که ورزش کشور توسعه یافته است، افزود: در 8 دوره قبل از انقلاب و 8 دوره بعد از انقلاب اسلامی در بازیهای المپیک شرکت کردیم که در مجموعه 18 مدال طلا بدست آوردیم که 4 طلا قبل انقلاب و 14 مدال طلا پس از انقلاب اسلامی کسب شده است.
   دکتر سلطانی فر استان گلستان را دارای ظرفیت خوبی در حوزه ورزشی عنوان کرد و اظهار داشت: جوانان استان گلستان استحقاق این را دارند که یک تیم لیگ‎برتری در فوتبال داشته باشند و امید داریم این توفیق حاصل شود.
   وزیر ورزش و جوانان افزود: قدم‎های خوبی از سوی استاندار گلستان برای حل مشکلات بسکتبال و والیبال برداشته شده و نگاه ما این است که می‎تواند توفیق‎های خوبی در ورزش کشور داشته باشد.
   وزیر ورزش و جوانان اهمیت موضوعات مختلف جوانان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : لایحه جدایی حوزه جوانان از وزارت ورزش به مجلس تقدیم شده و در کمیسیون‎های مجلس مطرح است و چه این مهم اتفاق بیفتد یا رخ ندهد ما فعالیت در حوزه جوانان را تعطیل نکرده ایم.
   دکتر سلطانی‎فر یادآور شد: تسهیلات قرض‎الحسنه جوانان در سال 1392 و 1393، 3 میلیون تومان بود که به 10 میلیون تومان افزایش یافت و در سال آینده به 15 میلیون تومان افزایش یافته است.
   وی با بیان اینکه کل تسهیلات ازدواج در سال 1392 برابر 2 هزار و 900 میلیارد تومان بود، افزود: در سال 1395 این میزان به 9 هزار و 800 میلیارد تومان افزایش یافته و 3.5 برابر شده و امسال از مرز 12 هزار میلیارد تومان می گذرد.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به آینده ورزشی استان امیدوار هستم، گفت: استاندار گلستان یادآور شدکه وضعیت عمومی صنایع در استان شرایط بهتری نسبت به استان‎های دیگر دارد و تصور می‎کنم که در سال‎های آینده از استان گلستان به ویژه در عرصه ورزش خبرهای خوبی را بشنویم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,991,241
تعداد بازدید امروز : 13,578
تعداد بازدید دیروز : 24,057
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28