امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • اقدامات فدراسیون ورزش سه گانه در راستای حمایت از کالای داخلی

   سردار صبور: درصدد هستیم بیشتر تجهیزات مورد نیاز رشته سه گانه را از داخل کشور تهیه کنیم.

   سردار صبور: درصدد هستیم بیشتر تجهیزات مورد نیاز رشته سه گانه را از داخل کشور تهیه کنیم.

   رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه اظهار داشت :برخی از رشته های ورزشی تجهیزات محور هستند و برای بهبود وضعیت آن ها در کشور نیاز به استفاده از تجهیزات مطلوب و استاندارد داریم.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه؛ سردار صبور در خصوص سال حمایت از کالای ایرانی در گفت و گویی با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی موجب رونق اقتصاد و ایجاد کار و اشتغال برای صنعتگران، کارگران بویژه جوانان کشور می گردد. چنانچه همه اقشار جامعه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توجه نموده و سعی در پیاده سازی آن در امور خود نمایند به زودی شاهد رشد اقتصادی و کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در کشور خواهیم بود.
   وی در خصوص نقش این فدراسیون و فعالیت های صورت گرفته برای حمایت از تولیدات ملی و کالای داخلی نیز گفت: برخی از رشته های ورزشی تجهیزات محور هستند و برای بهبود وضعیت آن ها در کشور نیاز به استفاده از تجهیزات مطلوب و استاندارد داریم.
   رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه افزود : زشته ورزشی سه گانه نیز کاملا تجهیزات محور است که این تجهیزات معمولادر خارج از کشور تولید می گردد و از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردارند. ما درصدد هستیم بیشتر تجهیزات مورد نیاز رشته سه گانه را از داخل کشور تهیه کنیم و می توانیم برای جایگزینی و تهیه این ملزومات با قیمت پایین تر و برای کمک به چرخه اقتصاد کشور با سفارش این تجهیزات به تولید کنندگان داخلی آنان را برای تولید برخی از این تجهیزات که می توان در داخل کشور تولید کرد مجاب و ترغیب کنیم.
   او یاداور شد :به عنوان مثال لباس ویژه ورزش سه گانه که در سال های گذشته با قیمت گزاف از کشورهای دیگر از جمله چین تهیه می شد با تلاش ها و هماهنگی های انجام شده با یکی از تولیدکنندگان داخلی با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردها در حال حاضر در داخل کشور تولید می گردد که تا کنون 300 دست از این لباس تهیه شده که که در نخستین مرحله 100 دست از آن به هیئت های استانی توزیع شده است و مابقی آن نیز به زودی به هیئت های مورد نظر ارسال می گردد.
   صبور در خصوص سایر تجهیزات مورد نیاز و برنامه ریزی های انجام شده این طور عنوان کرد: در عین حال شاید تولید برخی از تجهیزات مثل دوچرخه با وجود مذاکرات و بررسی های زیاد با تولیدکنندگان داخلی و با توجه به مبحث کیفیت و تکنولوژی به کار رفته در آن به زودی و در بازه زمانی کوتاه در کشور امکان پذیر نباشد چرا که کیفیت دوچرخه در وضعیت ورزشکاران در مسابقه و تمرینات از اهمییت بسزایی برخورد است.
   رئیس فدراسیون ورزش سه گانه افزود: یکی دیگر از کارهایی که فدراسیون به شدت پیگیر آن می باشد رایزنی برای تولید سنسورها و موقعیت یاب های (GPS) مورد نیاز ورزشکاران در داخل کشور می باشد که به این منظور مذاکرات متعددی با شرکت های دانش بنیان و صاحب فناوری داخلی صورت گرفته که ان شاء الله در آبنده نزدیک بتوانیم این تجهیزات را نیز در داخل ایران تولید کنیم.
   وی در پایان برای حمایت هر چه بیشتر از تولیدات داخلی گفت: وزارت ورزش می تواند با برپایی نمایشگاه های تخصصی به منظور ارائه تجهیزات تخصصی و استاندارد مورد نیاز فدراسیون ها و رشته های مختلف ورزشی، از شرکت ها و تولیدکنندگان ایرانی برای حضور و بازدید از این تجهیزات و رویت کیفیت و شناخت استانداردهای ملزومات به نمایش درآمده دعوت به عمل آورده و از آنان برای سرمایه گذاری و تولید این تجهیزات با کیفیت و استاندارد نمونه های موجود در نمایشگاه ترغیب نماید. در غیر این صورت به لحاظ فاصله کیفیت و عدم رعایت درست استانداردها این تجهیزات ناکارآمد خواهند بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,078,102
تعداد بازدید امروز : 14,646
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05