امروز : سه شنبه 28 اسفند 1397
   
  • استاندار کردستان:

   پاسخگویی به مطالبات جوانان نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است

   پاسخگویی به مطالبات جوانان نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است

   استاندار کردستان گفت: باید تمام توان خود را در راستای پاسخگویی به مطالبات جوانان استفاده کنیم هر چه در این حوزه هزینه کنیم نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، بهمن مرادنیا عصر روز دوشنبه 27 فروردین ماه در نخستین جلسه ستاد ساماندهی امو جوانان استان کردستان در سال 97، اظهار کرد: امیدواریم به صورت مستمر بحث جوانان که مسئله بسیار مهمی است از سوی مسوولان استان پیگیری شود.
   وی به مباحث مطرح شده در مورد حاشیه‌نشینی پرداخت و گفت: اگرچه در این مناطق امکانات کم و خدمات شهری در حد مناسب و معقول نیست اما مردمانی که آنجا زندگی می‌کنند عزیز و مسوولان خدمت‌گذار آنها هستند.
   استاندار کردستان اضافه کرد: به عنوان مسوول وظیفه داریم که مشکلات حاشیه‌نشینی را حل کرده و بستر توسعه در این مناطق را فراهم کنیم.
   وجود پراکنده‌کاری در ارائه برنامه‌های حوزه جوانان
   مرادنیا با تقدیر از تلاش‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان، گفت: همه دستگاه‌ها زحمت می‌کشند، ولی پراکنده‌کاری که در ارائه خدمات وجود دارد موجب شده نتیجه چندانی از این برنامه‌ها نداشته باشیم.
   وی نبود انسجام در برنامه‌های برگزارشده در حوزه جوانان را متذکر شد و گفت: باید برنامه‌ها به گونه‌ای متمرکز شود که بدانیم در قبال این قشر که مطالبه‌گر و توانمند هستند، باید چه کارهایی انجام دهیم و چه اقداماتی متوقف شود.
   استاندار کردستان گفت: باید چند دستگاه به صورت خاص به عنوان متولی حوزه جوانان تعیین شوند و با توجه به ماهیت هر کدام از آنها وظایفشان در زمینه جوانان مشخص شده و کار کنند.
   معرفی جوانان برتر و کارآفرین برای الگوسازی در حوزه اشتغال
   استاندار کردستان معرفی جوانان برتر و کارآفرین در حوزه اشتغال را ضروری خواند و گفت: این کار می‌تواند یاس و ناامیدی را از جوانان دور کرده و ایده‌های دیگری به جز پشت میزنشینی در ادارات را در وجودشان افزایش دهد.
   مرادنیا خاطرنشان کرد: بحث کارورزی را اگر راه بیندازیم و جوان ما از نزدیک با بازار کار آشنا شود یقینا با امید و انگیزه بیشتری حرکت خواهد کرد.
   وی اذعان داشت: متاسفانه روحیه ناامیدی در جوانان شکل گرفته است که باید با استفاده از تسهیلات فراهم شده، امکان ایجاد شغل برای آنها را فراهم نماییم
   مرادنیا اظهار داشت: قانون یک طرف است، اما ما در مقابل جوانانی که مال این مملکت و امکاناتی که مال این مردم است، مسوولیت داریم.
   وی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های ورزشی و امکانات تمامی ادارات استان به صورت رایگان به نفع توسعه ورزش و جوانان استفاده شود.
   مرادنیا اذعان داشت: شعاری برخورد کردن با مسائل یکی از آسیب‌ها است چرا که با شعار بدون عمل به وظایف ذاتی خود نمی‌رسیم.
   استاندار کردستان اضافه کرد: از شعارزدگی باید بیرون بیاییم و هر کاری که انجام می‌دهیم حتی در اشل کوچک، واقع‌بینانه نگاه کرده و عمل‌گرایانه مشکلات را دنبال کنیم.
   وی حضور در میان مردم و لمس مشکلات آنها را از سوی مسوولان ضروری خواند و گفت: تا زمانی که مشکلات مردم را نشناسیم و از نزدیک لمس نکنیم نمی‌توانیم برنامه‌ریزی درستی برای رفع مشکلات و پاسخگویی به مطالبات آنها داشته باشیم.
   استاندار کردستان اضافه کرد: باید تمام توان خود را در راستای پاسخگویی به مطالبات جوانان استفاده کنیم هر چه در این حوزه هزینه کنیم نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,975,969
تعداد بازدید امروز : 22,363
تعداد بازدید دیروز : 11,712
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28