امروز : چهارشنبه 03 بهمن 1397
   
  • عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر :

   کلنگ زورخانه ی مرکز استان بوشهر باید بزودی زده شود

   کلنگ زورخانه ی مرکز استان بوشهر باید بزودی زده شود

   ​اولین جلسه شورای ورزش استان بوشهر در سال 97 با حضور استاندار ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ، معاونان ، روسا و نواب رئیس هیات های ورزشی استان درسالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان برگزارشد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای ، طی این جلسه بحیرایی (رییس هیدات استان بوشهر)در زمان اختصاص یافته به پتانسیل های وجود زورخانه در یک شهر و استان پرداخت و آداب و رسوم زورخانه و بزرگداشت مقام و جایگاه های ورزشی پیشکسوتان و موسپیدان عرصه ورزش را ذکر کرد.
   بحیرایی گفت : نبود زورخانه در مرکز استان یک ضعف بزرگ محسوب می شود و همه براین اصل معتقد هستیم قهرمان پهلوان بهتر از قهرمان تنها می باشد.
   وی در ادامه افزود: هیئت ورزش پهلوانی وزورخانه ای استان بوشهر علاوه بر وظیفه بزرگ ترویج و توسعه فرهنگ پهلوانی و گسترش ورزش زورخانه ای در استان بوشهر وظیفه مهم اشاعه فرهنگ غنی و پاسداری از داشته های نیاکانمان هم برعهده دارد.
   زورخانه مکانیست برای پاسداشت و بزرگداشت بزرگان ورزش استان بوشهر که انشاالله با همت مسولین نخستین زورخانه ی شهر بوشهر برای عموم مردم ولایتمدار استان بوشهر بزودی بنا بر تاکید استاندار بوشهر و مدیرکل ورزش و جوانان استان احداث خواهد شد.
   در این نشست استاندار بوشهر تاکید کرد: کلنگ ورزش زورخانه ای در شهر بوشهر بزودی زده خواهد شد و در کنار قهرمانی به تعالی فرهنگ پهلوانی نیز باید توجه شود و هیچگونه تعلل و تاخیری را از سوی اداره کل ورزش استان پذیرا نیستیم .
   در این نشست مدیر کل و جوانان استان بوشهر نیز با اشاره به عملکرد مطلوب ورزش استان در سال گذشته ادامه داد: برای توسعه ی ورزش استان چه در بعد زیر ساخت ها و چه ورزش همگانی و قهرمانی برنامه ریزی های مدونی انجام شده که طبق آن عمل خواهیم کرد.
   احداث جاده ی سلامت در نوار ساحلی بوشهر، ادامه ی برگزاری برنامه های طرح نشاط اجتماعی در سراسر استان ،احداث یک باب گود ورزش زورخانه ای، ساخت پلاژهای ورزشی ساحلی برای بانوان،تکمیل وتجهیز اسکله ی قایقرانی دهکده ی گردشگری و ایجاد مجموعه ی ورزشی بانوان از جمله مصوبات نشست شورای ورزش استان بوشهر بود.
   در این آیین از سه پیشکسوت ورزش استان؛ عبد المحمد پور بهی ، محمد علی دوریشی و بهرام بهرام زاده از سوی استاندار تجلیل شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,375,249
تعداد بازدید امروز : 909
تعداد بازدید دیروز : 16,994
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02