امروز : چهارشنبه 26 دی 1397
   
  • برگزاری جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی در وزارت ورزش و جوانان؛

   عبدالحمید احمدی: برنامه عملیاتی حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان برای سال 97 به زودی تدوین می شود

   عبدالحمید احمدی: برنامه عملیاتی حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان برای سال 97 به زودی تدوین می شود

   سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر تحقق تکالیفی که در حقوق شهروندی ابلاغی از ریاست جمهوری بر عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته است اظهار داشت: به زودی برنامه عملیاتی به منظور تحقق تکالیفی که در این زمینه بر عهده داریم تدوین خواهد شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی با حضور سید عبدالحمید احمدی رییس و سیروس احمدی دبیر کمیته شهروندی وزارت ورزش و جوانان همچنین حضور نمایندگان معاونت ها و ادارات کل ستادی این وزارتخانه برگزار شد.
   سید عبدالحمید احمدی در این جلسه با تاکید بر این مهم که حقوق شهروندی در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان قرار دارد اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی به عنوان ابلاغیه از ریاست جمهوری به همه دستگاه ها ارسال شده است که باید با جدیت دنبال کنیم..
   وی با بیان اینکه در این ابلاغیه تکالیف هر دستگاه بر اساس مواد حقوق شهروندی مشخص شده است توضیح داد: بر اساس ابلاغیه های ریاست جمهوری در خصوص مبانی حقوق شهروندی اقدامات انجام شده،چالش ها و راه حلهای آن در وزارت ورزش و جوانان تنظیم شده و گزارش عملکرد سال 96 هم موجود است و به منظور تحقق اهداف این مهم در سال 97 نیز برنامه عملیاتی به زودی تدوین و اجرایی خواهد شد.
   رییس کمیته صیانت از حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان رویکرد این وزارتخانه به تدوین برنامه عملیاتی برای تحقق حقوق شهروندی را واقع بینانه عنوان و تصریح کرد: با تعامل درون بخشی و با کمک معاونتها و ادارات کل برنامه عملیاتی سال 97 نهایی تا بر اساس آن بتوانیم وظایف هر حوزه را در راستای تحقق حقوق شهروندی مشخص کنیم.
   در این جلسه سیروس احمدی دبیر کمیته صیانت از حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان نیز دقایقی به عملکرد این کمیته در سال 96 پرداخت و با اشاره به برگزاری جلسه دستیاران ارشد منشور حقوق شهروندی دستگاه های دولتی اظهار داشت: در این جلسه به برگزاری جلسات حقوق شهروندی در دستگاه ها بصورت ماهیانه ارائه گزارش عملکرد بصورت فصلی تاکید شد .
   وی گفت: آموزش همگانی حقوق شهروندی برای کارکنان،فعال کردن امور رسیدگی به شکایات تحقق دولت الکترونیک و زمینه لازم برای آگاهی مردم به حقوق شهروندی از جملهع موارد مورد تاکید در این جلسه بود که خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان نیز از جمله دستگاه های موفق در این زمینه محسوب می شود که حتی اهداف تحقق دولت الکترونیک در وزارت ورزش و جوانان تا 85 درصد اجرایی شده است.
   در این جلسه مدیران کل ستادی و نمایندگان حوزه های مختلف به بیان دیدگاه های خود در بحث حقوق شهروندی پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,256,227
تعداد بازدید امروز : 1,753
تعداد بازدید دیروز : 19,202
آخرین به روزرسانی : 1397/10/25