امروز : جمعه 28 دی 1397
   
  • فرید موسوی: جوانان مسئله نیستند بلکه بخشی از راه حل ها هستند

   فرید موسوی: جوانان مسئله نیستند بلکه بخشی از راه حل ها هستند

   رییس فراکسیون جوانان و نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه چهارمین کنفرانس وزار ی ورزش و جوانان کشورهای اسلامی بر تعامل و نزدیکی هرچه بیشتر جوانان این کشورها به عنوان مدیران آینده تاکید کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید فرید موسوی در حاشیه چهارمین کنفرانس وزار ی ورزش و جوانان کشورهای اسلامی گفت: جامعه یک و نیم میلیاردی مسلمانان امروز با چالش های بسیاری روبرو است که یک سوم آن را جوانان تشکیل می دهند.

   وی ادامه داد: امروز جوانان مسأله نیستند بلکه خود بخشی از راه حل ها محسوب می شوند و با شناختی که از ظرفیت‌های فردی و خدادادی آنها به دست آمده این نتیجه حاصل شده که می توانند در رفع مسائل موثر واقع شوند.

   موسوی اظهار داشت: نسل جوان می توانند در رفع مشکلات و تقویت پیوند جوامع مسلمان موثر واقع شوند ، تاکنون کشورهای اسلامی در حوزه های مختلف همکاری ها و اقداماتی مشترکی را داشته و به اجرا درآورده اند.

   وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر به نقش جوانان در جوامع توجه بیشتری شده ، براین اساس است که برای بهره مندی از توانمندی و همسویی آنها برنامه ریزی گسترده ای از سوی دولتها انجام شده است.

   رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجلاس باکو چهارمین نشست وزرای جوانان ورزش کشورهای اسلامی است و قرار است در این نشست‌ها زمینه همکاری های بیشتر در حوزه جوانان توسط هیات‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. آنچه که در این یک روز در ملاقات دوجانبه شاهد بودم زمینه های همکاری تشکل‌های جوانان و فعالیتهای مشترک مورد بررسی قرار گرفت تا ان شاءالله بستر مناسب برای توسعه تعاملات فرهنگی فراهم شود.

   موسوی افزود: اشتراکات فرهنگی کشورها فرصتی مناسب برای تعامل و همکاری های مشترک آنهاست و از این اشتراکات می توان برای تحقق اهداف برنامه ریزی کرد. معتقدم ارتباط امروز جوانان که مدیران آتی کشور ها هستند می توانند برخی از مسائل جامعه اسلامی را که در سالهای اخیر مانع نزدیکی کشورها شده را از بین ببرند.

   موسوی در پایان گفت: امیدوارم که این نشسست‌ها و همکاری ها گسترش پیدا کند تا شاهد انسجام و توسعه همکاری های کشورهای مسلمان در حوزه های مختلف باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,288,320
تعداد بازدید امروز : 5,937
تعداد بازدید دیروز : 10,684
آخرین به روزرسانی : 1397/10/28