امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397
   
  • در نشست خبری سرپرست کاروان اعزامی به بازی های اسیایی مطرح شد :

   رشد ٩٠ درصدی در اعزام بانوان / هیچ فرد اضافه ای با کاروان ایران اعزام نمی شود

   رشد ٩٠ درصدی در اعزام بانوان / هیچ فرد اضافه ای با کاروان ایران اعزام نمی شود

   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی با بیان اینکه فردا تعداد ترکیب کاروان ایران نهایی می‌شود، از حضور ایران در ۲۵ رشته در جااکرتا خبر داد و گفت : در اعزام بانوان رشد 90 درصدی داشته ایم

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان نصرالله سجادی که ۸ بهمن ماه سال گذشته با تصمیم اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به عنوان سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ انتخاب شد، امروز و در فاصله چهارماه مانده به آغاز این بازی ها، در اولین نشستی خبری خود پیرامون وضعیت کاروان ایران توضیح داد.
   وی گفت: این دوره نسبت به گذشته تفاوت هایی دارد. تا حالا ایران در ١٤ دوره بازی های آسیایی شرکت کرده است. این دوره در ٤٠ رشته ورزشی و ٤٦٢ ماده برگزار می شود. در بازی های آسیایی ٢٠٠٢ بوسان ایران با ٣٦ مدال در جایگاه دهم ایستاد. در بازی های آسیایی دوحه با ٤٨ مدال در جایگاه ششم و در بازی های آسیایی گوانگژو با ٥٩ مدال در جایگاه چهارم ایستادیم. در دوره گذشته هم با ٥٧ مدال، پنجم شدیم.
   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی با تاکید بر رشد حضور بانوان در ادوار مختلف بازی های آسیایی یادآور شد: چین، کره جنوبی، ژاپن و تیم های اول تا سوم ادوار گذشته از بازی ها بوده اند. جایگاه چهارمی سه دوره در اختیار قزاقستان و یک دوره در اختیار ایران بوده است.
   او با اشاره به اینکه قزاقستان همراه هند، تایلند، ازبکستان و چین تایپه جزو تیم های مدعی در بازی های آسیایی هستند، گفت: امسال اندونزی میزبان هم جزو مدعیان است. این کشور فهرست رشته های این دوره بازی های آسیایی را به نفع خود تغییر داده است.
   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی با بیان اینکه در بازی های آسیایی اندونزی رقابت بیشتر رشته ها در جاکارتا برگزار می شود، خاطرنشان کرد: کشور میزبان برای کسب جایگاه چهارمی، فهرست رشته ها را به نفع خود تغییر داده است.
   وی در بخشی از صحبت های خود به محل برگزاری رقابت رشته های مختلف در جاکارتا و پالمبانگ و حومه های این دو شهر اشاره کرد و گفت: فاصله برخی سالن ها چند دقیقه است، حتی از محل دهکده هم می توان به صورت پیاده به خیلی از سالن ها رفت.
   سجادی با تاکید بر اینکه پراکندگی محل برگزاری رشته های مختلف مهمترین تفاوت این دوره بازی ها با ادوار گذشته است، گفت: ورزشکارانی که رقابت آنها در پالمبانگ و حومه های این شهر است از همان فرودگاه جاکارتا راهی پالمبانگ می شوند.
   وی افزود: رقابت رشته های بسکتبال، هندبال، واترپلو و فوتبال قبل از افتتاحیه آغاز می شود. قاعدتا ورزشکاران این رشته ها زودتر اعزام خواهند شد. همچنین سامبو آخرین رشته ای است که رقابت آن در بازی های آسیایی آغاز می شود ( در تاریخ ٩شهریورماه(
   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی تصریح کرد: در ثبت نام اولیه برای حضور در بازی های آسیایی در تمام رشته ها تقریبا اعلام آمادگی شده است. مراحل بعدی ثبت نام بر اساس فهرست اولیه انجام می شود. تا کنون ٩٠ درصد کارها برای تعیین ترکیب کاروان و مشخص شدن اسامی انجام شده است.
   وی در مورد دیگر اقداماتی که برای حضور کاروان ایران در بازی های آسیایی باید انجام شود، گفت: از هیچ کاری عقب نیستیم. تمام اقدامات لازم تا به امروز انجام شده است.
   سجادی با اشاره به اینکه اواسط اردیبهشت نشست ثبت نام ماقبل نهایی کاروان ایران انجام می شود، تصریح کرد: در همین نشست ٤ روزه در مورد تعداد رشته ها و ورزشکاران اعزامی بحث می شود.
   وی گفت: در مورد زمان اعزام تیم ها، نشست هایی با فدراسیون ها داشته ایم و با همفکری مسئولان آنها، زمان بندی رفت و برگشت را نهایی کرده ایم. بر این اساس کاروان ایران در قالب ١٤ گروه عازم اندونزی می شود و در همین تعداد گروه هم به ایران باز می گردند.
   به گفته سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی ادی، کادر سرپرستی کاروان ورزش ایران در بازی های آسیایی ١٤ و ١٦ مردادماه راهی اندونزی می شوند.
   او سرپرست کاروان ورزش ایران همچنین تاکید کرد که از ١٠ روز پیش دور جدید نشست ها با فدراسیون ها آغاز شده است. ضمن اینکه کنترل دوپینگ و نمونه گیری از ورزشکاران هم خیلی جدی در برنامه است.
   سجادی وی همچنین یادآور شد: از اردیبهشت ماه نشست هایی جداگانه با مربیان و سرپرستان تیم ها خواهیم داشت. به دنبال این هستیم تا ٩٥ درصد کارها را همینجا انجام دهیم.!
   در ادامه نشست خبری امروز، سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی به پرسش خبرنگاران پاسخ داد. در آغاز این بخش تاکید شد که هرگز برای خبرنگاران سرویس رفت و آمد گذاشته نمی شود و طبق برنامه اولیه قرار است از موتور سواران مرد و زن برای جابجایی خبرنگاران استفاده شود. البته در صورتیکه مدارس و ادارت در زمان برگزاری بازی ها تعطیل شود، امکان دارد برای خبرنگاران هم سرویس رفت و آمد گذاشته شود.
   وی همچنین با بیان اسامی بازیکنان تیم فوتبال امید به کمیته اعلام شده است، گفت: ١٢١ بازیکن معرفی شده اما هنوز اعضای کادر فنی تیم امید معرفی نشده اند. اعلام کرده ایم زودتر انجام شود اما هنوز دیر نشده است.
   سجادی همچنین گفت: در مورد کاهش سهمیه هیچ عددی نداده ایم. فردا نشست نهایی را داریم که تعداد نهایی کاروان فردا روشن می شود. تعداد رشته ها کاملا مشخص است اما در مورد دو سه رشته ای که شانس مدال ندارند، فردا تصمیم نهایی گرفته می شود
   او در مورد لباس کاروان ایران در بازی های آسیایی گفت: با چند طراح صحبت شده است، قرار است تا هفته آینده نمونه های آنها ارائه شود.
   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی همچنین با بیان اینکه در رابطه با پیش بینی مدال هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم، گفت: باید ترکیب کاروان نهایی شود. سپس در این مورد صحبت کنیم.
   او با بیان اینکه ایران در ٢٥ یا ٢٦ رشته در بازی های آسیایی شرکت خواهد کرد، در مورد وضعیت کشتی با توجه به حواشی اخیر این فدراسیون گفت: در مورد مسائل فدراسیون با خود مسئولان این رشته صحبت کنید. می دانم اخیرا تعاملاتی میان وزارت و فدراسیون کشتی انجام شده است. در مورد مسائل این فدراسیون اما دخالتی نداریم.
   سجادی در ادامه در مورد بودجه کمیته المپیک و اینکه هنوز بودجه ای به فدراسیون ها داده نشده است، گفت: به یاد ندارم که تقسیم بندی برای بودجه فدراسیون و بودجه اعزام انجام شده باشد. امسال سال اعزام است؛ سال آینده سال حضور در مسابقات انتخابی است و ... ضمن اینکه هنوز تخصیصی به کمیته انجام نشده است. فکر می کردم تا الان یک دوازدهم بودجه کمیته داده شده است.
   وی همچنین در رابطه با حضور امروز حمید استیلی در کمیته و اینکه آیا این موضوع به هدایت تیم امید ارتباط دارد؟ گفت: می دانم که وی امروز نشستی با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دارد.
   سرپرست کاروان ورزش ایران در ارتباط با سهم بودجه فدراسیون ها از بودجه کمیته ملی المپیک گفت: بودجه فدراسیون ها کاهش نداشته است. ٣٠ میلیارد تومان به فدراسیون ها اختصاص داده ایم که از این مبلغ، ١٠ میلیارد تومان هزینه اعزام است و ٢٠ میلیارد تومان هم به فدراسیون ها پرداخت می شود. باید این نکته را هم در نظر بگیریم که ما در قبال فدراسیون هایی که اعزام نمی شوند هم مسئولیت داریم. با این حال رقم ١٠ میلیاردی که هزینه اعزام می شود را نباید از بودجه فدراسیون ها جدا دانست.
   وی در خصوص وضعیت وزنه برداری بانوان و اینکه احتمال دارد با توجه به دو سهمیه وزنه برداری بانوان در المپیک توکیو شرایط حضور این رشته در بخش بانوان به جاکارتا فراهم شود؟ گفت: اخیرا مرادی رییس فدراسیون نامه ای زده و خواستار این موضوع شده است، این مسئله در نشست فردا در ستاد اعزام بررسی می شود.
   سجادی در ارتباط با اعزام واترپلو نیز گفت: اعزام واترپلو تا این لحظه قطعی است و مشکلی وجود ندارد. خودشان عنوان کرده اند که وضعیتشان خوب است. مسئولان این رشته گفته اند که در جمع چهار تیم برتر قرار می گیرند.
   او در بازی های آسیایی خاطرنشان کرد: کاروان ایران با یک برند ایرانی در بازی های آسیایی شرکت می کند و توافقات اولیه هم در این زمینه شده است.
   سرپرست کاروان ورزش ایران در ادامه و در پاسخ به این سوال که در این دوره از بازی های آسیایی، کمیته ملی المپیک در بخش بانوان بیشتر به بحث مدال آوری توجه خواهد داشت یا بحث حمایتی دارد؟ اظهار داشت: با چیزی که مشخص است تقریبا در بخش اعزام بانوان رشد ٩٠ درصدی داشته ایم و طبیعتا، بحث حمایت از ورزش بانوان مد نظر ماست. در همین زمینه باید به این نکته اشاره کنم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این فرصت را برای رشته هایی که در المپیک نیز شانس حضور و کسب مدال را دارند، فراهم کرده که چه در بخش زنان و چه مردان به بازی های آسیایی بروند. حتی در برخی از رشته ها این رقابت ها، کسب سهمیه و یا امتیاز المپیک هم محسوب می شود.
   وی در ارتباط با وضعیت ارز و تاثیرات این مشکل روی کاروان ایران گفت: مشکلی از این بابت نداریم. نامه ای به بانک مرکزی زده ایم و بدون اینکه چانه ای زده شود، به راحتی درخواست ما را پذیرفتند و پاسخ مثبت گرفتیم. بنابراین از این جهت هیچ مشکلی نداریم.
   سجادی در بازی های آسیایی در پاسخ به این سئوال که آیا پرچمدار این کاروان انتخاب شده است؟ گفت: در این مورد زود است. هنوز تصمیمی گرفته نشده است. از حالا اسم بردن و گمانه زنی شاید باعث دلسردی شود. نزدیک بازی ها تصمیم می گیریم.
   وی در مورد جایگاه کاروان ایران و اینکه آیا می توان جایگاه پنجمی را تکرار کرد؟ گفت: در مورد وضعیت سایر کشورها خبر ندارم. البته قطعا جابه جایی در جدول خواهد شد اما در کل رقابت در این دوره فشرده تر خواهد بود. به غیر از ژاپن و چین که به لحاظ علمی با دیگر کشورها فاصله دارند، سایر کشورها با هم رقابت دارند.
   سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی در بخشی از صحبت های خود و در رابطه با ترکیب کلی کاروان ایران تاکید کرد که هیچ فرد اضافه ای با کاروان ایران اعزام نمی شود.
   او در بخش پایانی صحبت های خود در مورد وضعیت والیبال و اینکه همزمان با بازی های آسیایی، لیگ جهانی هم برگزار می شود، گفت: صحبت هایی با مسئولان فدراسیون داشته ایم. قرار است تیم «ب» والیبال به جاکارتا اعزام شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,995,878
تعداد بازدید امروز : 842
تعداد بازدید دیروز : 24,281
آخرین به روزرسانی : 1397/11/28