امروز : شنبه 05 خرداد 1397
   
  • پرهام مقصودلو: وزیر ورزش و جوانان امید را در من و شطرنج بازان ایران زنده کرد

   پرهام مقصودلو: وزیر ورزش و جوانان امید را در من و شطرنج بازان ایران زنده کرد

   قهرمان شطرنج مسترز شارجه گفت: کامنت وزیر ورزش و جوانان در زیر پست من در صفحه شخصی نه تنها باعث خوشحال من شد بلکه خشنودی جامعه شطرنج کشور را به دنبال داشته است و امید را در دل همه شطرنج بازان زنده کرد.

   پرهام مقصود لو شطرنج باز 17 ساله کشورمان که با قهرمانی در مسابقات مسترز شارجه مهمترین و بهترین افتخار تاریخ شطرنج ایران را تا کنون به ارمغان آورده است در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: شطرنج را از پدرم آموختم و فوق العاده از یادگیری این رشته شگفت زده شده بودم چرا که به شطرنج علاقه زیادی دارم و بعد از سه ماه از یادگیری حرکات مهره های شطرنج، در گرگان قهرمان شدم و سپس به قهرمانی استان گلستان هم رسیدم.
   مقصود لو گفت: قهرمانی مسترز شارجه اولین افتخار من نیست چرا که من در 15 سالگی استاد بزرگ شطرنج شدم و جوانترین استاد بزرگ تاریخ این رشته در ایران محسوب می شوم از طرفی با قهرمانی در تورنمنت بمبئی هندوستان، تورنمنت ارمنستان و جام فجر به سه عنوان قهرمانی رسیده بودم که تجارب گرانبهایی قبل از این رویداد بود.
   این قهرمان ارزنده شطرنج به کامنت وزیر ورزش و جوانان در پستی که برای قهرمانی اش منتشر شده بود اشاره کرد و اظهار داشت: کامنت دکتر سلطانی فر را خواندم واقعا خوشحال و خرسند شدم . این کامنت نه تنها من بلکه کل خانواده شطرنج را خوشحال و امیدها را در بین آنها زنده کرد.
   مقصودلو ادامه داد: حرکت وزیر ورزش و جوانان از قهرمانان واقعا ارزشمند است و باعث امیدواری و مایه دلگرمی خواهد بود . هرچند که پیش از این از طریق رسانه ها در جریان حمایت دکتر سلطانی فر از قهرمانان بودم اما خوشحالم که می توانم با این حمایت ها به آینده شطرنج امیدوار باشیم.
   قهرمان شطرنج مسترز شارجه گفت: قهرمانی من در این رویداد مهم انگیزه دیگر شطرنج بازان را هم زیاد کرده است و اعتقاد دارم با توجه به اینکه در شرایط فعلی شطرنج بازان ملی پوش زیر 22 سال سن دارند این موفقیت ها در قالب تیم ملی هم قابل دسترسی است .
   پرهام مقصودلو گفت: در این رویداد اخیر با پیروزی بر قهرمانان فعلی و سابق اسیا و شکست دادن قهرمان بریتانیا نمادی از شایستگی شطرنج بازان ایران را به نمایش گذاشتم و مطمئنم که با حمایت های فدراسیون شطرنج کشور از قهرمانان حتی می توانیم در مسابقات آسیایی و جهانی هم به عنوان ارزشمند قهرمانی دست یابیم.
   وی با بیان اینکه شطرنج در ایران پتانسیل خوبی دارد اما در بعضی مواقع روزهای خوبی نداشته است تصریح کرد:حال شطرنج ایران چندان خوب نبود اما ما اکنون می توانیم با تکیه بر قهرمانان جوان خود و با همراهی فدراسیون افتخارات خوبی به دست آوریم.
   مقصود لو یکی از راه های استمرار در موفقیت خود و دیگر شطرنج بازان ایران را برای مسابقات مهم آینده، استخدام مربی خارجی عنوان و تاکید کرد: شطرنج ایران می تواند مقام های خوبی در آسیا و جهان کسب کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,844,974
تعداد بازدید امروز : 18,768
تعداد بازدید دیروز : 19,009
آخرین به روزرسانی : 1397/03/05